طراحی سایت چند زبانه | امکانات اختصاصی + قیمت مناسب (مشاوره رایگان) – شرکت رایان

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه برای شرکت ها و وب سایت هایی که فعالیت بین المللی دارند یک پروژه طراحی سایت اختصاصی بسیار حیاتی به شمار می رود. عدم راه اندازی چنین وب سایتی یا ساخت سایت چند زبانه ای که مشکلات زیادی داشته باشد و حرفه ای نباشد، قطعا آینده و موفقیت این نوع کسب و کارها با خطر جدی روبرو خواهد کرد.
اما چرا چنین کسب و کارهایی باید به فکر راه اندازی سایت چند زبانه باشند؟ طراحی سایت شرکتی که به شکل بین المللی فعالیت دارد یعنی با شرکت های خارجی طرف قرارداد است و صادرات فعالی دارد یک امر الزامیست در غیر این صورت چطور شرکت های خارجی علاقه مند به همکاری بتوانند از طریق سایت با شما آشنا شوند و درخواست ارسال کنند. اساسا بدون طراحی سایت چند زبانه حتی وب سایت شرکت یا یک فروشگاه بین المللی در موتور جستجو نیز برای سایر شرکت ها و افراد خارجی به نمایش در نخواهد آمد.
به عنوان مثال فرض کنید که می خواهید با یک شرکت خارجی قرارداد همکاری ببندید اما قبل از آن نیاز دارید از طریق وب سایت و بدون مراجعه حضوری با آنها کاملا آشنا شوید و از میزان و نوع خدمات و سابقه کاری اطلاعات کسب کنید. یقینا اگر مسلط به زبان کشور مدنظر نباشید و نتوانید که وب سایت را به زبان فارسی مشاهده کنید عملا هیچ فایده ای نخواهد داشت و همکاری شکل نخواهد گرفت. همین مورد درباره وب سایت هایی مثل ویکی پدیا یا در مورد طراحی سایت فروشگاهی مثل شرکت های تولید کننده موبایل در دنیا و غیره نیز صدق می کند.
پس به طور کلی طراحی سایت چند زبانه برای کلیه انواع کسب و کارها و حتی سایت هایی که مطالب مختلف درج می کنند الزامی است اگر که مایل هستند با دنیای بیرون نیز ارتباط داشته باشند و تجارت خود را گسترش داده و درآمد بسیار بیشتری کسب کنند.
نکته بسیار مهم: طراحی سایت چند زبانه صرفا به معنای ترجمه سایت اصلی فارسی به زبان کشور مقصد نیست بلکه بیشتر هدف از این کار ارتباط بهتر و مؤثر و بومی سازی سایت متناسب با کشور مقصد می باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

آیا نیاز به مشاوره دارید

لطفا جهت مشاوره و برآورد هزینه طراحی سایت و سئو سایت، فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید.

44289422 – 44289462 (021)

ویژگی های طراحی سایت چند زبانه

طراحی وب سایت چند زبانه فقط به چند خط کدنویسی و یک راه اندازی ساده نیست بلکه اصول و قواعدی دارد که شامل مجموعه ویژگی ها، امکانات و نکات بسیار مهمی است که حتما باید توسط خودتان یا شرکت طراحی سایت طرف قرارداد به آنها عمل کنند تا موفقیت پروژه طراحی سایت چند زبانه تضمین شده باشد. توجه داشته باشید کلیه مواردی که خواهیم گفت صرفا مرتبط با خصوصیت چند زبانه بودن وب سایت هاست چرا که هر کسب و کاری می تواند بستگی به گستردگی فعالیت خود برای طراحی سایت چند زبانه یا دو زبانه اقدام کند. این ویژگی های کلی برای تمامی کسب و کارهایی که می خواهند برای ایجاد سایت چند زبانه اقدام کنند عبارتند از:
 • کاربری راحت: سایت های چند زبانه باید طوری طراحی شوند که تغییر زبان به سادگی امکان پذیر باشد. معمولا پرچم کشورها را توصیه نمی کنیم چون ممکن است کسی با پرچم کشورها چندان آشنایی نداشته باشد به همین دلیل بهترین کار نوشتن مخفف اسم کشورها مثل Fr برای فرانسه یا نام کامل آنهاست.
 • نوشته های بی عیب و نقص: طراحی وب سایت چند زبانه فقط به ترجمه کردن دقیق محتوا به زبان مقصد نیست بلکه باید چپ چین باشند یا اگر زبان عربی است همان حالت راست چین حفظ شود.
 • فونت: ویژگی مهم دیگری که باید در طراحی سایت چند زبانه دقت کرد فونت نوشتاری است چون معمولا برای وب سایت های فارسی از فونت هایی مثل بی نازنین استفاده می شود در حالی که برای سایت های خارجی زبان مثل انگلیسی و فرانسوی و غیره از فونت Time New Roman، Calibri و غیره استفاده می گردد.
 • لینک چند زبانه: سایت های چند زبانه فقط متن و محتوای برگردان به زبان مقصد ندارند بلکه URL آنها نیز باید به زبان مبدأ باشد که با اینکار پیدا شدن آنها در نتایج سرچ گوگل به زبان کشور مقصد بسیار بالا می رود.
 • محصولات هوشمند: چنانچه در بخش صادرات خود تصمیم گرفته اید تا محصولات خود را بسته به نوع کشور متنوع تولید کنید مثلا برای کشور ترکیه کفش هایی متفاوت در مقایسه با کشورهای عربی تولید کنید پس به عنوان یک ویژگی مهم توجه داشته باشید که باید عکس اسلایدر صفحه اصلی نیز به عکس این محصولات تغییر کند.
 • صفحه تماس با ما و درباره ما: در طراحی سایت چند زبانه دقت داشته باشید که در صفحه درباره ما به ویژگی هایی که کسب و کار شما برای یک ناحیه خاص فراهم کرده نیز اشاره کنید که مثلا در نسخه با زبان ترکیه ای ویژگی ها و خدمات دیگری را قید کرده اید. در صفحه تماس با ما برای قید شماره تلفن توجه داشته باشید که باید کد کشور را نیز قبل از کد شهر وارد کنید و چنانچه شعبه ای در یک کشور خاص دارید باید نقشه گوگل دفتر خود در آن کشور را نیز بر روی نقشه نشان دهید.
 • تم متفاوت: در طراحی سایت چند زبانه دقت کنید که برای هر زبان خارجه باید تم متفاوت و به زبان کشور مقصد داشته باشید و نباید تم و تصاویر همه نسخه های وب سایت یکسان باشند ولی نه آنقدر هم متفاوت که انگار فرد وارد سایت دیگری شده باشد.

و غیره.

برخی از نمونه کارهای رایان

مشاهده

طراحی سایت شرکت هلدینگ فراساحل

مشاهده

طراحی سایت شرکت گسترش فناوری خوارزمی

مشاهده

طراحی سایت شرکت HEISSMANN آلمان

مشاهده

طراحی سایت پزشکی MedicPing کانادا

مشاهده

طراحی سایت مطالعات اوراسیا دانشگاه تهران

مشاهده

طراحی سایت پزشکی ویراگروپ

مشاهده

طراحی سایت شرکت WMV اتریش

مشاهده

طراحی سایت روفیا گلدگالری امارات

مزیت های طراحی سایت چند زبانه

راه اندازی سایت چند زبانه برای تمامی کسب و کارهایی که فعالیت آنها در سطح بین المللی است و قصد دارند مشتریان و بازدیدکنندگان آنها از سراسر دنیا باشد مزیت های فوق العاده ای دارد. توجه داشته باشید که طراحی سایت چند زبانه برای این نوع کسب و کارها الزامیست و نه اینکه صرفا برای افزایش درآمد خود بخواهند به شکل اختیاری اقدام کنند چون در غیر این صورت قطعا شکست خواهند خورد. مزیت ساخت سایت چند زبانه یا دو زبانه عبارتند از:راه اندازی سایت چند زبانه برای تمامی کسب و کارهایی که فعالیت آنها در سطح بین المللی است و قصد دارند مشتریان و بازدیدکنندگان آنها از سراسر دنیا باشد مزیت های فوق العاده ای دارد. توجه داشته باشید که طراحی سایت چند زبانه برای این نوع کسب و کارها الزامیست و نه اینکه صرفا برای افزایش درآمد خود بخواهند به شکل اختیاری اقدام کنند چون در غیر این صورت قطعا شکست خواهند خورد. مزیت ساخت سایت چند زبانه یا دو زبانه عبارتند از:
 • دستیابی به مخاطبین بیشتر: اولین و مهمترین مزیت این کار این است که با طراحی چنین وب سایتی می توانید با مشتریان خود در کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنید و گستره خدمات رسانی خود را چند برابر نمایید.
 • اعتمادسازی بیشتر: با طراحی وب سایت چند زبانه چون می توانید با جامعه بین المللی در ارتباط باشید، توجه بازارهای خارجی را هم به سمت خود جلب کرده و شهرت خود را افزایش خواهید داد. شرکت های خارجی هم با برندهای جهانی که شناخته شده هستند و با وب سایت چند زبانه خود مثل بروشور آنلاین برخورد کرده اند، همکاری خواهند کرد.
 • افزایش بازدید: طبیعتا با طراحی چنین سایتی چون کلیه محتوای شما قابل استفاده برای مشتریان خارجی نیز خواهد شد بازدید آن به مراتب بیشتر شده و با گرفتن رتبه بهتر در گوگل، مشتریان و درآمدزایی بیشتر خواهد شد.
 • اهمیت دادن به مشتری: سرمایه گذاری در طراحی سایت چند زبانه این پیغام را منتقل می کند که قصد دارید از هر لحاظ خدمات رسانی خوبی داشته باشید و شرکت های خارجی برای دیدن وب سایت نیاز به مترجم نداشته باشند و تنها با یک کلیک بتوانند به زبان اصلی خودشان مطالب را مشاهده کنند.
 • بازاریابی مقرون به صرفه: با طراحی وب سایت به راحتی می توانید تبلیغ کنید و کمپین بازاریابی راه بیندازید بدون اینکه مجبور به صرف هزینه های گزاف بابت بازاریابی به شیوه سنتی باشید. وب سایت نماد فعالیت و حضور آنلاین شماست که با کمترین هزینه برای هر فردی در دسترس هستید و می توانید به تبلیغ فعالیت ها و برندسازی بپردازید.
 • پیروزی بر رقبا: یکی از مهمترین مزایای رقابتی کسب و کارهایی که در حوزه بین الملل فعالیت دارند، داشتن وب سایت چند زبانه است که فروش و برقراری ارتباط با بازار خارجی را چند برابر می کند.

و غیره.

فرایند اجرای پروژه طراحی سایت

نیاز سنجی و شناخت مشتری

تم گرافیکی اختصاصی

برنامه نویسی و توسعه فنی

ورود اطلاعات و صفحه آرایی

تست های فنی و کنترل کیفی

آموزش و تحویل نهایی

روش های ثبت سفارش طراحی سایت

 1. تماس با شماره تلفن های 4428942244289462 (021) و دریافت مشاوره رایگان
 2. تکمیل فرم مشاوره رایگان برآورد هزینه طراحی سایت
 3. ارسال جزئیات rfp یا پروپوزال پروژه به ایمیل info@rayanitco.com
 4. دانلود فرم درخواست خدمات طراحی سایت به صورت pdf و تکمیل و ارسال آن به شرکت رایان
 5. مراجعه حضوری

امکانات طراحی سایت چند زبانه

موقع طراحی سایت چند زبانه باید دقت کنید که چه امکاناتی باید در سایت خود قرار دهید که مشتریان خارجی شما بیشتر از هر چیزی به آن نیاز دارند و اگر چنین امکاناتی وجود نداشته باشد مشتریان خود را از دست خواهید داد. در ادامه به برخی از این امکانات بسیار مهم اشاره می کنیم:
 • طراحی سایت وردپرس: بهترین پلتفرم برای ساخت سایت چند زبانه، وردپرس است تا هم نسخه های مختلف وب سایت با یکدیگر و همچنین با تم های گوناگون سازگاری کافی داشته باشند و هم اینکه تجربه کاربری بهبود پیدا کند.
 • امکان تغییر راحت زبان: کاربران باید بتوانند تنها با انتخاب نام کشور وب سایت را به زبان اصلی کشورشان تبدیل کنند و این قسمت باید در هدر سایت و در جایی کاملا مشخص و با رنگی متمایز قرار گرفته باشد.
 • پرداخت براساس ارز بین المللی: سایت های چند زبانه فقط در راه اندازی براساس زبان کشور مقصد خلاصه نمی شوند بلکه با توجه به نوع فعالیت بین المللی باید امکان پرداخت به شکل دلار یا یورو نیز فراهم باشد.
 • پشتیبانی از سیستم های پرداخت بین المللی: چنانچه سایت فروشگاهی یا هواپیمایی و مشابه آنها هستید که مشتریان باید پرداخت آنلاین در سایت شما داشته باشند، فراموش نکنید که یکی از مهمترین امکانات سایت، پشتیبانی از سیستم های پرداخت بین المللی مثل پی پال، مستر کارت و غیره است. به همین دلیل می گوییم که طراحی سایت چند زبانه صرفا به معنای ترجمه وب سایت اصلی نیست چون در این صورت مترجم هم می تواند چنین کاری انجام دهد.
 • امکان ارسال کد اعتبارسنجی یا پیگیری مراحل خرید و ارسال به شماره تلفن های بین المللی: باید در طراحی سایت چند زبانه دقت داشته باشید که امکان پیام رسانی به شماره های بین المللی وجود داشته باشد تا مشتریان بتوانند هنگام ثبت نام و عضویت کد اعتبارسنجی یا شناسایی دریافت کنند و همچنین پس از خرید، شناسه کالا و کد رهگیری و اطلاعات خرید محصول یا کالا را بگیرند.
 • پشتیبانی مسلط به زبان خارجی: به عنوان مثال باید توجه داشته باشید که اگر وب سایت خود را به زبان های انگلیسی، فرانسوی و عربی نیز طراحی کرده اید باید برای هر کدام حداقل یک پشتیبان آنلاین مسلط به زبان مقصد هم قرار دهید چرا که گاهی اوقات مشتریان نیاز به پرسش سؤال دارند که باید بتوانید به آنها پاسخ دهید در غیر این صورت اعتبار شما خدشه دار خواهد شد. پس یکی از امکانات بسیار مهم در طراحی سایت چند زبانه محسوب می شود.
 • طراحی پورتال: طراحی پورتال سازمانی چند زبانه مشتریان بین المللی جهت فراهم کردن ارتباط آسان در پنل مشتریان به سازمان ها

و غیره.

هزینه طراحی سایت چند زبانه

 • امکانات و ویژگیهای پلن ها

 • ثبت یک دامنه هدیه com,net,org,ir
 • میزان فضای هاست یکساله MB
 • ترافیک ماهیانه MB
 • طراحی قالب اختصاصی (ریسپانسیو)
 • معرفی محصولات یا خدمات، درباره ما، تماس با ما
 • رویدادها و وبلاگ
 • فرم سفارش آنلاین
 • فرم دعوت به همکاری
 • فرم اخذ نمایندگی
 • ثبت نام و مدیریت اعضاء
 • فروشگاه آنلاین با امکانات کامل و حرفه ای
 • پشتيبانی فنی و امنیت سایت
 • مدت زمان اجرا (روزکاری)
 • اقتصادی

 • 9.8
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 1000
 • 8000
 • قالب آماده
 • یکساله
 • 7
 • شرکتی

 • 18.2
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 2000
 • 10000
 • یکساله
 • 20
 • فروشگاهی

 • 19.7
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 3000
 • 15000
 • یکساله
 • 30
 • سازمانی / شرکتهای بزرگ

 • +25
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 5000
 • 20000
 • یکساله
 • 40
 • کدنویسی از پایه


 • (بر اساس بودجه شما)
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...

در طراحی سایت چند زبانه چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

آخرین موردی که باید در رابطه با ایجاد سایت چند زبانه بررسی کنیم، نکات طراحی چنین وب سایت هایی است که نقش کلیدی در جذب مشتری، درآمدزایی و موفقیت سرمایه گذاری شما دارند. طبق تجربه چندین ساله و موفق ما در زمینه طراحی سایت چند زبانه مهمترین نکات عبارتند از:
 • ریسپانسیو بودن یا واکنشگرا: یکی از مهمترین نکات طراحی سایت چند زبانه، سازگاری آن با دستگاه های موبایل و تبلت است تا بدون مشکل روی این صفحه نمایش ها لود شود.
 • سرعت وب سایت: سرعت بالای وب سایت مخصوصا زمانی که طول می کشد تا براساس زبان مدنظر کاربر لود شود بسیار مهم است تا تجربه کاربری خراب نشود.
 • تغییر راحت زبان: تغییر زبان باید به شکل بسیار راحت و با دو کلیک انجام شدنی باشد.
 • توجه به متن و فونت: حتما قبل از راه اندازی کامل سایت چند زبانه تست کنید که فونت و متن سایت بهم نریخته باشد چرا که قطعات تعداد کلمات زبان مبدأ و مقصد و فرم قرارگیری آنها در کنار هم متفاوت است. حتی باید به راست چین و چپ چین بودن متن نیز دقت کنید.
 • استفاده از تصویر و ویدیوی مناسب: تصاویر و ویدیوهایی که در هنگام طراحی سایت چند زبانه انتخاب می شوند باید متناسب با فرهنگ و عرف کشورهای مختلف دنیا باشد.
 • از هر لحاظ سازگار با بازارهای بین المللی و مناسب مشتریان خارجی: در طراحی سایت چند زبانه از تغییر دادن تاریخ و ساعت گرفته تا برگردان دقیق و کاملا درست به زبان مقصد، پشتیبانی از درگاه ها و پرداخت های بین المللی رایج تا شماره تلفن ها و پشتیبانی آنلاین همگی باید متناسب سازی شده باشند لذا برخلاف باور و تصور عموم، طراحی وب سایت چند زبانه فقط محدود به ترجمه وب سایت نیست چون در این صورت یک مترجم با اطلاعات پایه ای در مورد وب سایت هم می توانست چنین کاری کند و نیاز به طراح سایت نبود.

پیشنهاد میکنیم مقاله های زیر را مطالعه کنید:

شرکت طراحی سایت رایان، حرفه ای ترین شرکت طراحی سایت چند زبانه

شرکت طراحی سایت رایان با در اختیار داشتن بهترین تیم طراحی و توسعه وب سایت، گرافیست، محتواگذار سئو و برنامه نویس توانسته بهترین سایت چند زبانه را برای شرکت ها و کسب و کارهای مختلف راه اندازی کند و به همین دلیل یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت تهران محسوب می شود.
برای اطلاع دقیق از قیمت طراحی سایت و امکانات و مزایای ویژه کافیست از طریق شماره تلفن های درج شده با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

برخی از بزرگترین سایت های چند زبانه دنیا

از جمله زمینه های شغلی که ما به صورت حرفه ای توانایی طراحی و پیاده سازی سایت ها را داریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

برخی از مشتریان

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه برای شرکت ها و وب سایت هایی که فعالیت بین المللی دارند یک پروژه طراحی سایت اختصاصی بسیار حیاتی به شمار می رود. عدم راه اندازی چنین وب سایتی یا ساخت سایت چند زبانه ای که مشکلات زیادی داشته باشد و حرفه ای نباشد، قطعا آینده و موفقیت این نوع کسب و کارها با خطر جدی روبرو خواهد کرد.
اما چرا چنین کسب و کارهایی باید به فکر راه اندازی سایت چند زبانه باشند؟ طراحی سایت شرکتی که به شکل بین المللی فعالیت دارد یعنی با شرکت های خارجی طرف قرارداد است و صادرات فعالی دارد یک امر الزامیست در غیر این صورت چطور شرکت های خارجی علاقه مند به همکاری بتوانند از طریق سایت با شما آشنا شوند و درخواست ارسال کنند. اساسا بدون طراحی سایت چند زبانه حتی وب سایت شرکت یا یک فروشگاه بین المللی در موتور جستجو نیز برای سایر شرکت ها و افراد خارجی به نمایش در نخواهد آمد.
به عنوان مثال فرض کنید که می خواهید با یک شرکت خارجی قرارداد همکاری ببندید اما قبل از آن نیاز دارید از طریق وب سایت و بدون مراجعه حضوری با آنها کاملا آشنا شوید و از میزان و نوع خدمات و سابقه کاری اطلاعات کسب کنید. یقینا اگر مسلط به زبان کشور مدنظر نباشید و نتوانید که وب سایت را به زبان فارسی مشاهده کنید عملا هیچ فایده ای نخواهد داشت و همکاری شکل نخواهد گرفت. همین مورد درباره وب سایت هایی مثل ویکی پدیا یا در مورد طراحی سایت فروشگاهی مثل شرکت های تولید کننده موبایل در دنیا و غیره نیز صدق می کند.
پس به طور کلی طراحی سایت چند زبانه برای کلیه انواع کسب و کارها و حتی سایت هایی که مطالب مختلف درج می کنند الزامی است اگر که مایل هستند با دنیای بیرون نیز ارتباط داشته باشند و تجارت خود را گسترش داده و درآمد بسیار بیشتری کسب کنند.
نکته بسیار مهم: طراحی سایت چند زبانه صرفا به معنای ترجمه سایت اصلی فارسی به زبان کشور مقصد نیست بلکه بیشتر هدف از این کار ارتباط بهتر و مؤثر و بومی سازی سایت متناسب با کشور مقصد می باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

آیا نیاز به مشاوره دارید

لطفا جهت مشاوره و برآورد هزینه طراحی سایت و سئو سایت، فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید.

44289422 – 44289462 (021)

ویژگی های طراحی سایت چند زبانه

طراحی وب سایت چند زبانه فقط به چند خط کدنویسی و یک راه اندازی ساده نیست بلکه اصول و قواعدی دارد که شامل مجموعه ویژگی ها، امکانات و نکات بسیار مهمی است که حتما باید توسط خودتان یا شرکت طراحی سایت طرف قرارداد به آنها عمل کنند تا موفقیت پروژه طراحی سایت چند زبانه تضمین شده باشد. توجه داشته باشید کلیه مواردی که خواهیم گفت صرفا مرتبط با خصوصیت چند زبانه بودن وب سایت هاست چرا که هر کسب و کاری می تواند بستگی به گستردگی فعالیت خود برای طراحی سایت چند زبانه یا دو زبانه اقدام کند. این ویژگی های کلی برای تمامی کسب و کارهایی که می خواهند برای ایجاد سایت چند زبانه اقدام کنند عبارتند از:
 • کاربری راحت: سایت های چند زبانه باید طوری طراحی شوند که تغییر زبان به سادگی امکان پذیر باشد. معمولا پرچم کشورها را توصیه نمی کنیم چون ممکن است کسی با پرچم کشورها چندان آشنایی نداشته باشد به همین دلیل بهترین کار نوشتن مخفف اسم کشورها مثل Fr برای فرانسه یا نام کامل آنهاست.
 • نوشته های بی عیب و نقص: طراحی وب سایت چند زبانه فقط به ترجمه کردن دقیق محتوا به زبان مقصد نیست بلکه باید چپ چین باشند یا اگر زبان عربی است همان حالت راست چین حفظ شود.
 • فونت: ویژگی مهم دیگری که باید در طراحی سایت چند زبانه دقت کرد فونت نوشتاری است چون معمولا برای وب سایت های فارسی از فونت هایی مثل بی نازنین استفاده می شود در حالی که برای سایت های خارجی زبان مثل انگلیسی و فرانسوی و غیره از فونت Time New Roman، Calibri و غیره استفاده می گردد.
 • لینک چند زبانه: سایت های چند زبانه فقط متن و محتوای برگردان به زبان مقصد ندارند بلکه URL آنها نیز باید به زبان مبدأ باشد که با اینکار پیدا شدن آنها در نتایج سرچ گوگل به زبان کشور مقصد بسیار بالا می رود.
 • محصولات هوشمند: چنانچه در بخش صادرات خود تصمیم گرفته اید تا محصولات خود را بسته به نوع کشور متنوع تولید کنید مثلا برای کشور ترکیه کفش هایی متفاوت در مقایسه با کشورهای عربی تولید کنید پس به عنوان یک ویژگی مهم توجه داشته باشید که باید عکس اسلایدر صفحه اصلی نیز به عکس این محصولات تغییر کند.
 • صفحه تماس با ما و درباره ما: در طراحی سایت چند زبانه دقت داشته باشید که در صفحه درباره ما به ویژگی هایی که کسب و کار شما برای یک ناحیه خاص فراهم کرده نیز اشاره کنید که مثلا در نسخه با زبان ترکیه ای ویژگی ها و خدمات دیگری را قید کرده اید. در صفحه تماس با ما برای قید شماره تلفن توجه داشته باشید که باید کد کشور را نیز قبل از کد شهر وارد کنید و چنانچه شعبه ای در یک کشور خاص دارید باید نقشه گوگل دفتر خود در آن کشور را نیز بر روی نقشه نشان دهید.
 • تم متفاوت: در طراحی سایت چند زبانه دقت کنید که برای هر زبان خارجه باید تم متفاوت و به زبان کشور مقصد داشته باشید و نباید تم و تصاویر همه نسخه های وب سایت یکسان باشند ولی نه آنقدر هم متفاوت که انگار فرد وارد سایت دیگری شده باشد.

و غیره.

برخی از نمونه کارهای رایان

مشاهده

طراحی سایت شرکت هلدینگ فراساحل

مشاهده

طراحی سایت شرکت گسترش فناوری خوارزمی

مشاهده

طراحی سایت شرکت HEISSMANN آلمان

مشاهده

طراحی سایت پزشکی MedicPing کانادا

مشاهده

طراحی سایت مطالعات اوراسیا دانشگاه تهران

مشاهده

طراحی سایت پزشکی ویراگروپ

مشاهده

طراحی سایت شرکت WMV اتریش

مشاهده

طراحی سایت روفیا گلدگالری امارات

مزیت های طراحی سایت چند زبانه

راه اندازی سایت چند زبانه برای تمامی کسب و کارهایی که فعالیت آنها در سطح بین المللی است و قصد دارند مشتریان و بازدیدکنندگان آنها از سراسر دنیا باشد مزیت های فوق العاده ای دارد. توجه داشته باشید که طراحی سایت چند زبانه برای این نوع کسب و کارها الزامیست و نه اینکه صرفا برای افزایش درآمد خود بخواهند به شکل اختیاری اقدام کنند چون در غیر این صورت قطعا شکست خواهند خورد. مزیت ساخت سایت چند زبانه یا دو زبانه عبارتند از:راه اندازی سایت چند زبانه برای تمامی کسب و کارهایی که فعالیت آنها در سطح بین المللی است و قصد دارند مشتریان و بازدیدکنندگان آنها از سراسر دنیا باشد مزیت های فوق العاده ای دارد. توجه داشته باشید که طراحی سایت چند زبانه برای این نوع کسب و کارها الزامیست و نه اینکه صرفا برای افزایش درآمد خود بخواهند به شکل اختیاری اقدام کنند چون در غیر این صورت قطعا شکست خواهند خورد. مزیت ساخت سایت چند زبانه یا دو زبانه عبارتند از:
 • دستیابی به مخاطبین بیشتر: اولین و مهمترین مزیت این کار این است که با طراحی چنین وب سایتی می توانید با مشتریان خود در کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنید و گستره خدمات رسانی خود را چند برابر نمایید.
 • اعتمادسازی بیشتر: با طراحی وب سایت چند زبانه چون می توانید با جامعه بین المللی در ارتباط باشید، توجه بازارهای خارجی را هم به سمت خود جلب کرده و شهرت خود را افزایش خواهید داد. شرکت های خارجی هم با برندهای جهانی که شناخته شده هستند و با وب سایت چند زبانه خود مثل بروشور آنلاین برخورد کرده اند، همکاری خواهند کرد.
 • افزایش بازدید: طبیعتا با طراحی چنین سایتی چون کلیه محتوای شما قابل استفاده برای مشتریان خارجی نیز خواهد شد بازدید آن به مراتب بیشتر شده و با گرفتن رتبه بهتر در گوگل، مشتریان و درآمدزایی بیشتر خواهد شد.
 • اهمیت دادن به مشتری: سرمایه گذاری در طراحی سایت چند زبانه این پیغام را منتقل می کند که قصد دارید از هر لحاظ خدمات رسانی خوبی داشته باشید و شرکت های خارجی برای دیدن وب سایت نیاز به مترجم نداشته باشند و تنها با یک کلیک بتوانند به زبان اصلی خودشان مطالب را مشاهده کنند.
 • بازاریابی مقرون به صرفه: با طراحی وب سایت به راحتی می توانید تبلیغ کنید و کمپین بازاریابی راه بیندازید بدون اینکه مجبور به صرف هزینه های گزاف بابت بازاریابی به شیوه سنتی باشید. وب سایت نماد فعالیت و حضور آنلاین شماست که با کمترین هزینه برای هر فردی در دسترس هستید و می توانید به تبلیغ فعالیت ها و برندسازی بپردازید.
 • پیروزی بر رقبا: یکی از مهمترین مزایای رقابتی کسب و کارهایی که در حوزه بین الملل فعالیت دارند، داشتن وب سایت چند زبانه است که فروش و برقراری ارتباط با بازار خارجی را چند برابر می کند.

و غیره.

فرایند اجرای پروژه طراحی سایت

نیاز سنجی و شناخت مشتری

تم گرافیکی اختصاصی

برنامه نویسی و توسعه فنی

ورود اطلاعات و صفحه آرایی

تست های فنی و کنترل کیفی

آموزش و تحویل نهایی

روش های ثبت سفارش طراحی سایت

 1. تماس با شماره تلفن های 4428942244289462 (021) و دریافت مشاوره رایگان
 2. تکمیل فرم مشاوره رایگان برآورد هزینه طراحی سایت
 3. ارسال جزئیات rfp یا پروپوزال پروژه به ایمیل info@rayanitco.com
 4. دانلود فرم درخواست خدمات طراحی سایت به صورت pdf و تکمیل و ارسال آن به شرکت رایان
 5. مراجعه حضوری

امکانات طراحی سایت چند زبانه

موقع طراحی سایت چند زبانه باید دقت کنید که چه امکاناتی باید در سایت خود قرار دهید که مشتریان خارجی شما بیشتر از هر چیزی به آن نیاز دارند و اگر چنین امکاناتی وجود نداشته باشد مشتریان خود را از دست خواهید داد. در ادامه به برخی از این امکانات بسیار مهم اشاره می کنیم:
 • طراحی سایت وردپرس: بهترین پلتفرم برای ساخت سایت چند زبانه، وردپرس است تا هم نسخه های مختلف وب سایت با یکدیگر و همچنین با تم های گوناگون سازگاری کافی داشته باشند و هم اینکه تجربه کاربری بهبود پیدا کند.
 • امکان تغییر راحت زبان: کاربران باید بتوانند تنها با انتخاب نام کشور وب سایت را به زبان اصلی کشورشان تبدیل کنند و این قسمت باید در هدر سایت و در جایی کاملا مشخص و با رنگی متمایز قرار گرفته باشد.
 • پرداخت براساس ارز بین المللی: سایت های چند زبانه فقط در راه اندازی براساس زبان کشور مقصد خلاصه نمی شوند بلکه با توجه به نوع فعالیت بین المللی باید امکان پرداخت به شکل دلار یا یورو نیز فراهم باشد.
 • پشتیبانی از سیستم های پرداخت بین المللی: چنانچه سایت فروشگاهی یا هواپیمایی و مشابه آنها هستید که مشتریان باید پرداخت آنلاین در سایت شما داشته باشند، فراموش نکنید که یکی از مهمترین امکانات سایت، پشتیبانی از سیستم های پرداخت بین المللی مثل پی پال، مستر کارت و غیره است. به همین دلیل می گوییم که طراحی سایت چند زبانه صرفا به معنای ترجمه وب سایت اصلی نیست چون در این صورت مترجم هم می تواند چنین کاری انجام دهد.
 • امکان ارسال کد اعتبارسنجی یا پیگیری مراحل خرید و ارسال به شماره تلفن های بین المللی: باید در طراحی سایت چند زبانه دقت داشته باشید که امکان پیام رسانی به شماره های بین المللی وجود داشته باشد تا مشتریان بتوانند هنگام ثبت نام و عضویت کد اعتبارسنجی یا شناسایی دریافت کنند و همچنین پس از خرید، شناسه کالا و کد رهگیری و اطلاعات خرید محصول یا کالا را بگیرند.
 • پشتیبانی مسلط به زبان خارجی: به عنوان مثال باید توجه داشته باشید که اگر وب سایت خود را به زبان های انگلیسی، فرانسوی و عربی نیز طراحی کرده اید باید برای هر کدام حداقل یک پشتیبان آنلاین مسلط به زبان مقصد هم قرار دهید چرا که گاهی اوقات مشتریان نیاز به پرسش سؤال دارند که باید بتوانید به آنها پاسخ دهید در غیر این صورت اعتبار شما خدشه دار خواهد شد. پس یکی از امکانات بسیار مهم در طراحی سایت چند زبانه محسوب می شود.
 • طراحی پورتال: طراحی پورتال سازمانی چند زبانه مشتریان بین المللی جهت فراهم کردن ارتباط آسان در پنل مشتریان به سازمان ها

و غیره.

هزینه طراحی سایت چند زبانه

 • امکانات و ویژگیهای پلن ها

 • ثبت یک دامنه هدیه com,net,org,ir
 • میزان فضای هاست یکساله MB
 • ترافیک ماهیانه MB
 • طراحی قالب اختصاصی (ریسپانسیو)
 • معرفی محصولات یا خدمات، درباره ما، تماس با ما
 • رویدادها و وبلاگ
 • فرم سفارش آنلاین
 • فرم دعوت به همکاری
 • فرم اخذ نمایندگی
 • ثبت نام و مدیریت اعضاء
 • فروشگاه آنلاین با امکانات کامل و حرفه ای
 • پشتيبانی فنی و امنیت سایت
 • مدت زمان اجرا (روزکاری)
 • اقتصادی

 • 9.8
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 1000
 • 8000
 • قالب آماده
 • یکساله
 • 7
 • شرکتی

 • 18.2
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 2000
 • 10000
 • یکساله
 • 20
 • فروشگاهی

 • 19.7
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 3000
 • 15000
 • یکساله
 • 30
 • سازمانی / شرکتهای بزرگ

 • +25
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 5000
 • 20000
 • یکساله
 • 40
 • کدنویسی از پایه


 • (بر اساس بودجه شما)
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...

در طراحی سایت چند زبانه چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

آخرین موردی که باید در رابطه با ایجاد سایت چند زبانه بررسی کنیم، نکات طراحی چنین وب سایت هایی است که نقش کلیدی در جذب مشتری، درآمدزایی و موفقیت سرمایه گذاری شما دارند. طبق تجربه چندین ساله و موفق ما در زمینه طراحی سایت چند زبانه مهمترین نکات عبارتند از:
 • ریسپانسیو بودن یا واکنشگرا: یکی از مهمترین نکات طراحی سایت چند زبانه، سازگاری آن با دستگاه های موبایل و تبلت است تا بدون مشکل روی این صفحه نمایش ها لود شود.
 • سرعت وب سایت: سرعت بالای وب سایت مخصوصا زمانی که طول می کشد تا براساس زبان مدنظر کاربر لود شود بسیار مهم است تا تجربه کاربری خراب نشود.
 • تغییر راحت زبان: تغییر زبان باید به شکل بسیار راحت و با دو کلیک انجام شدنی باشد.
 • توجه به متن و فونت: حتما قبل از راه اندازی کامل سایت چند زبانه تست کنید که فونت و متن سایت بهم نریخته باشد چرا که قطعات تعداد کلمات زبان مبدأ و مقصد و فرم قرارگیری آنها در کنار هم متفاوت است. حتی باید به راست چین و چپ چین بودن متن نیز دقت کنید.
 • استفاده از تصویر و ویدیوی مناسب: تصاویر و ویدیوهایی که در هنگام طراحی سایت چند زبانه انتخاب می شوند باید متناسب با فرهنگ و عرف کشورهای مختلف دنیا باشد.
 • از هر لحاظ سازگار با بازارهای بین المللی و مناسب مشتریان خارجی: در طراحی سایت چند زبانه از تغییر دادن تاریخ و ساعت گرفته تا برگردان دقیق و کاملا درست به زبان مقصد، پشتیبانی از درگاه ها و پرداخت های بین المللی رایج تا شماره تلفن ها و پشتیبانی آنلاین همگی باید متناسب سازی شده باشند لذا برخلاف باور و تصور عموم، طراحی وب سایت چند زبانه فقط محدود به ترجمه وب سایت نیست چون در این صورت یک مترجم با اطلاعات پایه ای در مورد وب سایت هم می توانست چنین کاری کند و نیاز به طراح سایت نبود.

پیشنهاد میکنیم مقاله های زیر را مطالعه کنید:

شرکت طراحی سایت رایان، حرفه ای ترین شرکت طراحی سایت چند زبانه

شرکت طراحی سایت رایان با در اختیار داشتن بهترین تیم طراحی و توسعه وب سایت، گرافیست، محتواگذار سئو و برنامه نویس توانسته بهترین سایت چند زبانه را برای شرکت ها و کسب و کارهای مختلف راه اندازی کند و به همین دلیل یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت تهران محسوب می شود.
برای اطلاع دقیق از قیمت طراحی سایت و امکانات و مزایای ویژه کافیست از طریق شماره تلفن های درج شده با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

برخی از بزرگترین سایت های چند زبانه دنیا

از جمله زمینه های شغلی که ما به صورت حرفه ای توانایی طراحی و پیاده سازی سایت ها را داریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

برخی از مشتریان

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پنج × 4 =

فرم مشاوره رایگان

جهت اطلاعات بیشتر از هزینه طراحی سایت، سئو سایت و … لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

 • این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فهرست
واتس اپ شرکت رایان
ارسال از طریق WhatsApp