طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت

طراحی سایت فروشگاهی مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا خواسته کسانی می باشد که به تجارت الکترونیک علاقه دارند. اگر می خواهید یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید پیشنهاد شرکت رایان این است که پروژه طراحی سایت فروشگاهی خود را به شرکتی بسپارید که دارای تجربه کافی در این زمینه باشد. زیرا موفقیت در این امر بستگی به انتخاب مجری مناسب دارد.

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی

این روزها خرید و فروش در فضای مجازی یا به اصلاح خرید آنلاین به شکل چشمگیری فراگیر شده است. تفاوتی ندارد که محصول شما در چه زمینه و چه دسته ای قرار دارد به سادگی از طریق شبکه های مجازی و یا طراحی سایت فروشگاهی می توانید نسبت به فروش آن ها اقدام نمایید.

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی با فروش آنلاین از طریق شبکه های مجازی در اعتبار و کسب اطمینان کاربران است. طراحی سایت فروشگاهی هنگامی که با نماد اعتماد الکترونیکی همراه می شود به طور کامل اطمینان افراد را جلب می نماید.

الزامات طراحی سایت فروشگاهی

الزامات طراحی سایت فروشگاهی

تنوع و فراوانی محصولات در تمام رده ها و دسته ها منجر شده که سایت های فروشگاهی از لحاظ طراحی بسیار متنوع باشند. استفاده از رنگ های شاد و متنوع، طرح های زیبا و چشمگیر و گاهی اوقات شکستن ساختار های معمول در طراحی سایت فروشگاهی می تواند نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

یک اصل مهم در طراحی سایت فروشگاهی

یکی از مهم ترین اصولی که در طراحی سایت فروشگاهی باید به آن توجه ویژه نمود موضوع استفاده از تصاویر با کیفیت است. هنگامی که شما قصد فروش محصولی خاص را دارید باید بتوانید از طریق تصاویر با کیفیت از زوایای مختلف به مشتری امکان بررسی همه جانبه محصول را بدهید.

طراحی منو های خلاقانه برای دسترسی به بخش های مختلف سایت و همچنین استفاده از طراحی های جذاب برای گالری تصاویر می تواند تا حد زیادی موجب جلب توجه مشتریان و بازدیدکنندگان از سایت فروشگاهی گردد.

امکانات مورد نیاز برای طراحی سایت فروشگاهی

امکانات مورد نیاز برای طراحی سایت فروشگاهی

بخش درباره ما

در طراحی سایت فروشگاهی مانند همه سایت های دیگر برخی از بخش ها به صورت ثابت و مشترک باید وجود داشته باشد. یک سایت فروشگاهی نیاز به صفحه “درباره ما” دارد. در این صفحه می توان به معرفی فروشگاه، امکانات و خدماتی که ارائه می دهد و سوابق کاری فروشگاه اشاره نمود. به زبان ساده تر این صفحه به صاحبان فروشگاه این امکان را می دهد تا در چند خط به معرفی و جلب اطمینان مخاطبان بپردازند.

بخش تماس با ما

بخش “تماس با ما” نیز از الزامات اساسی در طراحی وب سایت فروشگاهی محسوب می شود. در نظر داشته باشید صرف نظر از اینکه شما فروش حضوری دارید یا خیر، باید برای مشتریان امکان برقراری ارتباط از طریق یک آدرس مشخص به عنوان دفتر مرکزی و شماره تماس های قابل دسترسی را فراهم نمایید.

هدف از طراحی یک سایت فروشگاهی فروش محصولات است. پس در واقع قلب یک سایت فروشگاه بخشی است که در آن به معرفی کالا و فروش آن پرداخته می شود. این بخش می تواند امکانات زیر را داشته باشد:

  • معرفی کامل محصول: شامل توضیحاتی در خصوص برند تولید کننده، کیفیت و کارایی، امکانات و ویژگی ها و حتی معایب و مشکلات احتمالی موجود در کالا
  • گالری تصاویر: چنانچه پیش تر نیز اشاره گردید عکس های با کیفیت و کامل می تواند نقطه قوتی در طراحی سایت فروشگاهی محسوب گردد. می توانید گالری تصاویر را با استفاده از ماژول های مختلف به بخشی جذاب تبدیل نموده و امکان زوم کردن و بررسی دقیق تر محصول برای کاربران را فراهم آورید.
  • قابلیت مقایسه محصولات مشابه: شما به عنوان یک سایت فروشگاهی، تنها نباید به فروش فکر کنید. طراحی سایت فروشگاهی از این جهت حائز اهمیت می باشد که می تواند به عنوان مشاور در زمان خرید همراه کاربران باشد. کاربران با مقایسه ویژگی های کلیدی محصولات می توانند نسبت به انتخاب محصول مناسب اقدام نمایند.
  • سبد خرید کالا: تمام هدف از طراحی سایت فروشگاهی هدایت مشتریان به این بخش است. در بخش سبد کالا می تواند امکان بررسی مجدد محصولات انتخاب شده، حذف محصولات، تعیین تعداد محصولات درخواستی، نمای قیمت کالا و مواردی از این دست را در نظر بگیرد.
  • امکان برقراری ارتباط با درگاه های بانکی به صورت ایمن: تعیین نحوه پرداخت در طراحی سایت فروشگاهی نقش مهمی دارد. برخی از صاحبان سایت های فروشگاهی نحوه پرداخت را به صورت کارت به کارت و یا پرداخت در محل در نظر می گیرند که در این حالت بخش برای ارتباط با درگاه بانکی مورد نیاز نیست؛ اما برای شرایطی که هدف ایجاد امکان پرداخت آنلاین باشد، باید این بخش به شکل جداگانه طراحی به سایت افزوده گردد.

سایر ویژگی های اثر گذار در طراحی سایت فروشگاهی

سایر ویژگی های اثر گذار در طراحی سایت فروشگاهی

مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد از الزامات اساسی برای طراحی وب سایت فروشگاهی محسوب می شوند اما در کنار این موارد برخی از امکانات و خدمات می تواند به سایت افزوده گردد که علاوه جلب رضایت بیشتر مشتریان، موجب بهبود وضعیت سایت از لحاظ سئو سایت و عملکرد آن از دیدگاه موتورهای جستجو گردد.

بدون تردید اینکه با جستجوی محصول مورد نظر شما توسط کاربران، وب سایت فروشگاهی شما در اولین نتایج نمایش داده شود موضوعی است که نمی توان به سادگی از کنار آن عبور نمود.

آموزش نحوه خرید از سایت

یکی از بخش های مهم که می تواند تا حد زیادی رضایت مشتریان را جلب نماید آموزش نحوه خرید از سایت است. با توجه به اینکه در طراحی وب سایت فروشگاهی از روش های مختلفی استفاده می شود، بهتر است همان ابتدا مشتریان را با عملکرد سایت آشنا نموده و از سردرگمی آن ها جلوگیری نمایید.

بخش مقالات مفید

بخش مقالات مفید را در طراحی وب سایت فروشگاهی در نظر داشته باشید. مقالاتی مرتبط با محصولاتی که به فروش می رسانید می تواند خوانندگان را به خرید از سایت شما ترغیب نماید. در بخش مقالات می توانید به معرفی برند های برتر و مدل های منتخب بپردازید و یا مقالاتی در خصوص راهنمای خرید محصولات ارائه دهید.

نکته مهم در مورد مقالات مفید سایت

موضوع استفاده از مقالات تنها به جلب رضایت کاربران خلاصه نمی شود. یکی از مهم ترین روش های بهبود وضعیت سئو سایت استفاده از متون و محتوای های مناسب حاوی کلمات کلیدی مورد نظر است که استفاده از آن ها در طراحی وب سایت فروشگاهی نتایج بسیار مناسبی به همراه خواهد داشت.

در صورتی که خدمات شما شامل گارانتی یا شرایط تعویض کالا می شود حتما بخشی جداگانه برای آن در نظر بگیرید و به توضیحات در این خصوص بپردازید.

بخش تماس با ما و مشاوره خرید

بخش تماس با ما و مشاوره خرید

بخش دیگری که می توانید به سایت اضافه نمایید بخش مشاوره به صورت آنلاین و یا حتی از طریق فرم های تماس با ما می باشد. اگر شما در زمان خرید چه در موضوع روش خرید و چه در خصوص انتخاب محصول در کنار مشتریان باشید می توانید به شکل قابل قبولی رضایت آن‌ها را جلب نمایید.

طراحی مالتی مدیا

استفاده از انواع مالتی مدیا که می تواند شامل فیلم، عکس، موشن گرافی و … باشد. این بخش می تواند جذابیت زیادی به وب سایت ببخشد و همچنین تبلیغات مستقیم و غیر مستقیمی از طریق آن صورت خواهد پذیرفت.

به طور کلی استفاده از محتواها و مواردی که بتواند موجب ماندگاری بیشتر مخاطبین داخل وب سایت گردد از مواردی است که باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید.

پنل مدیریتی در طراحی سایت فروشگاهی

برای طراحی یک سایت فروشگاهی موفق داشتن پنل مدیریتی قوی از مهم ترین اصول محسوب می شود. شما با دیتابیس کاملی از مشتریان مواجه هستید که ارتباط گیری با آن ها و بررسی وضعیت خرید و مراحل ارسال کالا باید از این طریق کنترل به اطلاع مشتریان برسد.

ایجاد تغییرات در محصولات

همچنین امکان تغییرات در محصولات از لحاظ اطلاعات، تصاویر، قیمت ها و بسیاری از موارد دیگر نیز باید برای مدیر سایت فراهم گردد. در صورتی که بخش اخبار و مقالات در طراحی وب سایت فروشگاهی در نظر گرفته شده باید در این بخش نیز مدیر سایت امکان تغییرات مورد نظر را داشته باشد.

افزونه ووکامرس

قبلا در مورد افزونه ووکامرس در مقاله ای مفصل صحبت کردیم. افزونه ووکامرس یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرسی برای ایجاد فروشگاه آنلاین می باشد. در بسیاری از سایت های فروشگاهی وردپرسی از افزونه ووکامرس استفاده می شود.

در نهایت بخشی جهت بررسی خرید ها و پرداختی های مشتریان نیز می تواند در اختیار مدیر سایت قرار گیرد که امکان پیگیری خرید را تسهیل می نماید.

طراحی وب سایت فروشگاهی در تمام استان های ایران

شرکت رایان با گسترش روز افزون سطح خدمات خود در ایران و خارج از ایران توانسته است میزبان بزرگ ترینپروژه های طراحی وب سایت باشد. از جمله خدمات طراحی وب سایت فروشگاهی در استان و شهرهای ایران می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ما با ارائه خدمات نوین و برتر در زمینه ساخت وب سایت فروشگاهی می توانیم بزرگ ترین وب سایت فروشگاهی در هر زمینه ممکن را برای شما به ثمر برسانیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر تنها کافی است از بخش تماس با ما به صورت رایگان با کارشناسان شرکت مشورت کنید و تمام سوالات خود را مطرح و پاسخ خود را دریافت نماید.

طراحی سایت فروشگاهی در شرکت رایان

طراحی سایت فروشگاهی در شرکت رایان

در نهایت قابل ذکر است شرکت رایان علاوه بر تولید و طراحی سایت شرکتی، با تجربه کاری بیش از یک دهه در زمینه طراحی وب سایت، آمادگی کامل خود را برای اجرای بزرگترین پروژه های فروشگاهی اعلام می نماید. ما در کنار شما هستیم تا بزرگترین کسب و کار آنلاین خود را شروع کنید. کافی است یکبار مشتری ما شوید تا موفقیت خود را تضمین کنید.

5/5 (1 Review)
نوشته‌ی بعدی
طراحی سایت دانلود فایل – طراحی سایت فروش فایل
نوشته‌های پیشین
طراحی سایت شرکتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست