اهمیت ثبت دامنه در راه اندازی وب سایت

ثبت دامنه(Register Domain) را می توان به عنوان اولین گام در طراحی سایت اینترنتی دانست. به طور کلی تجارت های آنلاین را می توان به عنوان یکی از روش های کسب و کار نوین دانست. توسعه این روش های کسب در آمد منجر شده تا افراد زیادی به دنبال راه اندازی وب سایت برای معرفی خدمات و محصولات خود و فروش آن به مصرف کنندگان باشند. امروزه شرکت های بسیاری در زمینه ثبت دامنه مشغول خدمات رسانی به متقاضیان هستند که می توان برای انتخاب و ثبت دامنه مناسب کمک گرفت.

ثبت دامنه معمولا برای مدت زمان مشخصی انجام می شود و پس از این زمان کاربران باید نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. عدم تمدید به موقع دامنه می تواند ضرر و زیان های فراوانی را برای صاحبان کسب و کار به همراه داشته باشد. انتخاب یک شرکت معتبر در زمینه ثبت دامنه به افراد کمک می کند تا نگران مشکلاتی نظیر فراموش کردن زمان تمدید دامنه و غیره نباشند.

به طور کلی برای دامنه های بین المللی حدود یک ماه فرصت وجود دارد تا فرایند تمدید انجام شود. اگر مدت زمان مذکور تمام شود به مدت 15 روز کاربر با پرداخت جرائم مربوطه می تواند نسبت به تمدید دامنه خود اقدام نمایند و در صورتی که در این مدت نیز اقدامی صورت بگیرد امکان تمدید مجدد وجود نداشته و دامنه پس از مدت زمان مشخصی مجددا برای فروش روی سایت قرار داده می شود.

دامنه چیست و ثبت دامنه چگونه انجام می شود؟

دامنه که به آن دامین نیز گفته می شود همان عنوان سایت است که ما آن را با URL نیز می شناسیم. عنوانی که با تایپ آن در مرورگر اینترنت دسترسی به سایت امکان پذیر می گردد. ثبت دامنه با پسوند های متعددی صورت می گیرد که اعتبار و ارزش این پسوند ها تعیین کننده قیمت برای ثبت دامنه است. برای مثال آدرس سایت رایان که به صورت زیر می باشد دامنه وب سایت رایان نامیده می شود.

Rayanitco.com

به عنوان مثال می توان اشاره نمود که پسوند com. که به عنوان یک پسوند بین المللی شناخته می شود دارای بالاترین اعتبار در میان پسوند ها می باشد. ثبت دامنه بر اساس نوع فعالیت و محل استقرار یک سازمان یا شرکت نیز انجام می شود. به عنوان نمونه که در داخل کشور ایران فعالیت می کنند می توانند از برای ثبت دامنه از پسوند ir. استفاده نمایند.

مراحل ثبت دامنه

برای ثبت دامنه اولین گام انتخاب یک دامنه مناسب و مرتبط با نوع فعالیت است. سپس در سایت هایی که به این منظور طراحی شده اند باید بررسی گردد که دامنه مورد نظر قبلا ثبت شده است یا خیر؟ گاهی اوقات ممکن است دامنه مورد نظر شما با یک پیوند خاص ثبت شده باشد اما می توان از سایر پسوند ها برای ثبت آن بهره برد.

البته توصیه می شود از عناوین خاص و منحصر به فرد برای ثبت دامنه استفاده شود و با توجه به اهمیت ثبت دامنه بهتر است در زمان ثبت، چند پسوند اصلی مربوط به آن هم‌ زمان ثبت شود تا امکان سوء استفاده برای برخی سودجویان در آینده فراهم نگردد. پس از این مراحل با عضویت در سایت های مربوطه می توانید نسبت به پرداخت هزینه و ثبت دامنه ای مورد نظرتان اقدام نمایید.

هزینه ثبت دامنه در شرکت رایان

پسوند دامنه هزینه ثبت (سالیانه – تومان)
com. 816,000
net. 952,000
org. 952,000
biz. 1,020,000
info. 1,020,000
ir. 45,000
co.ir. 45,000
net.ir. 45,000
فهرست
واتس اپ شرکت رایان
ارسال از طریق WhatsApp