میزبانی فضای وب

  1. خانه
  2. /
  3. میزبانی فضای وب

میزبانی فضای وب نیازی اساسی برای راه اندازی وب سایت

اگر شما هم قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید بدون تردی با اهمیت میزبانی فضای وب (Hosting) و انتخاب یک میزبان مناسب برای وب سایت خود آشنا هستید. برای راه اندازی یک وب سایت اینترنتی پس از انجام طراحی و برنامه نویسی و انتخاب یک عنوان مناسب برای سایت لازم است برای میزبانی وب از شرکت های ارائه دهنده هاست کمک بخواهید.

در مرحله بعدی سایت و دامنه [ ثبت دامنه ] و هاست مورد نیازی که تهیه کرده اید لازم است به یکدیگر متصل شوند. این اتصال از طریق DNS به هم ارتباط پیدا می کنند. انجام عملیات مربوط به اتصال هاست و دامنه از طریق خدماتی که شرکت های میزبانی فضای ارائه می دهند انجام می شود.

معرفی و بیان اهمیت میزبانی فضای وب یا هاستینگ

برای آن که با اهمیت میزبانی فضای وب آشنا شوید باید در ابتدا بدانیم که هاست چیست و چگونه به عملکرد سایت کمک کند.

ثبت هاست

در واقع هاست همان فضای وب است که برای میزبانی از سایت شما در نظر گرفته می شود و کلیه اطلاعات و فایل های مربوط به سایت در داخل آن قرار خواهد گرفت. انتخاب میزبانی فضای وب بر اساس نوع و میزان فعالیت سایت و تبادل اطلاعاتی که در وب سایت روی می دهد انجام می شود. انتخاب میزبانی فضای وب براساس نوع و میزان فعالیت سایت و تبادل اطلاعاتی که در وب سایت روی می دهد انجام می شود.

میزبانی وب (Hosting) بر اساس حجم مورد درخواست و قدرت سروری که این میزبانی را پشتیبانی می کند دارای قیمت های مختلفی است و باید بر اساس نیاز نسبت به انتخاب و تهیه میزبانی وب اقدام نمود. به طور کلی میزبانی فضای وب بر اساس دو نوع زبان برنامه نویسی لینوکس و ویندوز به کاربران عرضه می شود که بر اساس زبان برنامه نویسی سایت می توان نوع میزبانی فضای وب(هاستینگ) را انتخاب نمود.

انتخاب مناسب برای میزبانی فضای وب می تواند بر روی سرعت عملکرد سایت اثرات قابل توجهی داشته باشد و همین امر ارتباط مستقیم با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو دارد. به همین دلیل در این بخش از راه اندازه سایت باید در خصوص صرف هزینه ها اندکی دست و دلباز باشید تا بتوانید امکانات و کیفیت مناسبی برای میزبانی وب در اختیار داشته باشید.

چه عواملی بر روی کیفیت میزبانی فضای وب اثر گذار هستند؟

در خصوص اهمیت میزبانی فضای وب و کیفیت آن صحبت نمودیم اما باید در نظر داشته باشید آنچه که در این خصوص اثر گذار است را می توان در چند بخش خلاصه نمود:

  • کیفیت سخت افزاری سروری که میزبانی وب را پشتیبانی می کند می تواند در سرعت فعالیت سایت اثرگذار باشد.
  • نوع دیتاسنتری که میزبانی فضای وب به آن وابسته است
  • امکانات ارائه شده توسط شرکتی که میزبانی وب را بر عهده دارد شامل نحوه ارتباط با مشتریان، در دسترس بودن کارشناسان مربوطه و خدمات پشتیبانی آن ها
  • نوع کنترل پنلی که مدیریت میزبانی فضای وب از طریق آن انجام می شود.

 

تعرفه میزبانی فضای وب (هاست) ویژه و پرسرعت

planplanplanplanplanplanplan
فضای هاست١۰۰ MB٢۰۰ MB٣۰۰ MB۵۰۰ MB١ GB٢ GB۵ GB
ترافیک سایت١۵۰۰ MB٢۵۰۰ MB٣۵۰۰ MB۶۰۰۰ MB٧۰۰۰ MB٨۰۰۰ MB١۵۰۰۰ MB
افزایش دامین
تعداد پست الکترونیک١۰نامحدودنامحدودنامحدودنامحدودنامحدودنامحدود
تعداد بانک اطلاعاتینامحدودنامحدودنامحدودنامحدودنامحدودنامحدودنامحدود
تعداد پارک دامیننامحدودنامحدودنامحدودنامحدودنامحدودنامحدودنامحدود
اکانت FTP
پشتیبانی PHP
کنترل پنل هاست
قیمت (تومان)130,000 تومان170,000 تومان210,000 تومان250,000 تومان350,000 تومان560,000 تومان980,000 تومان

برخی از مشتریان

فهرست