طراحی سایت دانشگاهی | طراحی سایت برای دانشگاه | شرکت رایان

طراحی سایت دانشگاهی به یک امر ضروری برای تمامی مراکز آموزش عالی در سراسر کشور تبدیل شده است. طراحی سایت به خصوص پس از این که اهمیت آموزش مجازی از دید وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که دانشگاه ها علاوه بر تدریس حضوری، به صورت آنلاین هم به دانشجویان خود خدمات رسانی کنند، از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار می باشد.

ساخت سایت دانشگاهی به این دلیل که نشان دهنده شخصیت دانشگاه به شمار می رود باید با توجه به نکات و ویژگی های یک سایت آموزشی خوب طراحی شود. همچنین داشتن سیستم LMS به شما کمک می کند تا بتوانید عملکرد خوبی را در بحث آموزش مجازی با حداقل نیاز به استفاده از نرم افزارهای جانبی را داشته باشید. اما در طراحی سایت دانشگاهی باید به چه ویژگی هایی پرداخته شود و اصولا در ایجاد وب سایت دانشگاهی بهتر است به کدام نکات توجه گردد؟ این سوالی است که ما قصد داریم در این مقاله برای شما بیان کنیم.

لیست عناوین مقاله:

 • ساختار طراحی سایت دانشگاهی به چه صورت است؟
 • بررسی گروه مخاطبین وب سایت دانشگاهی
 • امکانات مورد نیاز برای طراحی سایت دانشگاهی چیست؟
 • نکات مهم در طراحی سایت دانشگاهی
 • ویژگی های طراحی سایت دانشگاهی
 • امکانات پیشنهادی رایان برای طراحی سایت

ساختار طراحی سایت دانشگاهی به چه صورت است؟

طراحی سایت برای دانشگاه باید به گونه ای انجام شود که تمامی نیاز یک دانشجو، استاد، علاقمند به تحصیل در دانشگاه و در صورت امکان کارمندان دانشگاه را برطرف سازد. در واقع طراحی پورتال سازمانی دانشگاه، راهی برای ورود مجازی به دانشگاه به شمار می رود. با توجه به اهمیت درک ساختار طراحی سایت دانشگاهی، توجه به ساختار کلی زیر دارای اهمیت در راه اندازی سایت دانشگاهی می باشد :

ساختار صفحه نخست سایت دانشگاهی

صفحه نخست مهم ترین قسمت از ساختار یک دانشگاه به شمار می رود. این صفحه بهتر است دربرگیرنده اطلاعاتی برای راهنمایی دانشجویان و علاقمندان به تحصیل در دانشگاه باشد. از این روی در طراحی سایت دانشگاهی بهتر است که از اسلایدر نیم صفحه با حداقل 5 بنر استفاده شود که شامل اطلاعاتی برای دانشجویان جدیدالورود (در زمان ثبت نام)، اخبار مهم دانشگاه، دستاوردهای دانشگاه و غیره باشد. لینک دهی کامل به صفحات سایت نیز دارای اهمیت است. نباید از یاد برد که مخاطب شما ممکن است برای اولین بار وارد سایت شما شده باشد و اگر لینک دهی مناسب انجام شده باشد، رفع نیاز مخاطب صورت خواهد گرفت.

یکی از مهم ترین نکات در خصوص ساختار صفحه نخست سایت دانشگاهی را می توان ارائه اطلاعات تماس، آدرس و آدرس پیج صفحات مجازی رسمی دانشگاه دانست. در عین حال صفحه باید خلوت و بدون ازدحام طراحی شده باشد.

ساختار صفحات مربوط به دانشجو سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی باید به گونه ای باشد که تمامی نیازهای دانشجویان را اعم از دانشجویان جدیدالورود و دانشجویان قدیمی دانشگاه را برطرف کند. از این روی شما نیاز به ایجاد صفحه ای برای ثبت نام ترم جدید، انتخاب واحد، پرداخت شهریه، رزرو سلف غذا، دسترسی به قسمت آموزش مجازی (LMS) را خواهید داشت. با توجه به نکات بیان شده، بهتر است طراحی سایت دانشگاهی توسط تیم خبره و با تجربه انجام شده تا در ساختار سایت، تمامی نیازهای دانشجو لحاظ شده باشد.

ساختار صفحات مربوط به اساتید دانشگاه و هیئت علمی

طراحی سایت برای دانشگاه باید حتی المقدور به گونه ای انجام شود که برخی از نیازهای اساتید و هیئت علمی که به صورت مجازی قابل انجام است را پشتیبانی نماید. ارائه نمره، آموزش مجازی از طریق LMS، بررسی اعتراضات، مشاهده دانشجویان و دسترسی به بخش حضور غیاب را می توان از مهم ترین نیازهای اساتید و هیئت علمی دانست. تنظیم برنامه درسی اساتید و همچنین انتخاب اساتید برای هر درس از سوی هیئت علمی نیز بهتر است توسط سایت دانشگاه پشتیبانی شود.

ساختار صفحات مربوط به کارمندان دانشگاه

طراحی سایت دانشگاهی اگر به گونه ای باشد که هر کارمند دانشگاه نیز بتواند بخشی از کارهای خود را به صورت آنلاین انجام شود، به بهره وری بهتر کاری کارمندان کمک کرده و در نهایت منجر به بهبود روند خدمات رسانی به دانشجویان، اساتید و ارباب رجوع خواهد شد.

ساختار صفحات مربوط به سایر مخاطبین

مخاطبین سایت شما علاوه بر گروه اساتید، دانشجویان و کارمندان می توانند والدین، افرادی که می خواهند به تازگی انتخاب رشته کنند و تمامی شخصیت های علمی باشند که در حوزه کاری دانشگاه شما کنجکاو شده و می خواهند سطح دانشگاه را ارزیابی کنند. پس بهتر است یک صفحه وبلاگ اختصاصی داشته باشیم که در طراحی سایت دانشگاهی یک ملاک موثر ارزیابی می شود و می تواند اطلاعات، اخبار، دستاوردهای علمی، ورزشی و فرهنگی را اطلاع رسانی کند.

بررسی گروه مخاطبین وب سایت دانشگاهی

ساخت سایت دانشگاهی باید به گونه ای باشد که به مخاطبین شما اطلاعات لازم را ارائه کند و پیچیدگی زیادی نداشته باشد. معمولا اشخاصی از سایت دانشگاه شما دیدن می کنند که تحصیل کرده هستند و می توانند به خوبی یک ساختار خوب را درک کنند. در طراحی سایت دانشگاهی نباید از یاد برد که روانشناسی رنگ ها نیز برای مخاطبین شما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و اگر رنگ سازمانی رسمی یا غیر رسمی دارید، می توانید از آن در راه اندازی سایت دانشگاه خود استفاده کنید.

طراحی سایت دانشگاهی همچنین باید به گونه ای در راستای خلق ارزش های جامعه علمی نیز موثر باشد و یک مرجع خبری علمی نیز به شمار رود. یک گروه بسیار مهم از مخاطبین دانشگاه شما افرادی در بازه سنی 18 الی 30 سال هستند و نوع طراحی سایت دانشگاهی و قرارگیری المان ها باید به گونه ای باشد که برای این گروه سنی محتوای جذابی را فراهم آورد. با توجه به تمامی اطلاعات بیان شده، در ادامه با شما همراه خواهیم بود تا در خصوص امکانات مورد نیاز در طراحی سایت دانشگاهی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

پیشنهاد میکنیم مقالات زیر را نیز مطالعه کنید.

امکانات مورد نیاز برای طراحی سایت دانشگاهی چیست؟

طراحی سایت دانشگاهی، مانند سایر انواع سایت ها باید امکانات منحصر به فردی داشته باشد. برای این که درک این امکانات ساده تر صورت گیرد، ما امکانات مورد نیاز در ایجاد سایت دانشگاهی را به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم بندی خواهیم کرد :

امکانات عمومی سایت دانشگاهی

طراحی سایت برای دانشگاه مانند طراحی سایت برای دیگر سایت ها باید امکانات عمومی مختلفی داشته باشد. از جمله مهم ترین این بخش ها می توان به راه اندازی بخش پروفایل کاربری (به صورت قابلیت ایجاد پروفایل توسط کارمندان برای دانشجویان، اساتید و هیئت علمی) وبلاگ برای ارائه اخبار و همچنین بخش های مربوط به تور مجازی دانشگاه، امکان ارتباط با اپراتور و مشاهده اطلاعات دانشگاه اشاره نمود. تمامی این بخش ها و امکانات عمومی که برای یک سایت دانشگاهی توصیه می شود، مانند سایر سایت ها بوده و نیاز به وجود خصوصی سازی در آن وجود ندارد.

طراحی سایت دانشگاهی اما در امکانات فوق خلاصه نشده و یک سایت دانشگاهی باید امکاناتی فراتر داشته باشد که در این خصوص در ادامه توضیحات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

امکانات خصوص سایت دانشگاهی

مهم ترین اصل یک دانشگاه، ارائه خدمات به دانشجویان است. پس امکانات خصوصی که در طراحی سایت دانشگاهی باید رعایت شود، در همین راستا خواهد بود. از مهم ترین آن ها می توان به راه اندازی بخش LMS با امکان ثبت نام، پرداخت هزینه، شرکت در دوره، دریافت مدرک مربوط به دوره، ارتباط با استاد، امکان حذف دوره خواهد بود.

راه اندازی سایت دانشگاهی با امکان ثبت نام ترم، انتخاب واحد، شرکت در حذف و اضافه، دریافت نمره، اعتراض به نمره استاد، تحویل پروژه به صورت مجازی و غیره نیز به عنوان یک نیاز به شمار می رود ولی با توجه به این که دانشگاه های مادر سیستم های یکپارچه در این خصوص را راه اندازی کرده اند و دانشگاه ها ملزم به استفاده از آن ها می باشند، هر دانشجو در پروفایل خود باید به این سیستم دسترسی داشته باشد.

طراحی سایت دانشگاهی با امکان رزرو سلف غذا، مشاهده برنامه هفتگی کلاس ها و سایر نیازهایی که از سوی مدیریت یک دانشگاه بیان می شود باید انجام شود. از این روی می توان گفت که هر دانشگاه بر اساس نوع خدمات رسانی، رشته های ارائه شده و غیره می تواند به امکانات خصوصی مورد نظر خود نیز دسترسی داشته باشد.

نکات مهم در طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی بر اساس نکات فنی که در خصوص طراحی سایت باید رعایت شود می تواند به پروژه ای موفق تبدیل شود و در این خصوص نیاز به تجربه، تخصص و همکاری تیمی احساس می شود. مهم ترین ویژگی هایی که در طراحی سایت دانشگاهی باید رعایت شود را می توان طراحی روان و سریع سایت با کمترین حجم دانست. این امر باعث می شود که بهینه سازی سایت شما به بهترین وجه انجام شود و در نهایت شما می توانید عملکرد بسیار خوبی را از لحاظ بازاریابی اینترنتی داشته باشید.

طراحی سایت دانشگاهی همچنین باید به گونه ای باشد که دیتابیس لازم برای تمامی اطلاعات را شامل شود. در واقع این امر محقق نخواهد شد مگر این که تیم طراحی UX سایت اطلاعات دقیق در خصوص نحوه کاری دانشگاه را داشته باشد و علاوه بر دیتابیس، باید به موارد فنی دیگر مانند لینک دهی مناسب و طراحی سایت با استفاده از رنگ ها و المان های خوب انجام شود. در ادامه در خصوص ویژگی های مهم در خصوص طراحی سایت دانشگاهی اطلاعاتی را به اشتراک خواهیم گذاشت.

ویژگی های طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی بر اساس روانشناسی رنگ ها، قرارگیری مناسب المان ها، قرارگیری دقیق منو ها و دسترسی آسان به بخش های مختلف باید انجام شود. همچنین باید به محتوا و نمایش مناسب آن در سایت توجه داشته باشید. یک سایت خوب دانشگاهی همچنین باید به روز باشد و در زمان طراحی باید امکانات مناسب برای دسترسی به بخش ها و به روز رسانی سایت انجام شود.

ایجاد سایت دانشگاهی همچنین باید به گونه ای باشد که برای دانشجویان جذاب باشد و همچنین دسترسی به اطلاعات سخت نباشد.

فونت ها باید به خوبی انتخاب شده و همچنین سایز ها باید به گونه ای باشد که کاربر مشکلی در استفاده از سایت نداشته باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی ها در طراحی سایت دانشگاهی را می توان طراحی ریسپانسیو دانست. در واقع نسخه سایت شما باید تمامی محیط ها به خوبی به نمایش درآید و کاربران موبایل و تبلت نیز باید بتوانند به خوبی این اطلاعات را مشاهده کنند.

امکانات پیشنهادی رایان برای طراحی سایت دانشگاهی

شرکت طراحی سایت رایان به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه طراحی سایت می تواند بهترین خدمات و امکانات را به شما ارائه کند. تیم متخصص رایان به شما پیشنهاد می دهد که در طراحی سایت دانشگاهی موارد زیر حتما رعایت شود :

 • برخورداری سایت از تمامی امکانات مناسب برای تمامی گروه مخاطبین بیان شده
 • طراحی سایت دانشگاهی ریسپانسیو یا واکنش گرا
 • عدم استفاده از CMS در طراحی سایت دانشگاهی و طراحی اصولی
 • بهینه سازی بانک اطلاعاتی برای عملکرد بهتر سایت
 • طراحی ساده و روان صفحات با لینک دهی مناسب
 • برخورداری سایت از وبلاگ کاملا به روز، با بهترین قالب
 • رعایت اصل طراحی ساده برای کاربرپسند بودن پروژه

با توجه به تمامی تفاسیر بیان شده. در صورتی که نیاز به دریافت خدمات طراحی سایت دانشگاهی و آگاهی از قیمت طراحی سایت داشته باشید می توانید با گروه رایان در ارتباط باشید تا این پروژه توسط متخصصین با تجربه و با دانش به روز برنامه نویسی، طراحی و اجرا شود.

طراحی سایت دانشگاهی به یک امر ضروری برای تمامی مراکز آموزش عالی در سراسر کشور تبدیل شده است. طراحی سایت به خصوص پس از این که اهمیت آموزش مجازی از دید وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که دانشگاه ها علاوه بر تدریس حضوری، به صورت آنلاین هم به دانشجویان خود خدمات رسانی کنند، از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار می باشد.

ساخت سایت دانشگاهی به این دلیل که نشان دهنده شخصیت دانشگاه به شمار می رود باید با توجه به نکات و ویژگی های یک سایت آموزشی خوب طراحی شود. همچنین داشتن سیستم LMS به شما کمک می کند تا بتوانید عملکرد خوبی را در بحث آموزش مجازی با حداقل نیاز به استفاده از نرم افزارهای جانبی را داشته باشید. اما در طراحی سایت دانشگاهی باید به چه ویژگی هایی پرداخته شود و اصولا در ایجاد وب سایت دانشگاهی بهتر است به کدام نکات توجه گردد؟ این سوالی است که ما قصد داریم در این مقاله برای شما بیان کنیم.

لیست عناوین مقاله:

 • ساختار طراحی سایت دانشگاهی به چه صورت است؟
 • بررسی گروه مخاطبین وب سایت دانشگاهی
 • امکانات مورد نیاز برای طراحی سایت دانشگاهی چیست؟
 • نکات مهم در طراحی سایت دانشگاهی
 • ویژگی های طراحی سایت دانشگاهی
 • امکانات پیشنهادی رایان برای طراحی سایت

ساختار طراحی سایت دانشگاهی به چه صورت است؟

طراحی سایت برای دانشگاه باید به گونه ای انجام شود که تمامی نیاز یک دانشجو، استاد، علاقمند به تحصیل در دانشگاه و در صورت امکان کارمندان دانشگاه را برطرف سازد. در واقع طراحی پورتال سازمانی دانشگاه، راهی برای ورود مجازی به دانشگاه به شمار می رود. با توجه به اهمیت درک ساختار طراحی سایت دانشگاهی، توجه به ساختار کلی زیر دارای اهمیت در راه اندازی سایت دانشگاهی می باشد :

ساختار صفحه نخست سایت دانشگاهی

صفحه نخست مهم ترین قسمت از ساختار یک دانشگاه به شمار می رود. این صفحه بهتر است دربرگیرنده اطلاعاتی برای راهنمایی دانشجویان و علاقمندان به تحصیل در دانشگاه باشد. از این روی در طراحی سایت دانشگاهی بهتر است که از اسلایدر نیم صفحه با حداقل 5 بنر استفاده شود که شامل اطلاعاتی برای دانشجویان جدیدالورود (در زمان ثبت نام)، اخبار مهم دانشگاه، دستاوردهای دانشگاه و غیره باشد. لینک دهی کامل به صفحات سایت نیز دارای اهمیت است. نباید از یاد برد که مخاطب شما ممکن است برای اولین بار وارد سایت شما شده باشد و اگر لینک دهی مناسب انجام شده باشد، رفع نیاز مخاطب صورت خواهد گرفت.

یکی از مهم ترین نکات در خصوص ساختار صفحه نخست سایت دانشگاهی را می توان ارائه اطلاعات تماس، آدرس و آدرس پیج صفحات مجازی رسمی دانشگاه دانست. در عین حال صفحه باید خلوت و بدون ازدحام طراحی شده باشد.

ساختار صفحات مربوط به دانشجو سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی باید به گونه ای باشد که تمامی نیازهای دانشجویان را اعم از دانشجویان جدیدالورود و دانشجویان قدیمی دانشگاه را برطرف کند. از این روی شما نیاز به ایجاد صفحه ای برای ثبت نام ترم جدید، انتخاب واحد، پرداخت شهریه، رزرو سلف غذا، دسترسی به قسمت آموزش مجازی (LMS) را خواهید داشت. با توجه به نکات بیان شده، بهتر است طراحی سایت دانشگاهی توسط تیم خبره و با تجربه انجام شده تا در ساختار سایت، تمامی نیازهای دانشجو لحاظ شده باشد.

ساختار صفحات مربوط به اساتید دانشگاه و هیئت علمی

طراحی سایت برای دانشگاه باید حتی المقدور به گونه ای انجام شود که برخی از نیازهای اساتید و هیئت علمی که به صورت مجازی قابل انجام است را پشتیبانی نماید. ارائه نمره، آموزش مجازی از طریق LMS، بررسی اعتراضات، مشاهده دانشجویان و دسترسی به بخش حضور غیاب را می توان از مهم ترین نیازهای اساتید و هیئت علمی دانست. تنظیم برنامه درسی اساتید و همچنین انتخاب اساتید برای هر درس از سوی هیئت علمی نیز بهتر است توسط سایت دانشگاه پشتیبانی شود.

ساختار صفحات مربوط به کارمندان دانشگاه

طراحی سایت دانشگاهی اگر به گونه ای باشد که هر کارمند دانشگاه نیز بتواند بخشی از کارهای خود را به صورت آنلاین انجام شود، به بهره وری بهتر کاری کارمندان کمک کرده و در نهایت منجر به بهبود روند خدمات رسانی به دانشجویان، اساتید و ارباب رجوع خواهد شد.

ساختار صفحات مربوط به سایر مخاطبین

مخاطبین سایت شما علاوه بر گروه اساتید، دانشجویان و کارمندان می توانند والدین، افرادی که می خواهند به تازگی انتخاب رشته کنند و تمامی شخصیت های علمی باشند که در حوزه کاری دانشگاه شما کنجکاو شده و می خواهند سطح دانشگاه را ارزیابی کنند. پس بهتر است یک صفحه وبلاگ اختصاصی داشته باشیم که در طراحی سایت دانشگاهی یک ملاک موثر ارزیابی می شود و می تواند اطلاعات، اخبار، دستاوردهای علمی، ورزشی و فرهنگی را اطلاع رسانی کند.

بررسی گروه مخاطبین وب سایت دانشگاهی

ساخت سایت دانشگاهی باید به گونه ای باشد که به مخاطبین شما اطلاعات لازم را ارائه کند و پیچیدگی زیادی نداشته باشد. معمولا اشخاصی از سایت دانشگاه شما دیدن می کنند که تحصیل کرده هستند و می توانند به خوبی یک ساختار خوب را درک کنند. در طراحی سایت دانشگاهی نباید از یاد برد که روانشناسی رنگ ها نیز برای مخاطبین شما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و اگر رنگ سازمانی رسمی یا غیر رسمی دارید، می توانید از آن در راه اندازی سایت دانشگاه خود استفاده کنید.

طراحی سایت دانشگاهی همچنین باید به گونه ای در راستای خلق ارزش های جامعه علمی نیز موثر باشد و یک مرجع خبری علمی نیز به شمار رود. یک گروه بسیار مهم از مخاطبین دانشگاه شما افرادی در بازه سنی 18 الی 30 سال هستند و نوع طراحی سایت دانشگاهی و قرارگیری المان ها باید به گونه ای باشد که برای این گروه سنی محتوای جذابی را فراهم آورد. با توجه به تمامی اطلاعات بیان شده، در ادامه با شما همراه خواهیم بود تا در خصوص امکانات مورد نیاز در طراحی سایت دانشگاهی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

پیشنهاد میکنیم مقالات زیر را نیز مطالعه کنید.

امکانات مورد نیاز برای طراحی سایت دانشگاهی چیست؟

طراحی سایت دانشگاهی، مانند سایر انواع سایت ها باید امکانات منحصر به فردی داشته باشد. برای این که درک این امکانات ساده تر صورت گیرد، ما امکانات مورد نیاز در ایجاد سایت دانشگاهی را به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم بندی خواهیم کرد :

امکانات عمومی سایت دانشگاهی

طراحی سایت برای دانشگاه مانند طراحی سایت برای دیگر سایت ها باید امکانات عمومی مختلفی داشته باشد. از جمله مهم ترین این بخش ها می توان به راه اندازی بخش پروفایل کاربری (به صورت قابلیت ایجاد پروفایل توسط کارمندان برای دانشجویان، اساتید و هیئت علمی) وبلاگ برای ارائه اخبار و همچنین بخش های مربوط به تور مجازی دانشگاه، امکان ارتباط با اپراتور و مشاهده اطلاعات دانشگاه اشاره نمود. تمامی این بخش ها و امکانات عمومی که برای یک سایت دانشگاهی توصیه می شود، مانند سایر سایت ها بوده و نیاز به وجود خصوصی سازی در آن وجود ندارد.

طراحی سایت دانشگاهی اما در امکانات فوق خلاصه نشده و یک سایت دانشگاهی باید امکاناتی فراتر داشته باشد که در این خصوص در ادامه توضیحات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

امکانات خصوص سایت دانشگاهی

مهم ترین اصل یک دانشگاه، ارائه خدمات به دانشجویان است. پس امکانات خصوصی که در طراحی سایت دانشگاهی باید رعایت شود، در همین راستا خواهد بود. از مهم ترین آن ها می توان به راه اندازی بخش LMS با امکان ثبت نام، پرداخت هزینه، شرکت در دوره، دریافت مدرک مربوط به دوره، ارتباط با استاد، امکان حذف دوره خواهد بود.

راه اندازی سایت دانشگاهی با امکان ثبت نام ترم، انتخاب واحد، شرکت در حذف و اضافه، دریافت نمره، اعتراض به نمره استاد، تحویل پروژه به صورت مجازی و غیره نیز به عنوان یک نیاز به شمار می رود ولی با توجه به این که دانشگاه های مادر سیستم های یکپارچه در این خصوص را راه اندازی کرده اند و دانشگاه ها ملزم به استفاده از آن ها می باشند، هر دانشجو در پروفایل خود باید به این سیستم دسترسی داشته باشد.

طراحی سایت دانشگاهی با امکان رزرو سلف غذا، مشاهده برنامه هفتگی کلاس ها و سایر نیازهایی که از سوی مدیریت یک دانشگاه بیان می شود باید انجام شود. از این روی می توان گفت که هر دانشگاه بر اساس نوع خدمات رسانی، رشته های ارائه شده و غیره می تواند به امکانات خصوصی مورد نظر خود نیز دسترسی داشته باشد.

نکات مهم در طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی بر اساس نکات فنی که در خصوص طراحی سایت باید رعایت شود می تواند به پروژه ای موفق تبدیل شود و در این خصوص نیاز به تجربه، تخصص و همکاری تیمی احساس می شود. مهم ترین ویژگی هایی که در طراحی سایت دانشگاهی باید رعایت شود را می توان طراحی روان و سریع سایت با کمترین حجم دانست. این امر باعث می شود که بهینه سازی سایت شما به بهترین وجه انجام شود و در نهایت شما می توانید عملکرد بسیار خوبی را از لحاظ بازاریابی اینترنتی داشته باشید.

طراحی سایت دانشگاهی همچنین باید به گونه ای باشد که دیتابیس لازم برای تمامی اطلاعات را شامل شود. در واقع این امر محقق نخواهد شد مگر این که تیم طراحی UX سایت اطلاعات دقیق در خصوص نحوه کاری دانشگاه را داشته باشد و علاوه بر دیتابیس، باید به موارد فنی دیگر مانند لینک دهی مناسب و طراحی سایت با استفاده از رنگ ها و المان های خوب انجام شود. در ادامه در خصوص ویژگی های مهم در خصوص طراحی سایت دانشگاهی اطلاعاتی را به اشتراک خواهیم گذاشت.

ویژگی های طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی بر اساس روانشناسی رنگ ها، قرارگیری مناسب المان ها، قرارگیری دقیق منو ها و دسترسی آسان به بخش های مختلف باید انجام شود. همچنین باید به محتوا و نمایش مناسب آن در سایت توجه داشته باشید. یک سایت خوب دانشگاهی همچنین باید به روز باشد و در زمان طراحی باید امکانات مناسب برای دسترسی به بخش ها و به روز رسانی سایت انجام شود.

ایجاد سایت دانشگاهی همچنین باید به گونه ای باشد که برای دانشجویان جذاب باشد و همچنین دسترسی به اطلاعات سخت نباشد.

فونت ها باید به خوبی انتخاب شده و همچنین سایز ها باید به گونه ای باشد که کاربر مشکلی در استفاده از سایت نداشته باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی ها در طراحی سایت دانشگاهی را می توان طراحی ریسپانسیو دانست. در واقع نسخه سایت شما باید تمامی محیط ها به خوبی به نمایش درآید و کاربران موبایل و تبلت نیز باید بتوانند به خوبی این اطلاعات را مشاهده کنند.

امکانات پیشنهادی رایان برای طراحی سایت دانشگاهی

شرکت طراحی سایت رایان به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه طراحی سایت می تواند بهترین خدمات و امکانات را به شما ارائه کند. تیم متخصص رایان به شما پیشنهاد می دهد که در طراحی سایت دانشگاهی موارد زیر حتما رعایت شود :

 • برخورداری سایت از تمامی امکانات مناسب برای تمامی گروه مخاطبین بیان شده
 • طراحی سایت دانشگاهی ریسپانسیو یا واکنش گرا
 • عدم استفاده از CMS در طراحی سایت دانشگاهی و طراحی اصولی
 • بهینه سازی بانک اطلاعاتی برای عملکرد بهتر سایت
 • طراحی ساده و روان صفحات با لینک دهی مناسب
 • برخورداری سایت از وبلاگ کاملا به روز، با بهترین قالب
 • رعایت اصل طراحی ساده برای کاربرپسند بودن پروژه

با توجه به تمامی تفاسیر بیان شده. در صورتی که نیاز به دریافت خدمات طراحی سایت دانشگاهی و آگاهی از قیمت طراحی سایت داشته باشید می توانید با گروه رایان در ارتباط باشید تا این پروژه توسط متخصصین با تجربه و با دانش به روز برنامه نویسی، طراحی و اجرا شود.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ بعدی
طراحی سایت استارتاپ | طراحی سایت برای استارتاپ | شرکت رایان
نوشتهٔ پیشین
طراحی سایت بانک | طراحی سایت برای بانک | شرکت رایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

چهار − چهار =

فرم مشاوره رایگان

جهت اطلاعات بیشتر از هزینه طراحی سایت، سئو سایت و … لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

 • این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فهرست
واتس اپ شرکت رایان
ارسال از طریق WhatsApp