چگونه موضوعاتی با رتبه بالا برای محتوای کسب‌وکار خود پیدا کنیم؟

اگر مروری بر دوران کودکی خود داشته باشید، به یاد خواهید آورد که نوشتن برای شما در آن دوران آسان بود. آموزگار لیستی از موضوعات را به شما می‌داد تا از بین آن‌ها انتخاب کنید. تنها کاری که باید انجام می دادید این بود که یکی از موضوعات را انتخاب کنید و در مورد آن بنویسید. اکنون شما صاحب کسب‌وکار شده‌اید و به خوبی از اهمیت بازاریابی محتوا برای ایجاد علاقه به محصولات و خدماتتان آگاه هستید. سوالی که پیش می‌آید این است که درباره چه موضوعاتی باید برای مخاطبانتان بنویسید؟

منظور از موضوع انتخابی چیست؟

فرض کنید صاحب کسب‌وکاری هستید که در آن لوازم و گیاهان باغبانی می‌فروشید. به‌عنوان یک متخصص، می‌توانید به‌راحتی یک صفحه گسترده از موضوعات مربوط به وبلاگ خود پیدا کنید. مثلاً در مورد کودها بنویسید زیرا این همان چیزی است که کسب‌وکار شما حول محور آن متمرکز شده است – به طرز تهیه کودهای ارگانیک اشاره کنید که به رشد گیاهان در فضای خانه کمک می‌کند. فقط یک ساعت طول می‌کشد تا موضوعات مربوط به وبلاگ را تمام کنید. پس از بررسی کامل، وبلاگ را در طراحی سایت که انجام داده اید آپلود می‌کنید و آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید.

ساعت‌ها به روز تبدیل می‌شود و فقط سه لایک دریافت کرده‌اید، هیچ اشتراک‌گذاری نشده است، و طبق تجزیه و تحلیل صفحه شما، این مطلب، ترافیکی را به وب‌سایت شما هدایت نکرده است. چه اشتباهی ممکن است رخ داده باشد؟ با خودتان فکر می‌کنید:

 «گیاهان آپارتمانی در خاک رشد می‌کنند و مانند گیاهانی که در فضای باز رشد می‌کنند، مواد مغذی دریافت نمی‌کنند. آنها باید کوددهی شوند تا سالم‌تر بمانند و عمر طولانی‌تری داشته باشند».

اگرچه شما درست می‌گویید، شاید خوانندگان شما این اطلاعات را مفید ندانند زیرا:

 • بسیاری گیاهان خود را در فضای باز پرورش می‌دهند.
 • بسیاری از اهمیت کود ارگانیک آگاه هستند.
 • کود به مقدار کم، معمولاً فقط یک بار در سال و فقط در طول فصل رشد مصرف می‌شود.

شاید مخاطبان شما بیشتر پرورش دهندگان ساکولنت باشند – گیاهانی بادوام که می‌توانند در بدترین شرایط خاک بدون نیاز به کود زنده بمانند.

قانون شماره یک در تولید محتوا این است که موضوعاتی را انتخاب کنید که مخاطبان به آن علاقه‌مند هستند نه شما. همچنان یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌ها در اینترنت، جستجو است. تقریباً 75 % از کاربران اینترنت از طریق موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی پاسخ سؤالات خود را پیدا می‌کنند. فقط پیام‌های فوری و ایمیل در اولویت جستجو هستند.

به خاطر داشته باشید که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و یوتیوب موتورهای جستجو هستند. مهم نیست که محتوای شما چقدر خوب نوشته شده، اگر به طور حرفه‌ای و ماهرانه نوشته نشود، از آن استقبال نخواهد شد زیرا اکثریت مخاطبان شما آن را نخواهند خواهند. چرا؟ زیرا علاقه‌ای به جستجوی آن در اینترنت ندارند. به‌عنوان نتیجه قانون شماره 1، هنگام ایجاد محتوای آنلاین، شما برای مخاطبان خود می‌نویسید نه برای خود. برای اینکه محتوای شما پربازدید شود باید علاقه‌ای به آن وجود داشته باشد؛ بنابراین، اولین قدم در ایجاد محتوا، یافتن موضوعات با رتبه بالا است که مخاطبان شما را به خود جذب کند.

چگونه موضوعاتی با رتبه بالا برای محتوای خود پیدا کنید؟

برای روشن بودن، نکاتی که در این مقاله به اشتراک می‌گذاریم که فقط برای یافتن موضوعات با رتبه بالا برای نوشتن نیست، شما می‌توانید این نکات را برای هر نوع محتوایی و نه فقط وبلاگ‌ها اعمال کنید. در واقع، بهتر است از راهکارهای بازاریابی متنوع برای تولید محتوا استفاده کنید– استراتژی که شامل کانال‌های مختلفی مانند ویدئوها، تصاویر، کتاب‌های الکترونیکی و اینفوگرافیک منجر به ارائه بهتر محتوای شما می‌شود. حالا بیایید با نکته شماره 1 شروع کنیم که اغلب توسط سازندگان محتوا نادیده گرفته می‌شود.

1.برنامه داشته باشید.

اردکی را تصور کنید که به دنبال هدفی از جاده رد می‌شود و به آن طرف می‌رود. شاید اردک می‌خواست به جوجه‌هایش بپیوندد، غذا پیدا کند یا به مزرعه برگردد. ما خوش شانسیم که اردک نیستیم و براساس غریزه عمل نمی‌کنیم. ما منطقی هستیم و فرآیند تعقل داریم که به ما امکان می‌دهد ایده‌ها را بیان کنیم و آن‌ها را به برنامه عملی تبدیل کنیم. وقتی برنامه‌ای ندارید، استراتژی بازاریابی محتوای شما ممکن است مانند اردکی شود که توانایی تشخیص ماشینی که از سمت راست جاده با سرعت زیاد می‌آید را نداشته باشد. هدف از استراتژی بازاریابی محتوای شما چیست؟
 • افزایش ترافیک وب‌سایت؟
 • ایجاد شهرت به‌عنوان یک متخصص؟
 • ایجاد آگاهی در مورد محصولات و خدمات؟
 • تولید اطلاعات بیشتر؟
 • ارتقای رتبه‌بندی جستجو؟
 • تقویت برند تجاری خود؟

هدف شما، مسیر استراتژی بازاریابی محتوای شما را تعیین می‌کند. داشتن یک برنامه، گام‌های لازم را که باید برای دستیابی به اهداف و مقاصد خود بردارید، سازماندهی می‌کند. بله، شما می‌توانید اهداف مختلفی داشته باشید. به‌عنوان مثال، اگر در هدایت ترافیک بیشتر به وب‌سایت خود موفق باشید، شانس خود را برای صعود به رتبه‌های جستجو افزایش می‌دهید. به همین ترتیب، افزایش ترافیک وب‌سایت بازدید مشتری را به فرصتی برای فروش بیشتر محصول تبدیل می‌کند.

بنابراین، ممکن است بخواهید یک پست وبلاگ در مورد موضوعی با رتبه بالا ایجاد کنید که بیش از 2000 کلمه باشد. طبق مطالعه صورت گرفته توسط هاب اسپات، طول پست وبلاگ ایده آل برای هدایت ترافیک به وب‌سایت شما بین 2100 تا 2400 کلمه است. می‌توانید پست وبلاگ را با یک فراخوانِ عملِ مناسب تکمیل کنید. انواع محتوایی که ایجاد می‌کنید و موضوعاتی که در مورد آنها هستند به شما کمک می‌کند تا به این اهداف مختلف برسید.

2.کلمات کلیدی را جستجو کنید.

ما اخیراً وبلاگی در مورد چگونگی جستجوی کلیدواژه در مورد بودجه نوشتیم. همانطور که در آن مقاله ذکر کردیم، نوشتن محتوای خوب کافی نیست.محتوا باید بهینه شود. بدون بهینه سازی محتوای شما، نمی توانید آن را در اینترنت پیدا کنید. بهینه سازی محتوای خوب را عالی می‌کند. اما جستجوی کلمات کلیدی چیزی بیش از یک ابزار بهینه سازی است. می توان از جستجوی کلمات کلیدی برای یافتن موضوعات با رتبه بالا در اینترنت استفاده کرد. هنگامی که لیستی از کلمات کلیدی با رتبه بالا را با گوگل کیورد پلنر تهیه کردید، گام بعدی این است که جستجوی گوگل را انجام دهید. یکی از کلمات کلیدی را تایپ و جستجو کنید.

در عرض چند ثانیه، گوگل صفحه نتایج موتور جستجو را ارائه می‌کند که بیشترین بازدیدکنندگان آدرس وب‌سایت را برای آن کلمه کلیدی خاص به ترتیب ردیف می‌کند. به یاد داشته باشید که 75 % از کاربران اینترنت هرگز از صفحه اول چشم پوشی نمی‌کنند. از سوی دیگر، 25 % از کاربران اینترنت بر روی اولین آدرس اینترنتی ظاهر شده در صفحه نتایج موتور جستجو کلیک می‌کنند. آیا این آدرس اینترنتی بهترین منبع است؟ نه، ممکن است فقط به این دلیل که معیارهای الگوریتم جستجوی گوگل را برآورده کرده، گوگل آن را در صفحه اول خود نمایش می‌دهد.

آنچه می‌توان استنباط کرد این است که این موضوع همان چیزی است که مخاطبان شما به دنبال آن هستند. حداقل، با بررسی پنج آدرس اینترنتی برتر که در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می‌شوند، ایده‌های خوبی در مورد موضوعات مورد علاقه مخاطبان خود پیدا خواهید کرد.

3.از پاسخگویی عمومی استفاده کنید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که مخاطبان شما به چه چیزی فکر می‌کنند؟ تعجب نکنید پاسخگویی عمومی (Answer The Public) یک ابزار آنلاین است که محبوب ترین جستجوهای گوگل و سایر موتورهای جستجو را جمع آوری می‌کند. روزانه بیش از 3 میلیارد جستجو را انجام می‌دهد و موضوعاتی را که کاربران اینترنت هر روز به دنبال آن هستند گردآوری می‌کند. نتایج به صورت چگونه، چرا، کی، چه کسی و چه چیزی است که تولید محتوا را برایتان آسان می‌کند.

4.فالوورهای خود را درگیر کنید.

اگر می‌خواهید بدانید مخاطبان شما می‌خواهند درباره چه موضوعاتی بخوانند یا ببینند، چرا صراحتاً از خود آن ها نمی‌پرسید؟جذب فالوور مزایای زیادی دارد:
 • کسب‌وکار شما را انسانی می‌کند و به آن شخصیتی می‌دهد که فالوورهای شما بتوانند با آن تعامل داشته باشند.
 • خدمات پشتیبانی با رسیدگی فوری به مشکلات و مسائل تعامل با مشتریان را افزایش می‌دهد.
 • به برقراری روابط بلندمدت و پایدار با فالوورها و مشتریان کمک می‌کند زیرا تعامل انجام شده در سطح شخصی باعث می‌شود افراد احساس کنند بخشی حیاتی از زنجیره ارزش شما هستند. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با فالوورهای خود تعامل برقرار کنید تا بفهمید که کدام موضوعات مورد علاقه آنهاست.
 • این سوال را در صفحه خود ارسال کنید، «دوستان می‌خواهید به چه چیزی بپردازیم؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید». یک پست به همین سادگی و صریح بخش نظرات شما را فعال می‌‌کند.
 • بخش نظرات را مرور کنید و تا حد امکان به فالوورها پاسخ دهید. توجه داشته باشید که کدام مقالات یا پست‌ها بالاترین سطح تعامل را ایجاد کرده‌اند و بیشتر سؤالات و پرسش‌ها در مورد چه چیزی بوده است.
 • بخش نظرسنجی ایجاد کنید. این یک رویکرد در مقایسه با ارسال یک سوال در صفحه رسمی‌تر است. می‌توانید یک نظرسنجی ایجاد کنید و آن را به برگه گوگل یا به‌عنوان پیوند به وب‌سایت خود الحاق کنید. همیشه هدف نظرسنجی را ذکر کنید. برای تشویق فالوورهای بیشتر به مشارکت، یک فراخوان عمل ایجاد کنید.

5.به تحلیل‌های وب‌سایت خود توجه کنید.‌

اگر محتوایی را ارسال می‌کنید اما به نتایج مطلوب نمی‌رسید، سرنخ‌هایی در خصوص اینکه چرا استراتژی شما عملکرد ضعیفی داشته است را می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی و تجزیه و تحلیل وب‌سایت‌تان پیدا کنید.
 • دریابید که کدام نوع محتوا دارای بالاترین سطح تعامل است.
 • محتوایی را که کمترین میزان تعامل را دارد بیابید.
 • توجه کنید که کدام صفحات کمترین نرخ پرش را دارند.
 • با شناسایی جمعیت فالوورهای خود یک نمایه مخاطب ایجاد کنید.
 • بررسی کنید که کدام پست های رسانه های اجتماعی منجر به بازدید از وب‌سایت شده است.

تجزیه و تحلیل به شما در نحوه ایجاد محتوا کمک می‌کند. بنابراین ایده ای در مورد موضوعاتی خواهید داشت که به نظر می رسد مخاطب شما را بیشتر جذب می‌کند. این بدان معنا نیست که شما فقط بر روی آن دسته از موضوعات متمرکز خواهید شد، اما حداقل، ایده ای خواهید داشت که از کجا شروع کنید.

6.رقبای خود را بررسی کنید.

 • چه موضوعاتی در پست‌های آنها پوشش داده می‌شود؟
 • ویدیوهای آنها در مورد چیست؟
 • حجم وبلاگ ها با عملکرد برتر چقدر است؟
 • کدام موضوعات بالاترین سطح تعامل را ایجاد می‌کنند؟
 • فالوورها چه نظراتی دارند؟
 • رقیب شما چگونه به نظرات پاسخ می‌دهد؟
 • رقبای شما از چه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؟

اگر یک حساب کاربری سمراش دارید، می‌توانید کلمات کلیدی را که رقبای شما برای ایجاد محتوای خود استفاده کرده اند استخراج کنید. فقط به یک رقیب اکتفا نکنید. سعی کنید از صفحات رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت پنج رقیب برتر خود بازدید کنید تا دید جامع‌تری از موضوعاتی که در مورد آنها می‌نویسند داشته باشید.

نتیجه

هنگامی که ما برای مشتریان خود محتوا تولید می‌کنیم، تیم ما تحقیقات زیر را انجام می‌دهد:

 • تحقیق موضوعی
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • تحقیق عنوان محتوا
 • تحقیق در مورد بازار و صنعت

این بررسی‌ها به ایجاد محتوای باکیفیت برای مخاطبان شما کمک می‌کند. به احتمال زیاد رقبای شما کماکان در حال انجام تحقیقات موضوعی در این زمینه هستند. فقط با کمی توجه به پتانسیل‌های موجود می‌تواند کیفیت محتوا را بالا ببرد. زمانی که همه موارد را پوشش دهید، می‌توانید به اهداف بازاریابی خود برسید.

اگر به تولید محتوا برای کسب‌وکار خود از طریق دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی فکر می‌کنید، با ما تماس بگیرید یا ایمیلی برای ما ارسال کنید. ما به‌عنوان شرکت طراحی سایت رایان می‌توانیم صفحات وب را مطابق با اهداف بازاریابی دیجیتال شما سفارشی کنیم. اگر در خصوص هزینه طراحی سایت سؤالی دارید، با ما تماس بگیرید یا به ما ایمیل بزنید. یک جلسه مشاوره رایگان 60 دقیقه‌ای برایتان در نظر گرفته‌ایم تا بفهمیم چه چیزی مدنظرتان است، پس سایت سفارشی و حرفه ای خود را به ما بسپارید.

 اگر از این مقاله لذت بردید، ما را به همکاران خود معرفی کنید.

اگر مروری بر دوران کودکی خود داشته باشید، به یاد خواهید آورد که نوشتن برای شما در آن دوران آسان بود. آموزگار لیستی از موضوعات را به شما می‌داد تا از بین آن‌ها انتخاب کنید. تنها کاری که باید انجام می دادید این بود که یکی از موضوعات را انتخاب کنید و در مورد آن بنویسید. اکنون شما صاحب کسب‌وکار شده‌اید و به خوبی از اهمیت بازاریابی محتوا برای ایجاد علاقه به محصولات و خدماتتان آگاه هستید. سوالی که پیش می‌آید این است که درباره چه موضوعاتی باید برای مخاطبانتان بنویسید؟

منظور از موضوع انتخابی چیست؟

فرض کنید صاحب کسب‌وکاری هستید که در آن لوازم و گیاهان باغبانی می‌فروشید. به‌عنوان یک متخصص، می‌توانید به‌راحتی یک صفحه گسترده از موضوعات مربوط به وبلاگ خود پیدا کنید. مثلاً در مورد کودها بنویسید زیرا این همان چیزی است که کسب‌وکار شما حول محور آن متمرکز شده است – به طرز تهیه کودهای ارگانیک اشاره کنید که به رشد گیاهان در فضای خانه کمک می‌کند. فقط یک ساعت طول می‌کشد تا موضوعات مربوط به وبلاگ را تمام کنید. پس از بررسی کامل، وبلاگ را در طراحی سایت که انجام داده اید آپلود می‌کنید و آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید.

ساعت‌ها به روز تبدیل می‌شود و فقط سه لایک دریافت کرده‌اید، هیچ اشتراک‌گذاری نشده است، و طبق تجزیه و تحلیل صفحه شما، این مطلب، ترافیکی را به وب‌سایت شما هدایت نکرده است. چه اشتباهی ممکن است رخ داده باشد؟ با خودتان فکر می‌کنید:

 «گیاهان آپارتمانی در خاک رشد می‌کنند و مانند گیاهانی که در فضای باز رشد می‌کنند، مواد مغذی دریافت نمی‌کنند. آنها باید کوددهی شوند تا سالم‌تر بمانند و عمر طولانی‌تری داشته باشند».

اگرچه شما درست می‌گویید، شاید خوانندگان شما این اطلاعات را مفید ندانند زیرا:

 • بسیاری گیاهان خود را در فضای باز پرورش می‌دهند.
 • بسیاری از اهمیت کود ارگانیک آگاه هستند.
 • کود به مقدار کم، معمولاً فقط یک بار در سال و فقط در طول فصل رشد مصرف می‌شود.

شاید مخاطبان شما بیشتر پرورش دهندگان ساکولنت باشند – گیاهانی بادوام که می‌توانند در بدترین شرایط خاک بدون نیاز به کود زنده بمانند.

قانون شماره یک در تولید محتوا این است که موضوعاتی را انتخاب کنید که مخاطبان به آن علاقه‌مند هستند نه شما. همچنان یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌ها در اینترنت، جستجو است. تقریباً 75 % از کاربران اینترنت از طریق موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی پاسخ سؤالات خود را پیدا می‌کنند. فقط پیام‌های فوری و ایمیل در اولویت جستجو هستند.

به خاطر داشته باشید که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و یوتیوب موتورهای جستجو هستند. مهم نیست که محتوای شما چقدر خوب نوشته شده، اگر به طور حرفه‌ای و ماهرانه نوشته نشود، از آن استقبال نخواهد شد زیرا اکثریت مخاطبان شما آن را نخواهند خواهند. چرا؟ زیرا علاقه‌ای به جستجوی آن در اینترنت ندارند. به‌عنوان نتیجه قانون شماره 1، هنگام ایجاد محتوای آنلاین، شما برای مخاطبان خود می‌نویسید نه برای خود. برای اینکه محتوای شما پربازدید شود باید علاقه‌ای به آن وجود داشته باشد؛ بنابراین، اولین قدم در ایجاد محتوا، یافتن موضوعات با رتبه بالا است که مخاطبان شما را به خود جذب کند.

چگونه موضوعاتی با رتبه بالا برای محتوای خود پیدا کنید؟

برای روشن بودن، نکاتی که در این مقاله به اشتراک می‌گذاریم که فقط برای یافتن موضوعات با رتبه بالا برای نوشتن نیست، شما می‌توانید این نکات را برای هر نوع محتوایی و نه فقط وبلاگ‌ها اعمال کنید. در واقع، بهتر است از راهکارهای بازاریابی متنوع برای تولید محتوا استفاده کنید– استراتژی که شامل کانال‌های مختلفی مانند ویدئوها، تصاویر، کتاب‌های الکترونیکی و اینفوگرافیک منجر به ارائه بهتر محتوای شما می‌شود. حالا بیایید با نکته شماره 1 شروع کنیم که اغلب توسط سازندگان محتوا نادیده گرفته می‌شود.

1.برنامه داشته باشید.

اردکی را تصور کنید که به دنبال هدفی از جاده رد می‌شود و به آن طرف می‌رود. شاید اردک می‌خواست به جوجه‌هایش بپیوندد، غذا پیدا کند یا به مزرعه برگردد. ما خوش شانسیم که اردک نیستیم و براساس غریزه عمل نمی‌کنیم. ما منطقی هستیم و فرآیند تعقل داریم که به ما امکان می‌دهد ایده‌ها را بیان کنیم و آن‌ها را به برنامه عملی تبدیل کنیم. وقتی برنامه‌ای ندارید، استراتژی بازاریابی محتوای شما ممکن است مانند اردکی شود که توانایی تشخیص ماشینی که از سمت راست جاده با سرعت زیاد می‌آید را نداشته باشد. هدف از استراتژی بازاریابی محتوای شما چیست؟
 • افزایش ترافیک وب‌سایت؟
 • ایجاد شهرت به‌عنوان یک متخصص؟
 • ایجاد آگاهی در مورد محصولات و خدمات؟
 • تولید اطلاعات بیشتر؟
 • ارتقای رتبه‌بندی جستجو؟
 • تقویت برند تجاری خود؟

هدف شما، مسیر استراتژی بازاریابی محتوای شما را تعیین می‌کند. داشتن یک برنامه، گام‌های لازم را که باید برای دستیابی به اهداف و مقاصد خود بردارید، سازماندهی می‌کند. بله، شما می‌توانید اهداف مختلفی داشته باشید. به‌عنوان مثال، اگر در هدایت ترافیک بیشتر به وب‌سایت خود موفق باشید، شانس خود را برای صعود به رتبه‌های جستجو افزایش می‌دهید. به همین ترتیب، افزایش ترافیک وب‌سایت بازدید مشتری را به فرصتی برای فروش بیشتر محصول تبدیل می‌کند.

بنابراین، ممکن است بخواهید یک پست وبلاگ در مورد موضوعی با رتبه بالا ایجاد کنید که بیش از 2000 کلمه باشد. طبق مطالعه صورت گرفته توسط هاب اسپات، طول پست وبلاگ ایده آل برای هدایت ترافیک به وب‌سایت شما بین 2100 تا 2400 کلمه است. می‌توانید پست وبلاگ را با یک فراخوانِ عملِ مناسب تکمیل کنید. انواع محتوایی که ایجاد می‌کنید و موضوعاتی که در مورد آنها هستند به شما کمک می‌کند تا به این اهداف مختلف برسید.

2.کلمات کلیدی را جستجو کنید.

ما اخیراً وبلاگی در مورد چگونگی جستجوی کلیدواژه در مورد بودجه نوشتیم. همانطور که در آن مقاله ذکر کردیم، نوشتن محتوای خوب کافی نیست.محتوا باید بهینه شود. بدون بهینه سازی محتوای شما، نمی توانید آن را در اینترنت پیدا کنید. بهینه سازی محتوای خوب را عالی می‌کند. اما جستجوی کلمات کلیدی چیزی بیش از یک ابزار بهینه سازی است. می توان از جستجوی کلمات کلیدی برای یافتن موضوعات با رتبه بالا در اینترنت استفاده کرد. هنگامی که لیستی از کلمات کلیدی با رتبه بالا را با گوگل کیورد پلنر تهیه کردید، گام بعدی این است که جستجوی گوگل را انجام دهید. یکی از کلمات کلیدی را تایپ و جستجو کنید.

در عرض چند ثانیه، گوگل صفحه نتایج موتور جستجو را ارائه می‌کند که بیشترین بازدیدکنندگان آدرس وب‌سایت را برای آن کلمه کلیدی خاص به ترتیب ردیف می‌کند. به یاد داشته باشید که 75 % از کاربران اینترنت هرگز از صفحه اول چشم پوشی نمی‌کنند. از سوی دیگر، 25 % از کاربران اینترنت بر روی اولین آدرس اینترنتی ظاهر شده در صفحه نتایج موتور جستجو کلیک می‌کنند. آیا این آدرس اینترنتی بهترین منبع است؟ نه، ممکن است فقط به این دلیل که معیارهای الگوریتم جستجوی گوگل را برآورده کرده، گوگل آن را در صفحه اول خود نمایش می‌دهد.

آنچه می‌توان استنباط کرد این است که این موضوع همان چیزی است که مخاطبان شما به دنبال آن هستند. حداقل، با بررسی پنج آدرس اینترنتی برتر که در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می‌شوند، ایده‌های خوبی در مورد موضوعات مورد علاقه مخاطبان خود پیدا خواهید کرد.

3.از پاسخگویی عمومی استفاده کنید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که مخاطبان شما به چه چیزی فکر می‌کنند؟ تعجب نکنید پاسخگویی عمومی (Answer The Public) یک ابزار آنلاین است که محبوب ترین جستجوهای گوگل و سایر موتورهای جستجو را جمع آوری می‌کند. روزانه بیش از 3 میلیارد جستجو را انجام می‌دهد و موضوعاتی را که کاربران اینترنت هر روز به دنبال آن هستند گردآوری می‌کند. نتایج به صورت چگونه، چرا، کی، چه کسی و چه چیزی است که تولید محتوا را برایتان آسان می‌کند.

4.فالوورهای خود را درگیر کنید.

اگر می‌خواهید بدانید مخاطبان شما می‌خواهند درباره چه موضوعاتی بخوانند یا ببینند، چرا صراحتاً از خود آن ها نمی‌پرسید؟جذب فالوور مزایای زیادی دارد:
 • کسب‌وکار شما را انسانی می‌کند و به آن شخصیتی می‌دهد که فالوورهای شما بتوانند با آن تعامل داشته باشند.
 • خدمات پشتیبانی با رسیدگی فوری به مشکلات و مسائل تعامل با مشتریان را افزایش می‌دهد.
 • به برقراری روابط بلندمدت و پایدار با فالوورها و مشتریان کمک می‌کند زیرا تعامل انجام شده در سطح شخصی باعث می‌شود افراد احساس کنند بخشی حیاتی از زنجیره ارزش شما هستند. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با فالوورهای خود تعامل برقرار کنید تا بفهمید که کدام موضوعات مورد علاقه آنهاست.
 • این سوال را در صفحه خود ارسال کنید، «دوستان می‌خواهید به چه چیزی بپردازیم؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید». یک پست به همین سادگی و صریح بخش نظرات شما را فعال می‌‌کند.
 • بخش نظرات را مرور کنید و تا حد امکان به فالوورها پاسخ دهید. توجه داشته باشید که کدام مقالات یا پست‌ها بالاترین سطح تعامل را ایجاد کرده‌اند و بیشتر سؤالات و پرسش‌ها در مورد چه چیزی بوده است.
 • بخش نظرسنجی ایجاد کنید. این یک رویکرد در مقایسه با ارسال یک سوال در صفحه رسمی‌تر است. می‌توانید یک نظرسنجی ایجاد کنید و آن را به برگه گوگل یا به‌عنوان پیوند به وب‌سایت خود الحاق کنید. همیشه هدف نظرسنجی را ذکر کنید. برای تشویق فالوورهای بیشتر به مشارکت، یک فراخوان عمل ایجاد کنید.

5.به تحلیل‌های وب‌سایت خود توجه کنید.‌

اگر محتوایی را ارسال می‌کنید اما به نتایج مطلوب نمی‌رسید، سرنخ‌هایی در خصوص اینکه چرا استراتژی شما عملکرد ضعیفی داشته است را می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی و تجزیه و تحلیل وب‌سایت‌تان پیدا کنید.
 • دریابید که کدام نوع محتوا دارای بالاترین سطح تعامل است.
 • محتوایی را که کمترین میزان تعامل را دارد بیابید.
 • توجه کنید که کدام صفحات کمترین نرخ پرش را دارند.
 • با شناسایی جمعیت فالوورهای خود یک نمایه مخاطب ایجاد کنید.
 • بررسی کنید که کدام پست های رسانه های اجتماعی منجر به بازدید از وب‌سایت شده است.

تجزیه و تحلیل به شما در نحوه ایجاد محتوا کمک می‌کند. بنابراین ایده ای در مورد موضوعاتی خواهید داشت که به نظر می رسد مخاطب شما را بیشتر جذب می‌کند. این بدان معنا نیست که شما فقط بر روی آن دسته از موضوعات متمرکز خواهید شد، اما حداقل، ایده ای خواهید داشت که از کجا شروع کنید.

6.رقبای خود را بررسی کنید.

 • چه موضوعاتی در پست‌های آنها پوشش داده می‌شود؟
 • ویدیوهای آنها در مورد چیست؟
 • حجم وبلاگ ها با عملکرد برتر چقدر است؟
 • کدام موضوعات بالاترین سطح تعامل را ایجاد می‌کنند؟
 • فالوورها چه نظراتی دارند؟
 • رقیب شما چگونه به نظرات پاسخ می‌دهد؟
 • رقبای شما از چه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؟

اگر یک حساب کاربری سمراش دارید، می‌توانید کلمات کلیدی را که رقبای شما برای ایجاد محتوای خود استفاده کرده اند استخراج کنید. فقط به یک رقیب اکتفا نکنید. سعی کنید از صفحات رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت پنج رقیب برتر خود بازدید کنید تا دید جامع‌تری از موضوعاتی که در مورد آنها می‌نویسند داشته باشید.

نتیجه

هنگامی که ما برای مشتریان خود محتوا تولید می‌کنیم، تیم ما تحقیقات زیر را انجام می‌دهد:

 • تحقیق موضوعی
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • تحقیق عنوان محتوا
 • تحقیق در مورد بازار و صنعت

این بررسی‌ها به ایجاد محتوای باکیفیت برای مخاطبان شما کمک می‌کند. به احتمال زیاد رقبای شما کماکان در حال انجام تحقیقات موضوعی در این زمینه هستند. فقط با کمی توجه به پتانسیل‌های موجود می‌تواند کیفیت محتوا را بالا ببرد. زمانی که همه موارد را پوشش دهید، می‌توانید به اهداف بازاریابی خود برسید.

اگر به تولید محتوا برای کسب‌وکار خود از طریق دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی فکر می‌کنید، با ما تماس بگیرید یا ایمیلی برای ما ارسال کنید. ما به‌عنوان شرکت طراحی سایت رایان می‌توانیم صفحات وب را مطابق با اهداف بازاریابی دیجیتال شما سفارشی کنیم. اگر در خصوص هزینه طراحی سایت سؤالی دارید، با ما تماس بگیرید یا به ما ایمیل بزنید. یک جلسه مشاوره رایگان 60 دقیقه‌ای برایتان در نظر گرفته‌ایم تا بفهمیم چه چیزی مدنظرتان است، پس سایت سفارشی و حرفه ای خود را به ما بسپارید.

 اگر از این مقاله لذت بردید، ما را به همکاران خود معرفی کنید.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ بعدی
هفت دلیل برای متحول شدن کسب‌وکار به‌واسطه بازاریابی دیجیتال
نوشتهٔ پیشین
10 نکته در مورد چگونگی افزایش تعامل در رسانه‌های اجتماعی (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

11 − شش =

فرم مشاوره رایگان

جهت اطلاعات بیشتر از هزینه طراحی سایت، سئو سایت و … لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

 • این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فهرست
واتس اپ شرکت رایان
ارسال از طریق WhatsApp