اگر در خلال سال گذشته نتوانستید در مورد بازاریابی دیجیتال و طراحی سایت تصمیمی بگیرید، حال زمان آن فرارسیده که دست‌به‌کار شوید و راهکارهای بازاریابی دیجیتال خود را در سال جدید شروع کنید. در سرمایه‌گذاری برای دیجیتال مارکتینگ دیگر جایی برای اما و اگر نیست، بلکه مهم این است که چه زمانی و چگونه کاری را شروع کنید. برای موفقیت کسب‌وکارتان در سال جدید و سال‌های بعد از آن، باید در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید. این امر می‌تواند شما را از رقبایتان متمایز کند.

چگونه شرایط جدید روند بازاریابی را تغییر داد.

در حال حاضر، شما به‌خوبی از مزایای دیجیتال مارکتینگ و مزایای آن نسبت به کانال‌های بازاریابی سنتی آگاه هستید. بسیاری از کسب‌وکارها نوعی استراتژی بازاریابی دیجیتال دارند. مشاغلی وجود دارند که ممکن است بر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی از طریق فیس‌بوک متمرکز شوند. برخی دیگر ممکن است یک استراتژی بازاریابی محتوا مانند وبلاگ‌نویسی هفتگی همراه با بازاریابی رسانه‌های اجتماعی داشته باشند.

مطمئناً داشتن استراتژی بازاریابی دیجیتال بهتر از نداشتن آن است. اما برای اینکه بیشترین بهره را از تلاش‌های خود ببرید، باید استراتژی بازاریابی دیجیتال جامعی برنامه‌ریزی کنید که اهداف کوتاه‌‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، نقشه اجرا و همچنین نقاط بالقوه را مشخص می‌کند. روند بازاریابی به دلیل همه‌گیری جهانی تغییر کرده است. به دلیل محدودیت‌ها توپ به زمین بازی کسب وکار آنلاین منتقل شده است.

هفت دلیل برای اینکه بازاریابی دیجیتال در سال جاری باعث تفاوت در تجارت خواهد شد.

در شرایط جدید، مصرف‌کنندگان نه‌تنها تحت تأثیر محتوای آنلاین قرار می‌گیرند، بلکه اکنون برای انجام کارها در زندگی و کار به آن وابسته هستند. اگرچه واکسن‌ها در دسترس هستند، ولی ویروس کرونا به جهش خود ادامه می‌دهد. گزارش‌های اولیه نشان داده‌اند که واکسن‌ها در برابر انواع جدید کاملاً مؤثر نیستند. این بدان معناست که افراد همچنان ترجیح می‌دهند کار یا تحصیل در خانه را انجام دهند. کسب‌وکارها همچنان نیروی کار خود را کاهش می‌دهند و تیمی دورکار، مترجمان مستقل یا دستیاران مجازی را در تیم خود به کار می‌گیرند. با تکامل اقتصاد جهانی به اقتصاد آنلاین، بازاریابی دیجیتال دیگر یک گزینه نیست، بلکه امری ضروری است.

1.چشم انداز بازاریابی دیجیتال کاملا‌ً روشن است.

قرنطینه جهانی بسیاری از مشاغل را تحت تأثیر قرار داد، علی الخصوص مشاغلی مانند گردشگری، تولید، ساخت‌وساز و املاک و مستغلات، که در تماس نزدیک با مردم بودند. به دلیل زیان‌های اقتصادی، اقدام فوری کسب‌وکارها در راستای کاهش هزینه‌ها بود. بازاریابی دیجیتال یکی از نقاط ضعف برنامه کاهش هزینه بود زیرا ترافیک سایت در بسیاری از صنایع به طور قابل توجهی کم بود. چراکه تنها در صورت داشتن رقبای کمتر در صنعت چشم انداز دیجیتال کاملاً روشن و بازار هدف در اختیار شماست. از سوی دیگر، مخاطبان شما نیز در جستجوی اطلاعاتی هستند که با نیازهایشان مرتبط باشد. این فرصتی برای شماست تا توجه و علاقه آنها را به وب سایت خود جلب کنید. پس با قدرت تمام از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید و پیش بروید.

 • بیشتر اوقات وبلاگ بنویسید. مثلاً در ماه 11 تا 16 وبلاگ را در دستورکار قرار دهید.
 • یک پلتفرم رسانه اجتماعی دیگر را به جعبه ابزار بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود اضافه کنید.
 • روی محتوای ویدیویی تمرکز کنید.
 • توصیفات را به صفحه اصلی خود اضافه کنید.
 • از طریق ایمیل مارکتینگ با مشتریان خود بیشتر ارتباط برقرار کنید.
 • برای ارائه یک تجربه جدید به بازدیدکنندگان خود، به دنبال طراحی مجدد وب سایت باشید.

در حالی که رقبای شما در حال بررسی نقاط ضعف خود هستند، در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید و بازار را تصاحب کنید.

2.رسانه‌های اجتماعی نقش برجسته تری خواهند داشت.

رسانه‌های اجتماعی در زمان شروع همه‌گیری نقش برجسته‌ای داشتند. نتایج نظرسنجی هریس که در بازه زمانی مارس تا می 2020 انجام شد، نشان داد که 51 درصد از آمریکایی‌ها زمانی که ایالت‌ها در حالت قرنطینه بودند، زمان بیشتری را در رسانه‌های اجتماعی سپری کردند. رسانه‌های اجتماعی همچنان نقش برجسته‌ای در سال‌های پس از همه‌گیری ایفاء خواهند کرد زیرا مردم همچنان برای به روز رسانی و آخرین اخبار به این پلت فرم‌ها وابسته هستند.

فیس‌بوک همچنان پلتفرم شماره یک رسانه اجتماعی برای اخبار است، حتی اگر این شبکه به دلیل شکست در محدود کردن توزیع اخبار جعلی مورد انتقاد قرار گرفته است. ایده خوبی خواهد بود که فعالیت خود را در رسانه‌های اجتماعی افزایش دهید زیرا مردم زمان بیشتری را در این شبکه های اجتماعی می گذرانند. حال سوال این است چند وقت یکبار باید پست کنید؟

آخرین مطالعات نشان می دهد که ارسال 1 تا 2 بار در روز در فیس‌بوک برای به دست آوردن نتایج خوب در استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما بهینه است. اگر بیش از 1 تا 2 بار در روز پست کنید، ممکن است دنبال کنندگان شما محتوای شما را به مثابه هرزنامه تلقی کنند. به جای افزایش تعداد پست ها در فیس‌بوک، محتوای خود را در سایر کانال های رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند یوتیوب، اینستاگرام و پینترست پُست کنید.

3.بازاریابی دیجیتال هزینه ها را کاهش می دهد.

بازاریابی یکی از وظایف مهم اداره یک کسب‌وکار است. برای حفظ ذهنیت، باید به طور فعال برای مخاطبان خود محتوا ایجاد کنید. در مقایسه با انواع سنتی بازاریابی، بازاریابی دیجیتال به دلایلی مقرون‌به‌صرفه‌تر است:

 • راه‌اندازی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی رایگان است.
 • راه‌اندازی صفحات کسب‌وکار محلی هزینه‌ای ندارد.
 • محتوای شما می‌تواند به مخاطبان بیشتری برسد.
 • محتوای شما قابل‌استفاده مجدد است. به‌سادگی به‌روزرسانی کنید و پس از چند ماه دوباره پست کنید.
 • نیازی به انتشار نسخه‌های چاپی روی کاغذ نیست.

اگر کسب‌وکار شما از نظر مالی با مشکل مواجه بوده است، بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که به تولید و انتشار محتوا ادامه دهید، بدون اینکه پولی را هدر دهید.

4.نرخ بازگشت سرمایه بالایی در بازاریابی خود به دست آورید.

اندازه‌گیری مشخصه‌ای است که بازاریابی دیجیتال را بهتر از بازاریابی سنتی می‌کند شما می‌توانید عملکرد کمپین بازاریابی دیجیتال خود را در حین اجرای آن از طریق استفاده از تجزیه‌وتحلیل چه در سایت و  چه خارج از سایت پیگیری کنید. تجزیه‌وتحلیل به شما سرنخ کلیدی در مورد کمپین بازاریابی دیجیتال می‌دهد:

 • فالوورهای من از کجا می‌آیند؟
 • جمعیت‌شناسی فالوورهای من چیست؟
 • خوانندگان من با چه نوع محتوایی درگیر هستند؟
 • بازدیدکننده سایت چقدر در صفحه من می‌ماند؟
 • بهترین ساعات برای ارسال محتوا چیست؟
 • کدام کانال رسانه اجتماعی بهترین نتایج را ایجاد می‌کند؟
 • بازدیدکنندگان من چگونه به وب‌سایت من دسترسی پیدا می‌کنند؟

با دردسترس‌بودن این داده‌ها، می‌توانید کمپین خود را دقیق تنظیم کنید، بودجه خود را به حداکثر برسانید و با تلاش‌های خود بازدهی سرمایه‌گذاری بالاتری ایجاد کنید.

5.تجارت الکترونیک در حال رشد است.

تجارت الکترونیک از سال 2014 در مسیر رشد قرار گرفته است. همه‌گیری جهانی رشد تجارت الکترونیک را با سرعتی بسیار بالا افزایش داد. شرکت بین المللی ماشین آلات کسب‌وکار تخمین زده است که همه‌گیری جهانی رشد تجارت الکترونیک را تا پنج سال تسریع کرده است و کسب وکارهای آفلاین در دوران همه‌گیری در ایالات متحده کاهش فروش60 درصدی را تجربه کردند در حالی که کسب وکارهای آنلاین شاهد رشد 20 درصدی بودند.

اگر کسب‌وکار شما هنوز آنلاین نیست – خبر خوب این است که برای شروع خیلی دیر نیست. اولین قدم راه اندازی یک وب سایت است. با ما تماس بگیرید و ما به عنوان شرکت طراحی سایت رایان می‌توانیم یک وبسایت برای شما تنظیم کنیم که هم مخاطبان شما بتوانند با گوشی تلفن همراه از خدمات شما بهره مند شوند و هم  کاملاً بهینه، سریع و کاربردی باشد. در مرحله بعد، ما یک استراتژی بازاریابی دیجیتال سفارشی برای کسب‌وکار شما طراحی، توسعه و اجرا خواهیم کرد. استراتژی متشکل از فرآیندهایی خواهد بود که ترافیک بیشتری را به سمت وب سایت شما هدایت می‌کند و فروش بیشتری را ایجاد می‌کند.

6.روابط قوی با مشتریان خود ایجاد کنید.

آیا می‌دانستید که هزینه ترغیب مشتریان فعلی به خرید در مقایسه با ترغیب مشتریان جدید کمتر است؟ این امر کاملا‌ً منطقی است زیرا اگر مشتری از خدمات شما راضی باشد، همچنان از کسب‌وکار شما حمایت خواهد کرد. از طرف دیگر، مشتری که از خدمات شما ناراضی است به سراغ رقبای شما خواهد رفت. بنابراین، برای کسب درآمد بیشتر، بایستی خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهید. می‌توان خدمات بهتر به مشتریان را در دوکلمه توصیف کرد: ایجاد رابطه و بازاریابی دیجیتال. این دو ابزار برای کمک به ایجاد روابط قوی تر با مشتریان در اختیار شما قرار می‌دهند.

 • رسانه‌های اجتماعی – از جنبه «اجتماعی» رسانه‌های اجتماعی غافل نشویم. برای داشتن یک کمپین مؤثر رسانه‌های اجتماعی، باید فالوورهای خود را در فعالیت‌های خودتان دخیل کنید.
 • پیام‌رسانی چت – سرویس‌های پیام‌رسانی چت مانند مسنجر به شما امکان می‌دهد مستقیماً با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و شخصاً با آنها ارتباط داشته باشید.
 • بازاریابی ایمیلی – با ارسال ایمیل حاوی محتوای شخصی‌سازی‌شده به فالوورهای خود، به آنها حس باارزش بودن بدهید. با دادن تخفیفات و تبلیغات ویژه مشتریان خود را راضی نگه دارید که به آنها کمک کنید در پول خود صرفه‌جویی کنند و درعین‌حال احساس اهمیت کنند.
 • وبلاگ‌نویسی – دانش و تخصص خود را با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید. نیازها و نگرانی‌های آنها را با تولید محتوای مفید برطرف کنید. به همه نظرات چه منفی یا مثبت پاسخ دهید.
 • بررسی محصول – مشتریان خود را تشویق کنید تا نظرات خود را در صفحه کسب‌وکار شما ارسال کنند. از نقدهای منفی نترسید. به نظرات منفی به‌عنوان فرصتی نگاه کنید تا به دیگران نشان دهید که نسبت به انتقاد حساس نیستید و برای نظرات مشتریان خود ارزش قائل هستید. داشتن روابط قوی تر با مشتریان اهمیت بیشتری دارد زیرا بسیاری از مردم با مشکلات مالی مواجه هستند. گاهی اوقات ارسال یک خبرنامه ساده با نکات ارزشمندی مانند «چگونه با قرنطینه کنار بیاییم» یا «چگونه در خانه سالم و با تناسب‌اندام بمانیم» تنها چیزی است که برای راضی نگه‌داشتن آنها لازم است.

۷. رقبای شما در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

ما به عنوان شرکت رایان می‌توانیم صددرصد اطمینان دهیم که برخی یا بیشتر رقبای شما در سال جدید در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها فرصت‌های جدید موجود در اینترنت تشخیص می‌دهند و می‌دانند که کاربران آن‌ها در خانه هستند. اگر در دیجیتال مارکتینگ سرمایه‌گذاری نکنید، از رقابت عقب خواهید ماند و درآمد شما محدود خواهد شد. بازار هدف شما را به‌مثابه فردی بی‌اهمیت، قدیمی و منسوخ خواهد دید. اگر می‌خواهید رقابتی باقی بمانید، باید در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید. این امر باید به یک ویژگی استاندارد استراتژی توسعه کسب‌وکار شما نه‌ تنها برای امسال بلکه برای سال‌های آینده تبدیل شود.

نتیجه

آنچه مسلم است نمی‌توانید صبر کنید تا همه چیز به حالت عادی برگردد. برای زنده ماندن و داشتن شانس پیشرفت در شرایط عادی جدید، باید خود را با شرایط اقتصادی کنونی وفق داده و استراتژی‌هایی را برای پیشبرد کسب‌وکار خود اجرا کنید.

بازاریابی دیجیتال یک استراتژی پایدار است که کسب‌وکار شما را درحال‌رشد، تکامل و انطباق با پیامدهای سال‌های آینده نگه می‌دارد. استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را با تماس یا ایمیل با ما شروع کنید. اگر به تولید محتوا برای کسب‌وکار خود از طریق دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی فکر می‌کنید، با ما تماس بگیرید یا ایمیلی برای ما ارسال کنید. ما در شرکت رایان می‌توانیم صفحات وب با طراحی سایت وردپرس را مطابق با اهداف بازاریابی دیجیتال شما سفارشی کنیم. اگر در خصوص هزینه طراحی سایت سؤالی دارید، با ما تماس بگیرید یا به ما ایمیل بزنید. یک جلسه مشاوره رایگان 60 دقیقه‌ای برایتان در نظر گرفته‌ایم تا بفهمیم چه چیزی مدنظرتان است، پس‌ تولید محتوای خود را به ما بسپارید.

اگر در خلال سال گذشته نتوانستید در مورد بازاریابی دیجیتال و طراحی سایت تصمیمی بگیرید، حال زمان آن فرارسیده که دست‌به‌کار شوید و راهکارهای بازاریابی دیجیتال خود را در سال جدید شروع کنید. در سرمایه‌گذاری برای دیجیتال مارکتینگ دیگر جایی برای اما و اگر نیست، بلکه مهم این است که چه زمانی و چگونه کاری را شروع کنید. برای موفقیت کسب‌وکارتان در سال جدید و سال‌های بعد از آن، باید در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید. این امر می‌تواند شما را از رقبایتان متمایز کند.

چگونه شرایط جدید روند بازاریابی را تغییر داد.

در حال حاضر، شما به‌خوبی از مزایای دیجیتال مارکتینگ و مزایای آن نسبت به کانال‌های بازاریابی سنتی آگاه هستید. بسیاری از کسب‌وکارها نوعی استراتژی بازاریابی دیجیتال دارند. مشاغلی وجود دارند که ممکن است بر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی از طریق فیس‌بوک متمرکز شوند. برخی دیگر ممکن است یک استراتژی بازاریابی محتوا مانند وبلاگ‌نویسی هفتگی همراه با بازاریابی رسانه‌های اجتماعی داشته باشند.

مطمئناً داشتن استراتژی بازاریابی دیجیتال بهتر از نداشتن آن است. اما برای اینکه بیشترین بهره را از تلاش‌های خود ببرید، باید استراتژی بازاریابی دیجیتال جامعی برنامه‌ریزی کنید که اهداف کوتاه‌‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، نقشه اجرا و همچنین نقاط بالقوه را مشخص می‌کند. روند بازاریابی به دلیل همه‌گیری جهانی تغییر کرده است. به دلیل محدودیت‌ها توپ به زمین بازی کسب وکار آنلاین منتقل شده است.

هفت دلیل برای اینکه بازاریابی دیجیتال در سال جاری باعث تفاوت در تجارت خواهد شد.

در شرایط جدید، مصرف‌کنندگان نه‌تنها تحت تأثیر محتوای آنلاین قرار می‌گیرند، بلکه اکنون برای انجام کارها در زندگی و کار به آن وابسته هستند. اگرچه واکسن‌ها در دسترس هستند، ولی ویروس کرونا به جهش خود ادامه می‌دهد. گزارش‌های اولیه نشان داده‌اند که واکسن‌ها در برابر انواع جدید کاملاً مؤثر نیستند. این بدان معناست که افراد همچنان ترجیح می‌دهند کار یا تحصیل در خانه را انجام دهند. کسب‌وکارها همچنان نیروی کار خود را کاهش می‌دهند و تیمی دورکار، مترجمان مستقل یا دستیاران مجازی را در تیم خود به کار می‌گیرند. با تکامل اقتصاد جهانی به اقتصاد آنلاین، بازاریابی دیجیتال دیگر یک گزینه نیست، بلکه امری ضروری است.

1.چشم انداز بازاریابی دیجیتال کاملا‌ً روشن است.

قرنطینه جهانی بسیاری از مشاغل را تحت تأثیر قرار داد، علی الخصوص مشاغلی مانند گردشگری، تولید، ساخت‌وساز و املاک و مستغلات، که در تماس نزدیک با مردم بودند. به دلیل زیان‌های اقتصادی، اقدام فوری کسب‌وکارها در راستای کاهش هزینه‌ها بود. بازاریابی دیجیتال یکی از نقاط ضعف برنامه کاهش هزینه بود زیرا ترافیک سایت در بسیاری از صنایع به طور قابل توجهی کم بود. چراکه تنها در صورت داشتن رقبای کمتر در صنعت چشم انداز دیجیتال کاملاً روشن و بازار هدف در اختیار شماست. از سوی دیگر، مخاطبان شما نیز در جستجوی اطلاعاتی هستند که با نیازهایشان مرتبط باشد. این فرصتی برای شماست تا توجه و علاقه آنها را به وب سایت خود جلب کنید. پس با قدرت تمام از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید و پیش بروید.

 • بیشتر اوقات وبلاگ بنویسید. مثلاً در ماه 11 تا 16 وبلاگ را در دستورکار قرار دهید.
 • یک پلتفرم رسانه اجتماعی دیگر را به جعبه ابزار بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود اضافه کنید.
 • روی محتوای ویدیویی تمرکز کنید.
 • توصیفات را به صفحه اصلی خود اضافه کنید.
 • از طریق ایمیل مارکتینگ با مشتریان خود بیشتر ارتباط برقرار کنید.
 • برای ارائه یک تجربه جدید به بازدیدکنندگان خود، به دنبال طراحی مجدد وب سایت باشید.

در حالی که رقبای شما در حال بررسی نقاط ضعف خود هستند، در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید و بازار را تصاحب کنید.

2.رسانه‌های اجتماعی نقش برجسته تری خواهند داشت.

رسانه‌های اجتماعی در زمان شروع همه‌گیری نقش برجسته‌ای داشتند. نتایج نظرسنجی هریس که در بازه زمانی مارس تا می 2020 انجام شد، نشان داد که 51 درصد از آمریکایی‌ها زمانی که ایالت‌ها در حالت قرنطینه بودند، زمان بیشتری را در رسانه‌های اجتماعی سپری کردند. رسانه‌های اجتماعی همچنان نقش برجسته‌ای در سال‌های پس از همه‌گیری ایفاء خواهند کرد زیرا مردم همچنان برای به روز رسانی و آخرین اخبار به این پلت فرم‌ها وابسته هستند.

فیس‌بوک همچنان پلتفرم شماره یک رسانه اجتماعی برای اخبار است، حتی اگر این شبکه به دلیل شکست در محدود کردن توزیع اخبار جعلی مورد انتقاد قرار گرفته است. ایده خوبی خواهد بود که فعالیت خود را در رسانه‌های اجتماعی افزایش دهید زیرا مردم زمان بیشتری را در این شبکه های اجتماعی می گذرانند. حال سوال این است چند وقت یکبار باید پست کنید؟

آخرین مطالعات نشان می دهد که ارسال 1 تا 2 بار در روز در فیس‌بوک برای به دست آوردن نتایج خوب در استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما بهینه است. اگر بیش از 1 تا 2 بار در روز پست کنید، ممکن است دنبال کنندگان شما محتوای شما را به مثابه هرزنامه تلقی کنند. به جای افزایش تعداد پست ها در فیس‌بوک، محتوای خود را در سایر کانال های رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند یوتیوب، اینستاگرام و پینترست پُست کنید.

3.بازاریابی دیجیتال هزینه ها را کاهش می دهد.

بازاریابی یکی از وظایف مهم اداره یک کسب‌وکار است. برای حفظ ذهنیت، باید به طور فعال برای مخاطبان خود محتوا ایجاد کنید. در مقایسه با انواع سنتی بازاریابی، بازاریابی دیجیتال به دلایلی مقرون‌به‌صرفه‌تر است:

 • راه‌اندازی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی رایگان است.
 • راه‌اندازی صفحات کسب‌وکار محلی هزینه‌ای ندارد.
 • محتوای شما می‌تواند به مخاطبان بیشتری برسد.
 • محتوای شما قابل‌استفاده مجدد است. به‌سادگی به‌روزرسانی کنید و پس از چند ماه دوباره پست کنید.
 • نیازی به انتشار نسخه‌های چاپی روی کاغذ نیست.

اگر کسب‌وکار شما از نظر مالی با مشکل مواجه بوده است، بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که به تولید و انتشار محتوا ادامه دهید، بدون اینکه پولی را هدر دهید.

4.نرخ بازگشت سرمایه بالایی در بازاریابی خود به دست آورید.

اندازه‌گیری مشخصه‌ای است که بازاریابی دیجیتال را بهتر از بازاریابی سنتی می‌کند شما می‌توانید عملکرد کمپین بازاریابی دیجیتال خود را در حین اجرای آن از طریق استفاده از تجزیه‌وتحلیل چه در سایت و  چه خارج از سایت پیگیری کنید. تجزیه‌وتحلیل به شما سرنخ کلیدی در مورد کمپین بازاریابی دیجیتال می‌دهد:

 • فالوورهای من از کجا می‌آیند؟
 • جمعیت‌شناسی فالوورهای من چیست؟
 • خوانندگان من با چه نوع محتوایی درگیر هستند؟
 • بازدیدکننده سایت چقدر در صفحه من می‌ماند؟
 • بهترین ساعات برای ارسال محتوا چیست؟
 • کدام کانال رسانه اجتماعی بهترین نتایج را ایجاد می‌کند؟
 • بازدیدکنندگان من چگونه به وب‌سایت من دسترسی پیدا می‌کنند؟

با دردسترس‌بودن این داده‌ها، می‌توانید کمپین خود را دقیق تنظیم کنید، بودجه خود را به حداکثر برسانید و با تلاش‌های خود بازدهی سرمایه‌گذاری بالاتری ایجاد کنید.

5.تجارت الکترونیک در حال رشد است.

تجارت الکترونیک از سال 2014 در مسیر رشد قرار گرفته است. همه‌گیری جهانی رشد تجارت الکترونیک را با سرعتی بسیار بالا افزایش داد. شرکت بین المللی ماشین آلات کسب‌وکار تخمین زده است که همه‌گیری جهانی رشد تجارت الکترونیک را تا پنج سال تسریع کرده است و کسب وکارهای آفلاین در دوران همه‌گیری در ایالات متحده کاهش فروش60 درصدی را تجربه کردند در حالی که کسب وکارهای آنلاین شاهد رشد 20 درصدی بودند.

اگر کسب‌وکار شما هنوز آنلاین نیست – خبر خوب این است که برای شروع خیلی دیر نیست. اولین قدم راه اندازی یک وب سایت است. با ما تماس بگیرید و ما به عنوان شرکت طراحی سایت رایان می‌توانیم یک وبسایت برای شما تنظیم کنیم که هم مخاطبان شما بتوانند با گوشی تلفن همراه از خدمات شما بهره مند شوند و هم  کاملاً بهینه، سریع و کاربردی باشد. در مرحله بعد، ما یک استراتژی بازاریابی دیجیتال سفارشی برای کسب‌وکار شما طراحی، توسعه و اجرا خواهیم کرد. استراتژی متشکل از فرآیندهایی خواهد بود که ترافیک بیشتری را به سمت وب سایت شما هدایت می‌کند و فروش بیشتری را ایجاد می‌کند.

6.روابط قوی با مشتریان خود ایجاد کنید.

آیا می‌دانستید که هزینه ترغیب مشتریان فعلی به خرید در مقایسه با ترغیب مشتریان جدید کمتر است؟ این امر کاملا‌ً منطقی است زیرا اگر مشتری از خدمات شما راضی باشد، همچنان از کسب‌وکار شما حمایت خواهد کرد. از طرف دیگر، مشتری که از خدمات شما ناراضی است به سراغ رقبای شما خواهد رفت. بنابراین، برای کسب درآمد بیشتر، بایستی خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهید. می‌توان خدمات بهتر به مشتریان را در دوکلمه توصیف کرد: ایجاد رابطه و بازاریابی دیجیتال. این دو ابزار برای کمک به ایجاد روابط قوی تر با مشتریان در اختیار شما قرار می‌دهند.

 • رسانه‌های اجتماعی – از جنبه «اجتماعی» رسانه‌های اجتماعی غافل نشویم. برای داشتن یک کمپین مؤثر رسانه‌های اجتماعی، باید فالوورهای خود را در فعالیت‌های خودتان دخیل کنید.
 • پیام‌رسانی چت – سرویس‌های پیام‌رسانی چت مانند مسنجر به شما امکان می‌دهد مستقیماً با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و شخصاً با آنها ارتباط داشته باشید.
 • بازاریابی ایمیلی – با ارسال ایمیل حاوی محتوای شخصی‌سازی‌شده به فالوورهای خود، به آنها حس باارزش بودن بدهید. با دادن تخفیفات و تبلیغات ویژه مشتریان خود را راضی نگه دارید که به آنها کمک کنید در پول خود صرفه‌جویی کنند و درعین‌حال احساس اهمیت کنند.
 • وبلاگ‌نویسی – دانش و تخصص خود را با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید. نیازها و نگرانی‌های آنها را با تولید محتوای مفید برطرف کنید. به همه نظرات چه منفی یا مثبت پاسخ دهید.
 • بررسی محصول – مشتریان خود را تشویق کنید تا نظرات خود را در صفحه کسب‌وکار شما ارسال کنند. از نقدهای منفی نترسید. به نظرات منفی به‌عنوان فرصتی نگاه کنید تا به دیگران نشان دهید که نسبت به انتقاد حساس نیستید و برای نظرات مشتریان خود ارزش قائل هستید. داشتن روابط قوی تر با مشتریان اهمیت بیشتری دارد زیرا بسیاری از مردم با مشکلات مالی مواجه هستند. گاهی اوقات ارسال یک خبرنامه ساده با نکات ارزشمندی مانند «چگونه با قرنطینه کنار بیاییم» یا «چگونه در خانه سالم و با تناسب‌اندام بمانیم» تنها چیزی است که برای راضی نگه‌داشتن آنها لازم است.

۷. رقبای شما در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

ما به عنوان شرکت رایان می‌توانیم صددرصد اطمینان دهیم که برخی یا بیشتر رقبای شما در سال جدید در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها فرصت‌های جدید موجود در اینترنت تشخیص می‌دهند و می‌دانند که کاربران آن‌ها در خانه هستند. اگر در دیجیتال مارکتینگ سرمایه‌گذاری نکنید، از رقابت عقب خواهید ماند و درآمد شما محدود خواهد شد. بازار هدف شما را به‌مثابه فردی بی‌اهمیت، قدیمی و منسوخ خواهد دید. اگر می‌خواهید رقابتی باقی بمانید، باید در بازاریابی دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید. این امر باید به یک ویژگی استاندارد استراتژی توسعه کسب‌وکار شما نه‌ تنها برای امسال بلکه برای سال‌های آینده تبدیل شود.

نتیجه

آنچه مسلم است نمی‌توانید صبر کنید تا همه چیز به حالت عادی برگردد. برای زنده ماندن و داشتن شانس پیشرفت در شرایط عادی جدید، باید خود را با شرایط اقتصادی کنونی وفق داده و استراتژی‌هایی را برای پیشبرد کسب‌وکار خود اجرا کنید.

بازاریابی دیجیتال یک استراتژی پایدار است که کسب‌وکار شما را درحال‌رشد، تکامل و انطباق با پیامدهای سال‌های آینده نگه می‌دارد. استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را با تماس یا ایمیل با ما شروع کنید. اگر به تولید محتوا برای کسب‌وکار خود از طریق دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی فکر می‌کنید، با ما تماس بگیرید یا ایمیلی برای ما ارسال کنید. ما در شرکت رایان می‌توانیم صفحات وب با طراحی سایت وردپرس را مطابق با اهداف بازاریابی دیجیتال شما سفارشی کنیم. اگر در خصوص هزینه طراحی سایت سؤالی دارید، با ما تماس بگیرید یا به ما ایمیل بزنید. یک جلسه مشاوره رایگان 60 دقیقه‌ای برایتان در نظر گرفته‌ایم تا بفهمیم چه چیزی مدنظرتان است، پس‌ تولید محتوای خود را به ما بسپارید.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
چگونه موضوعاتی با رتبه بالا برای محتوای کسب‌وکار خود پیدا کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

4 + 17 =

فرم مشاوره رایگان

جهت اطلاعات بیشتر از هزینه طراحی سایت، سئو سایت و … لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

 • این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فهرست
واتس اپ شرکت رایان
ارسال از طریق WhatsApp