طراحی سایت موزه اختصاصی (مشاوره رایگان) – شرکت رایان

طراحی سایت موزه چیست؟

طراحی سایت موزه از جمله های پروژه های تاریخی- هنری – فرهنگی طراحی سایت اختصاصی محسوب می شود که چنانچه به شکل حرفه ای انجام گرفته باشد تجربه بی نظیری را برای بینندگان رقم خواهد زد و بیش از پیش رغبت به دیدن آثار درون آن را در وجود مخاطب تشدید خواهد کرد.
طراحی وب سایت موزه از برخی جهات لذت و تجربه کاملا متفاوتی را نسبت به مراجعه حضوری به این اماکن رقم می زند. به عنوان مثال وقتی وارد مجموعه کاخ گلستان می شوید که یک مجموعه کاخ موزه است چنانچه اطلاعات قبلی در رابطه با این مجموعه نداشته باشید وارد مسیر از پیش طراحی شده خواهید شد در صورتی که با اطلاعات قبلی به طور کامل می دانستید که بلیط چه بخش هایی را باید تهیه کنید و به طور کلی تجربه خوبی خواهد بود یا خیر.
طراحی سایت موزه یکی از پروژه های واحد و در عین حال بسیار متنوعی است که به شکل های مختلف امکان طراحی و راه اندازی آن وجود دارد و تنها یک شرکت طراحی سایت حرفه ای می تواند از پس آن بربیاید. به عنوان مثال انواع موزه ها مثل موزه مردم شناسی، تاریخ طبیعی، باستان شناسی، سکه شناسی، حشره شناسی، تمبرشناسی، کاخ موزه و غیره در دسته های خصوصی و دولتی وجود دارند. راه اندازی سایت موزه کمک می کند تا فرهنگ بازدید از موزه، لذت تجربه آن و فواید و آثار فرهنگی و اجتماعی بازدید از چنین اماکنی رایج شود.
تجربه ثابت کرده چنانچه سازمان میراث فرهنگی یک کشور قصد داشته باشد درآمد زیادی از بازدید اماکن تاریخی، فرهنگی، باستانی و غیره کسب نماید، یک روش مؤثر و مدرن امروزی، سرمایه گذاری در زمینه طراحی سایت موزه است که تجربه واقعی بازدید از این مکان را به مخاطب خود منتقل کرده و تصمیم او را برای بازدید قطعی می کند. طبیعتا بازدید بیشتر موجب ارتقای سطح فرهنگی کشور و رقم زدن تفریح سالم و لذت بخش و آگاهی دهنده برای افراد و خانواده ها خواهد بود و از طرفی نیز موجب افزایش درآمد این مکان ها می گردد که به نوبه خود باعث اشتغال زایی و تلاش بیشتر در جهت حفظ این آثار تاریخی خواهد شد.

آیا نیاز به مشاوره دارید

لطفا جهت مشاوره و برآورد هزینه طراحی سایت و سئو سایت، فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید.

44289422 – 44289462 (021)

ویژگی های طراحی سایت موزه

ساخت سایت موزه نباید سرسری گرفته شود چرا که به دلیل فرهنگ سازی نه چندان قوی در این زمینه، اگر ویژگی های جذابی برای آن در نظر گرفته نشده باشد، بیشتر ضد تبلیغ خواهد شد و بازدید آن را حتی کمتر هم خواهد کرد. بر همین اساس ایجاد سایت موزه باید با هدف گنجاندن ویژگی های بسیار جذاب و مفید باشد تا کاملا نیاز و خواسته مخاطب را برطرف کند. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم که حاصل چندین سال طراحی سایت وردپرس مشاغل مختلف از جمله طراحی سایت موزه می باشد:
 • تفکیک بخش های مختلف موزه: گاهی اوقات موزه ها در دل خود بخش های مختلفی دارند که در وب سایت بهتر است به آنها به صورت مجزا پرداخته شود. به عنوان مثال در موزه مردم شناسی، می توان با طراحی سایت موزه، منو اقوام مختلف را ایجاد کرد و سپس در آن به آثار باستانی مختلف هر قوم که در موزه به نمایش گذاشته شده اشاره کرد، همراه با عکس، توضیحات و حتی ویدیوی کوتاه.
 • تور مجازی: حتما در طراحی وب سایت موزه حرفه ای دیده اید که بخشی به نام تور مجازی (حتی با قابلیت 3D) نیز وجود دارد که می توانید با انتخاب آن لذت تجربه واقعی رفتن به یک موزه را احساس کنید و بخش های مختلف آن را مشاهده کنید.
 • بخش آپلود محتوای کاربران: اگر در طراحی سایت موزه خلاقیت به خرج داده نشود، محیطی خشک و بی روح به وجود می آید و چه بسا که بازدید کننده وب سایت را هم ترک کند. اما با قرار دادن بخشی مخصوص آپلود کردن محتواهایی که کاربران خودشان تولید کرده اند؛ مثل تصاویری که با آثار هنری و باستانی گرفته اند، فیلم هایی که کاربران از اطلاعات و دانش شخصی خودشان در مورد یک اثر یا شئ ضبط کرده اند و می خواهند با دیگران به اشتراک بگذارند یا حتی فیلم های کوتاهی که کاربران از تجربه و لذت شخصی خودشان از بازدید این موزه بیان می کنند و غیره، مشاهده آنها لذت وب سایت گردی و بازدید حضوری را چند برابر می کند.
 • بخش پیشنهادات و انتقادات: یقینا هر موزه دولتی و خصوصی ایراداتی خواهد داشت، مخصوصا موزه هایی که تازه تأسیس هستند یا از تأسیس آنها زمان زیادی گذشته و همگام با دانش روزِ مدیریت موزه، آپدیت نشده اند. بخش پیشنهادات و انتقادات هم احترام به بازدید کننده است و هم سبب فرهنگ سازی و ترویج باقی افراد برای مشاهده این مجموعه با ارزش فرهنگی – هنری خواهد شد.
 • بخش عضویت/اهدای کمک مالی و کمک های خیریه: همیشه افراد هنردوست و دلسوز پیدا می شوند که مایل باشند با تزریق سرمایه در حفظ سرمایه های مهمتر کشور که هنری – فرهنگی هستند نقش و دین خود را ادا کنند. یکی از ویژگی های مهم در طراحی سایت موزه چنین بخشی است تا امکان ارسال کمک های مردمی بدون هیچ واسطه ای فراهم باشد. حتی برای شفاف سازی می توان بیان کرد که مقدار مشخصی سرمایه برای تعمیرات یا گسترش موزه نیاز است که با کمک افراد علاقه مند این پروژه استارت خواهد خورد تا افراد دقیقا بدانند که کمک های آنها در چه بخشی صرف خواهد شد و مطمئن باشند.
 • صفحه تماس با ما: صفحه تماس با ما نیز یکی از ضروریات طراحی وب سایت موزه است تا افراد علاقه مند بتوانند ساعات کاری موزه، قیمت بلیط، شماره تماس و آدرس کامل به همراه نقشه را مشاهده کنند.
 • معرفی خدمات: چنانچه موزه برای بازدید گروهی مدارس، دانشگاه ها، گروه های توریستی و غیره تخفیف و زمان خاصی در نظر گرفته باید حتما در این بخش عنوان گردد لذا یکی از بخش های مهم طراحی سایت موزه است.

برخی از نمونه کارهای رایان

مشاهده

طراحی سایت شرکت هلدینگ فراساحل

مشاهده

طراحی سایت شرکت گسترش فناوری خوارزمی

مشاهده

طراحی سایت شرکت HEISSMANN آلمان

مشاهده

طراحی سایت پزشکی MedicPing کانادا

مشاهده

طراحی سایت مطالعات اوراسیا دانشگاه تهران

مشاهده

طراحی سایت پزشکی ویراگروپ

مشاهده

طراحی سایت شرکت WMV اتریش

مشاهده

طراحی سایت روفیا گلدگالری امارات

مزیت های طراحی سایت موزه

راه اندازی سایت موزه مزایای فوق العاده ارزشمندی دارد که شاید از ظاهر آن چنین استنباطی نشود. بخشی از دلایلی که باید این مجموعه ها نسبت به طراحی سایت موزه اقدام نمایند را در عنوان ابتدایی ذکر کردیم اما برای جمع بندی بهتر به برخی از مهمترین مزایا اشاره می کنیم:
 • بهترین و جذابترین کار برای ارتقای سطح فرهنگی و بازدید مجازی کلیه عموم از موزه هایی که به دلیل مسافت زیاد امکان بازدید ندارند، طراحی سایت موزه است ولو اینکه برای تور مجازی هزینه اندکی هم پرداخت شود.
 • در انتقال حس مثبت و تجربه بی نظیر بازدید موزه، طراحی سایت موزه تنها عامل مؤثر و آگاهی بخش محسوب می شود
 • اکثر موزه ها، راهنمای موزه خاصی ندارد بجز توضیحاتی که در هر بخش گذاشته اند یا توضیحات مختصری که تورلیدرها عرضه می کنند. راه اندازی سایت موزه این فرصت را فراهم می کند تا توضیحات کاملی برای هر بخش قرار داده شود.
 • دریافت بازخوردها و اطلاعات بازدیدکنندگان باعث ارتقای سطح کیفی و خدمات رسانی سازمان میراث فرهنگی و کارکنان موزه ها می گردد
 • فرهنگ سازی، افزایش علاقه و مراجعه افراد بازدید کننده باعث افزایش تعداد موزه ها در کشور می گردد که ارتقای سطح فرهنگی سهم زیادی در پیشرفت یک منطقه و کشور ایفا می کند.
 • ساخت سایت موزه هزینه چندانی ندارد اما درآمد جانبی آن بسیار قابل توجه می باشد
 • ایجاد سایت موزه این امکان را به برگزارکنندگان تورهای داخلی و خارجی می دهد تا با کلیه موزه های فعال یک منطقه آشنا شوند و بازدید آن را افزایش دهد.

فرایند اجرای پروژه طراحی سایت

نیاز سنجی و شناخت مشتری

تم گرافیکی اختصاصی

برنامه نویسی و توسعه فنی

ورود اطلاعات و صفحه آرایی

تست های فنی و کنترل کیفی

آموزش و تحویل نهایی

روش های ثبت سفارش طراحی سایت

 1. تماس با شماره تلفن های 4428942244289462 (021) و دریافت مشاوره رایگان
 2. تکمیل فرم مشاوره رایگان برآورد هزینه طراحی سایت
 3. ارسال جزئیات rfp یا پروپوزال پروژه به ایمیل info@rayanitco.com
 4. دانلود فرم درخواست خدمات طراحی سایت به صورت pdf و تکمیل و ارسال آن به شرکت رایان
 5. مراجعه حضوری

امکانات طراحی سایت موزه

طراحی سایت موزه می تواند با امکانات خاص خود که در سایر پروژه های طراحی سایت شرکتی و مشاغل مختلف دیده نمی شود، علاقه مندی و فرهنگ سازی بسیار خوبی ایجاد کند مخصوصا در دوران کرونا. به طور کلی برای کاهش بازدید حضوری و دسترس پذیری برای تمامی علاقه مندان در هر جای کشور و درآمدزایی جانبی، راه اندازی سایت موزه از الزامات می باشد. برای اینکه مخاطب ارتباط خوبی با وب سایت برقرار کند لازم است برخی امکانات حتما در نظر گرفته شوند که عبارتند از:
 • بخش معرفی: باید در صفحه اصلی و در منوی جداگانه امکان مشاهده توضیحات کلی در مورد موزه برای مخاطب وجود داشته باشد تا بفهمد می توان با این مجموعه ارتباط برقرار کند یا خیر. مثل تاریخچه تأسیس، موضوعیت و نوع فعالیت، معرفی بخش های مختلف، کارگاه های صنایع دستی مرتبط با موزه که داخل مجموعه فعالیت دارند، فروشگاه های داخلی، گالری عکاسی، امکانات جانبی و بخش های مختلف موزه و غیره از این قبیل موارد هستند.
 • تور مجازی: تور مجازی را به عنوان یک ویژگی معرفی کردیم و به دلیل اهمیت بسیار زیاد آن در طراحی سایت موزه دوباره به آن اشاره می کنیم، که در برترین وب سایت های موزه مثل موزه لوور، متروپولیتن، آرمیتاژ، آکروپولیس و غیره در سراسر دنیا به آن پرداخته شده است. لذت یک بازدید واقعی به مخاطب منتقل می شود.
 • نقشه کلی موزه: حتما موقع ساخت سایت موزه به این قابلیت بپردازید که یک نقشه کلی از موزه قرار دهید و تمامی بخش های آن را مشخص کنید از بخش های مختلف آثار هنری و باستانی گرفته تا سرویس های بهداشتی و مسیر خروج از مجموعه. با این کار حتی موقع مراجعه حضوری نیز مخاطبان می توانند طبق نقشه داخل سایت به بازدید بپردازند و بسیار کاربردی است.
 • صفحه رویدادها و برنامه ها: در طراحی سایت موزه، معرفی بخش رویدادها و برنامه ها، قابلیتی متفاوت و ویژه محسوب می شود. چون موزه ها جزو اماکن تاریخی – هنری – فرهنگی هستند و به مناسبت های مختلف مثل روز موزه، گردشگری، میراث فرهنگی و غیره که بازدید رایگان است یا در سایر مناسبت های که برای بازدیدهای گروهی تخفیف ویژه وجود دارد، در این بخش اطلاع رسانی صورت می گیرد که قطعا مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
 • صفحه مقالات: قطعا کسانی هستند که در کنار بازدید از موزه به فکر دریافت اطلاعات و تکمیل دانش شخصی و یا گرفتن پاسخ سؤالات خود با اهداف پایان نامه، پروژه و غیره نیز باشند. پس با طراحی صفحه مقالات و درج محتواهای مفید هنگام طراحی سایت موزه این دسته از مخاطبین را هم جذب کنید.
 • خرید بلیط: یکی از مهمترین قابلیت ها و امکاناتی که در ساخت سایت موزه باید به آن توجه کرد، امکان خرید آنلاین بلیط به شکل فردی و گروهی همراه با تخفیف می باشد تا بتوانند از قبل رزرو داشته باشند.
 • خرید محصولات فرهنگی مرتبط: به عنوان مثال در بازدید از موزه مردم شناسی می توان در داخل سایت موزه، فروشگاهی برای فروش لباس های قومی و غیره ایجاد کرد. یا در موزه عروسک ها فروشگاهی برای ارائه عروسک های باستانی شبیه سازی شده طراحی کرد. یقینا این مورد در طراحی سایت موزه استقبال چشمگیری خواهد داشت.

هزینه طراحی سایت موزه

 • امکانات و ویژگیهای پلن ها

 • ثبت یک دامنه هدیه com,net,org,ir
 • میزان فضای هاست یکساله MB
 • ترافیک ماهیانه MB
 • طراحی قالب اختصاصی (ریسپانسیو)
 • معرفی محصولات یا خدمات، درباره ما، تماس با ما
 • رویدادها و وبلاگ
 • فرم سفارش آنلاین
 • فرم دعوت به همکاری
 • فرم اخذ نمایندگی
 • ثبت نام و مدیریت اعضاء
 • فروشگاه آنلاین با امکانات کامل و حرفه ای
 • پشتيبانی فنی و امنیت سایت
 • مدت زمان اجرا (روزکاری)
 • اقتصادی

 • 4.9
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 1000
 • 8000
 • قالب آماده
 • یکساله
 • 7
 • شرکتی

 • 18.2
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 2000
 • 10000
 • یکساله
 • 20
 • فروشگاهی

 • 19.7
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 3000
 • 15000
 • یکساله
 • 30
 • سازمانی / شرکتهای بزرگ

 • +25
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 5000
 • 20000
 • یکساله
 • 40
 • کدنویسی از پایه


 • (بر اساس بودجه شما)
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...

در طراحی سایت موزه چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

نکاتی که در طراحی وب سایت موزه باید به آن توجه شود تکمیل کننده موارد قبلی است که در صورت عدم رعایت آنها تلاش های قبلی نیز بی ثمر خواهد شد:
 • موبایل ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن سایت: طراحی سایت ریسپانسیو کاملا اجباری و الزامی برای هر نوع پروژه طراحی سایت است تا وب سایت مدنظر بدون هیچ مشکلی بر روی گوشی های موبایل و تبلت نیز لود شود.
 • سرعت: سرعت لود بالای سایت نیز بسیار مهم است و یقینا در بهبود تجربه و رضایت کاربری تأثیرگذار می باشد. پس باید از شرکت طراحی سایت حرفه ای کمک بگیرید تا پس از طراحی سایت موزه، تست سرعت انجام دهند و خیال شما را راحت کنند.
 • امنیت درگاه پرداخت: با توجه به اینکه در طراحی سایت موزه امکان خرید بلیط و محصولات فرهنگی مرتبط ایده بسیار ضروری به نظر می رسد پس باید درگاه پرداخت کاملا ایمن همراه با نماد اعتماد الکترونیک باشد.
 • طراحی حرفه ای منوهای کاربری: مخاطبین موقع بازدید از وب سایت باید بتوانند به راحتی به بخش های مختلف آن دسترسی پیدا کنند و همه چیز کاملا واضح و مشخص باشد.
 • تصاویر و ویدیوهای با کیفیت: حتما در بخش گالری وب سایت و ویدیوها فقط از موارد با کیفیت استفاده کنید تا برای کاربر کاملا واضح و مشخص باشد.

 

پیشنهاد میکنیم مقاله های زیر را مطالعه کنید:

شرکت رایان با تجربه فراوان در زمینه طراحی سایت موزه

شرکت رایان یکی از شرکت های معتبر و برتر طراحی سایت تهران محسوب می شود که توانسته در زمینه طراحی پورتال و مشاغل مختلف با کسب رضایت بالای مشتریان و ارائه بهترین قیمت طراحی سایت همیشه مورد تمجید و ستایش قرار بگیرد.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از میزان و نوع خدمات، مدت زمان مورد نیاز برای طراحی کامل سایت موزه، قیمت ها و خدمات پشتیبانی پس از آن، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان کلیه سؤالات خود را نیز بپرسید.

برخی از بزرگترین سایت های موزه دنیا

از جمله زمینه های شغلی که ما به صورت حرفه ای توانایی طراحی و پیاده سازی سایت ها را داریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

برخی از مشتریان

طراحی سایت موزه چیست؟

طراحی سایت موزه از جمله های پروژه های تاریخی- هنری – فرهنگی طراحی سایت اختصاصی محسوب می شود که چنانچه به شکل حرفه ای انجام گرفته باشد تجربه بی نظیری را برای بینندگان رقم خواهد زد و بیش از پیش رغبت به دیدن آثار درون آن را در وجود مخاطب تشدید خواهد کرد.
طراحی وب سایت موزه از برخی جهات لذت و تجربه کاملا متفاوتی را نسبت به مراجعه حضوری به این اماکن رقم می زند. به عنوان مثال وقتی وارد مجموعه کاخ گلستان می شوید که یک مجموعه کاخ موزه است چنانچه اطلاعات قبلی در رابطه با این مجموعه نداشته باشید وارد مسیر از پیش طراحی شده خواهید شد در صورتی که با اطلاعات قبلی به طور کامل می دانستید که بلیط چه بخش هایی را باید تهیه کنید و به طور کلی تجربه خوبی خواهد بود یا خیر.
طراحی سایت موزه یکی از پروژه های واحد و در عین حال بسیار متنوعی است که به شکل های مختلف امکان طراحی و راه اندازی آن وجود دارد و تنها یک شرکت طراحی سایت حرفه ای می تواند از پس آن بربیاید. به عنوان مثال انواع موزه ها مثل موزه مردم شناسی، تاریخ طبیعی، باستان شناسی، سکه شناسی، حشره شناسی، تمبرشناسی، کاخ موزه و غیره در دسته های خصوصی و دولتی وجود دارند. راه اندازی سایت موزه کمک می کند تا فرهنگ بازدید از موزه، لذت تجربه آن و فواید و آثار فرهنگی و اجتماعی بازدید از چنین اماکنی رایج شود.
تجربه ثابت کرده چنانچه سازمان میراث فرهنگی یک کشور قصد داشته باشد درآمد زیادی از بازدید اماکن تاریخی، فرهنگی، باستانی و غیره کسب نماید، یک روش مؤثر و مدرن امروزی، سرمایه گذاری در زمینه طراحی سایت موزه است که تجربه واقعی بازدید از این مکان را به مخاطب خود منتقل کرده و تصمیم او را برای بازدید قطعی می کند. طبیعتا بازدید بیشتر موجب ارتقای سطح فرهنگی کشور و رقم زدن تفریح سالم و لذت بخش و آگاهی دهنده برای افراد و خانواده ها خواهد بود و از طرفی نیز موجب افزایش درآمد این مکان ها می گردد که به نوبه خود باعث اشتغال زایی و تلاش بیشتر در جهت حفظ این آثار تاریخی خواهد شد.

آیا نیاز به مشاوره دارید

لطفا جهت مشاوره و برآورد هزینه طراحی سایت و سئو سایت، فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید.

44289422 – 44289462 (021)

ویژگی های طراحی سایت موزه

ساخت سایت موزه نباید سرسری گرفته شود چرا که به دلیل فرهنگ سازی نه چندان قوی در این زمینه، اگر ویژگی های جذابی برای آن در نظر گرفته نشده باشد، بیشتر ضد تبلیغ خواهد شد و بازدید آن را حتی کمتر هم خواهد کرد. بر همین اساس ایجاد سایت موزه باید با هدف گنجاندن ویژگی های بسیار جذاب و مفید باشد تا کاملا نیاز و خواسته مخاطب را برطرف کند. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم که حاصل چندین سال طراحی سایت وردپرس مشاغل مختلف از جمله طراحی سایت موزه می باشد:
 • تفکیک بخش های مختلف موزه: گاهی اوقات موزه ها در دل خود بخش های مختلفی دارند که در وب سایت بهتر است به آنها به صورت مجزا پرداخته شود. به عنوان مثال در موزه مردم شناسی، می توان با طراحی سایت موزه، منو اقوام مختلف را ایجاد کرد و سپس در آن به آثار باستانی مختلف هر قوم که در موزه به نمایش گذاشته شده اشاره کرد، همراه با عکس، توضیحات و حتی ویدیوی کوتاه.
 • تور مجازی: حتما در طراحی وب سایت موزه حرفه ای دیده اید که بخشی به نام تور مجازی (حتی با قابلیت 3D) نیز وجود دارد که می توانید با انتخاب آن لذت تجربه واقعی رفتن به یک موزه را احساس کنید و بخش های مختلف آن را مشاهده کنید.
 • بخش آپلود محتوای کاربران: اگر در طراحی سایت موزه خلاقیت به خرج داده نشود، محیطی خشک و بی روح به وجود می آید و چه بسا که بازدید کننده وب سایت را هم ترک کند. اما با قرار دادن بخشی مخصوص آپلود کردن محتواهایی که کاربران خودشان تولید کرده اند؛ مثل تصاویری که با آثار هنری و باستانی گرفته اند، فیلم هایی که کاربران از اطلاعات و دانش شخصی خودشان در مورد یک اثر یا شئ ضبط کرده اند و می خواهند با دیگران به اشتراک بگذارند یا حتی فیلم های کوتاهی که کاربران از تجربه و لذت شخصی خودشان از بازدید این موزه بیان می کنند و غیره، مشاهده آنها لذت وب سایت گردی و بازدید حضوری را چند برابر می کند.
 • بخش پیشنهادات و انتقادات: یقینا هر موزه دولتی و خصوصی ایراداتی خواهد داشت، مخصوصا موزه هایی که تازه تأسیس هستند یا از تأسیس آنها زمان زیادی گذشته و همگام با دانش روزِ مدیریت موزه، آپدیت نشده اند. بخش پیشنهادات و انتقادات هم احترام به بازدید کننده است و هم سبب فرهنگ سازی و ترویج باقی افراد برای مشاهده این مجموعه با ارزش فرهنگی – هنری خواهد شد.
 • بخش عضویت/اهدای کمک مالی و کمک های خیریه: همیشه افراد هنردوست و دلسوز پیدا می شوند که مایل باشند با تزریق سرمایه در حفظ سرمایه های مهمتر کشور که هنری – فرهنگی هستند نقش و دین خود را ادا کنند. یکی از ویژگی های مهم در طراحی سایت موزه چنین بخشی است تا امکان ارسال کمک های مردمی بدون هیچ واسطه ای فراهم باشد. حتی برای شفاف سازی می توان بیان کرد که مقدار مشخصی سرمایه برای تعمیرات یا گسترش موزه نیاز است که با کمک افراد علاقه مند این پروژه استارت خواهد خورد تا افراد دقیقا بدانند که کمک های آنها در چه بخشی صرف خواهد شد و مطمئن باشند.
 • صفحه تماس با ما: صفحه تماس با ما نیز یکی از ضروریات طراحی وب سایت موزه است تا افراد علاقه مند بتوانند ساعات کاری موزه، قیمت بلیط، شماره تماس و آدرس کامل به همراه نقشه را مشاهده کنند.
 • معرفی خدمات: چنانچه موزه برای بازدید گروهی مدارس، دانشگاه ها، گروه های توریستی و غیره تخفیف و زمان خاصی در نظر گرفته باید حتما در این بخش عنوان گردد لذا یکی از بخش های مهم طراحی سایت موزه است.

برخی از نمونه کارهای رایان

مشاهده

طراحی سایت شرکت هلدینگ فراساحل

مشاهده

طراحی سایت شرکت گسترش فناوری خوارزمی

مشاهده

طراحی سایت شرکت HEISSMANN آلمان

مشاهده

طراحی سایت پزشکی MedicPing کانادا

مشاهده

طراحی سایت مطالعات اوراسیا دانشگاه تهران

مشاهده

طراحی سایت پزشکی ویراگروپ

مشاهده

طراحی سایت شرکت WMV اتریش

مشاهده

طراحی سایت روفیا گلدگالری امارات

مزیت های طراحی سایت موزه

راه اندازی سایت موزه مزایای فوق العاده ارزشمندی دارد که شاید از ظاهر آن چنین استنباطی نشود. بخشی از دلایلی که باید این مجموعه ها نسبت به طراحی سایت موزه اقدام نمایند را در عنوان ابتدایی ذکر کردیم اما برای جمع بندی بهتر به برخی از مهمترین مزایا اشاره می کنیم:
 • بهترین و جذابترین کار برای ارتقای سطح فرهنگی و بازدید مجازی کلیه عموم از موزه هایی که به دلیل مسافت زیاد امکان بازدید ندارند، طراحی سایت موزه است ولو اینکه برای تور مجازی هزینه اندکی هم پرداخت شود.
 • در انتقال حس مثبت و تجربه بی نظیر بازدید موزه، طراحی سایت موزه تنها عامل مؤثر و آگاهی بخش محسوب می شود
 • اکثر موزه ها، راهنمای موزه خاصی ندارد بجز توضیحاتی که در هر بخش گذاشته اند یا توضیحات مختصری که تورلیدرها عرضه می کنند. راه اندازی سایت موزه این فرصت را فراهم می کند تا توضیحات کاملی برای هر بخش قرار داده شود.
 • دریافت بازخوردها و اطلاعات بازدیدکنندگان باعث ارتقای سطح کیفی و خدمات رسانی سازمان میراث فرهنگی و کارکنان موزه ها می گردد
 • فرهنگ سازی، افزایش علاقه و مراجعه افراد بازدید کننده باعث افزایش تعداد موزه ها در کشور می گردد که ارتقای سطح فرهنگی سهم زیادی در پیشرفت یک منطقه و کشور ایفا می کند.
 • ساخت سایت موزه هزینه چندانی ندارد اما درآمد جانبی آن بسیار قابل توجه می باشد
 • ایجاد سایت موزه این امکان را به برگزارکنندگان تورهای داخلی و خارجی می دهد تا با کلیه موزه های فعال یک منطقه آشنا شوند و بازدید آن را افزایش دهد.

فرایند اجرای پروژه طراحی سایت

نیاز سنجی و شناخت مشتری

تم گرافیکی اختصاصی

برنامه نویسی و توسعه فنی

ورود اطلاعات و صفحه آرایی

تست های فنی و کنترل کیفی

آموزش و تحویل نهایی

روش های ثبت سفارش طراحی سایت

 1. تماس با شماره تلفن های 4428942244289462 (021) و دریافت مشاوره رایگان
 2. تکمیل فرم مشاوره رایگان برآورد هزینه طراحی سایت
 3. ارسال جزئیات rfp یا پروپوزال پروژه به ایمیل info@rayanitco.com
 4. دانلود فرم درخواست خدمات طراحی سایت به صورت pdf و تکمیل و ارسال آن به شرکت رایان
 5. مراجعه حضوری

امکانات طراحی سایت موزه

طراحی سایت موزه می تواند با امکانات خاص خود که در سایر پروژه های طراحی سایت شرکتی و مشاغل مختلف دیده نمی شود، علاقه مندی و فرهنگ سازی بسیار خوبی ایجاد کند مخصوصا در دوران کرونا. به طور کلی برای کاهش بازدید حضوری و دسترس پذیری برای تمامی علاقه مندان در هر جای کشور و درآمدزایی جانبی، راه اندازی سایت موزه از الزامات می باشد. برای اینکه مخاطب ارتباط خوبی با وب سایت برقرار کند لازم است برخی امکانات حتما در نظر گرفته شوند که عبارتند از:
 • بخش معرفی: باید در صفحه اصلی و در منوی جداگانه امکان مشاهده توضیحات کلی در مورد موزه برای مخاطب وجود داشته باشد تا بفهمد می توان با این مجموعه ارتباط برقرار کند یا خیر. مثل تاریخچه تأسیس، موضوعیت و نوع فعالیت، معرفی بخش های مختلف، کارگاه های صنایع دستی مرتبط با موزه که داخل مجموعه فعالیت دارند، فروشگاه های داخلی، گالری عکاسی، امکانات جانبی و بخش های مختلف موزه و غیره از این قبیل موارد هستند.
 • تور مجازی: تور مجازی را به عنوان یک ویژگی معرفی کردیم و به دلیل اهمیت بسیار زیاد آن در طراحی سایت موزه دوباره به آن اشاره می کنیم، که در برترین وب سایت های موزه مثل موزه لوور، متروپولیتن، آرمیتاژ، آکروپولیس و غیره در سراسر دنیا به آن پرداخته شده است. لذت یک بازدید واقعی به مخاطب منتقل می شود.
 • نقشه کلی موزه: حتما موقع ساخت سایت موزه به این قابلیت بپردازید که یک نقشه کلی از موزه قرار دهید و تمامی بخش های آن را مشخص کنید از بخش های مختلف آثار هنری و باستانی گرفته تا سرویس های بهداشتی و مسیر خروج از مجموعه. با این کار حتی موقع مراجعه حضوری نیز مخاطبان می توانند طبق نقشه داخل سایت به بازدید بپردازند و بسیار کاربردی است.
 • صفحه رویدادها و برنامه ها: در طراحی سایت موزه، معرفی بخش رویدادها و برنامه ها، قابلیتی متفاوت و ویژه محسوب می شود. چون موزه ها جزو اماکن تاریخی – هنری – فرهنگی هستند و به مناسبت های مختلف مثل روز موزه، گردشگری، میراث فرهنگی و غیره که بازدید رایگان است یا در سایر مناسبت های که برای بازدیدهای گروهی تخفیف ویژه وجود دارد، در این بخش اطلاع رسانی صورت می گیرد که قطعا مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
 • صفحه مقالات: قطعا کسانی هستند که در کنار بازدید از موزه به فکر دریافت اطلاعات و تکمیل دانش شخصی و یا گرفتن پاسخ سؤالات خود با اهداف پایان نامه، پروژه و غیره نیز باشند. پس با طراحی صفحه مقالات و درج محتواهای مفید هنگام طراحی سایت موزه این دسته از مخاطبین را هم جذب کنید.
 • خرید بلیط: یکی از مهمترین قابلیت ها و امکاناتی که در ساخت سایت موزه باید به آن توجه کرد، امکان خرید آنلاین بلیط به شکل فردی و گروهی همراه با تخفیف می باشد تا بتوانند از قبل رزرو داشته باشند.
 • خرید محصولات فرهنگی مرتبط: به عنوان مثال در بازدید از موزه مردم شناسی می توان در داخل سایت موزه، فروشگاهی برای فروش لباس های قومی و غیره ایجاد کرد. یا در موزه عروسک ها فروشگاهی برای ارائه عروسک های باستانی شبیه سازی شده طراحی کرد. یقینا این مورد در طراحی سایت موزه استقبال چشمگیری خواهد داشت.

هزینه طراحی سایت موزه

 • امکانات و ویژگیهای پلن ها

 • ثبت یک دامنه هدیه com,net,org,ir
 • میزان فضای هاست یکساله MB
 • ترافیک ماهیانه MB
 • طراحی قالب اختصاصی (ریسپانسیو)
 • معرفی محصولات یا خدمات، درباره ما، تماس با ما
 • رویدادها و وبلاگ
 • فرم سفارش آنلاین
 • فرم دعوت به همکاری
 • فرم اخذ نمایندگی
 • ثبت نام و مدیریت اعضاء
 • فروشگاه آنلاین با امکانات کامل و حرفه ای
 • پشتيبانی فنی و امنیت سایت
 • مدت زمان اجرا (روزکاری)
 • اقتصادی

 • 4.9
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 1000
 • 8000
 • قالب آماده
 • یکساله
 • 7
 • شرکتی

 • 18.2
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 2000
 • 10000
 • یکساله
 • 20
 • فروشگاهی

 • 19.7
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 3000
 • 15000
 • یکساله
 • 30
 • سازمانی / شرکتهای بزرگ

 • +25
  میلیون تومان
 • یکساله
 • 5000
 • 20000
 • یکساله
 • 40
 • کدنویسی از پایه


 • (بر اساس بودجه شما)
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...
 • ...

در طراحی سایت موزه چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

نکاتی که در طراحی وب سایت موزه باید به آن توجه شود تکمیل کننده موارد قبلی است که در صورت عدم رعایت آنها تلاش های قبلی نیز بی ثمر خواهد شد:
 • موبایل ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن سایت: طراحی سایت ریسپانسیو کاملا اجباری و الزامی برای هر نوع پروژه طراحی سایت است تا وب سایت مدنظر بدون هیچ مشکلی بر روی گوشی های موبایل و تبلت نیز لود شود.
 • سرعت: سرعت لود بالای سایت نیز بسیار مهم است و یقینا در بهبود تجربه و رضایت کاربری تأثیرگذار می باشد. پس باید از شرکت طراحی سایت حرفه ای کمک بگیرید تا پس از طراحی سایت موزه، تست سرعت انجام دهند و خیال شما را راحت کنند.
 • امنیت درگاه پرداخت: با توجه به اینکه در طراحی سایت موزه امکان خرید بلیط و محصولات فرهنگی مرتبط ایده بسیار ضروری به نظر می رسد پس باید درگاه پرداخت کاملا ایمن همراه با نماد اعتماد الکترونیک باشد.
 • طراحی حرفه ای منوهای کاربری: مخاطبین موقع بازدید از وب سایت باید بتوانند به راحتی به بخش های مختلف آن دسترسی پیدا کنند و همه چیز کاملا واضح و مشخص باشد.
 • تصاویر و ویدیوهای با کیفیت: حتما در بخش گالری وب سایت و ویدیوها فقط از موارد با کیفیت استفاده کنید تا برای کاربر کاملا واضح و مشخص باشد.

 

پیشنهاد میکنیم مقاله های زیر را مطالعه کنید:

شرکت رایان با تجربه فراوان در زمینه طراحی سایت موزه

شرکت رایان یکی از شرکت های معتبر و برتر طراحی سایت تهران محسوب می شود که توانسته در زمینه طراحی پورتال و مشاغل مختلف با کسب رضایت بالای مشتریان و ارائه بهترین قیمت طراحی سایت همیشه مورد تمجید و ستایش قرار بگیرد.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از میزان و نوع خدمات، مدت زمان مورد نیاز برای طراحی کامل سایت موزه، قیمت ها و خدمات پشتیبانی پس از آن، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان کلیه سؤالات خود را نیز بپرسید.

برخی از بزرگترین سایت های موزه دنیا

از جمله زمینه های شغلی که ما به صورت حرفه ای توانایی طراحی و پیاده سازی سایت ها را داریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

برخی از مشتریان

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فرم مشاوره رایگان

جهت اطلاعات بیشتر از هزینه طراحی سایت، سئو سایت و … لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

 • این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فهرست
واتس اپ شرکت رایان
ارسال از طریق WhatsApp