منظور از اسلایدر تصاویر چیست؟

اگر در گوگل عبارت اسلایدر تصاویر را سرچ کنید، اکثر وب سایت هایی که در نتایج اولیه به شما نشان داده خواهد شد که چرا نباید آن را در وب سایت خود داشته باشید اما قصد داریم در این مطلب دقیقا برعکس آن را عنوان کنیم چون داشتن چنین بخشی دقیقا برای شما حکم برگ برنده را در طراحی سایت دارد.
برخلاف کسانی که در این مورد نظر منفی دارند، اسلایدر تصاویر رابط کاربری (UX) را بهبود می بخشد و به شما در دسترسی به اهداف بازاریابی دیجیتال کمک کرده و رتبه وب سایت شما را بهبود خواهد بخشید و حتی مهمترین تصویر وب سایت شماست و از لوگو هم مهمتر است و بیشتر دیده می شود.
طبق تعریف اسلایدر تصاویر، یکسری از تصاویری است که در هدر وب سایت به ترتیب نمایش داده می شود و گاهی اوقات به آن اسلاید شو یا اسلاید تصاویر هم می گویند. معمولا در صفحه اصلی وب سایت قرار می گیرد و در بازه های زمانی مشخص، تصاویر مختلفی به شما نشان داده می شود.
شاید تابحال با این اسم آشنایی نداشته اید اما با وب سایت هایی برخورد کرده اید که از این قابلیت استفاده کرده اند، مثلا وب سایت یک هتل که در آن اسلایدر، تصویر مکان های مختلف آن را به نمایش می گذارد و در هر چند ثانیه تصاویر عوض می شوند که قطعا تحسین شما را بر خواهند انگیخت.
البته اسلاید شوهایی هم هستند که به صورت دستی می توان کنترل کرد. مزیت این نوع از اسلایدر تصاویر این است که می توانید طبق زمانی که دارید به مشاهده تصاویر بپردازید و حتی تصویری که دوست ندارید را رد کرده و وقت بیشتری به تصاویر و موضوعاتی که بیشتر می پسندید اختصاص دهید.

انتقادهای مختلف در مورد اسلایدر تصاویر چیست؟

نظرات مختلفی بین افراد حرفه ای در زمینه طراحی وب وجود دارد که باید اسلایدر تصویر در وب سایت وجود داشته باشد یا خیر.
4 دلیلی که طراحان وب عنوان می کنند که چرا نباید اسلایدر تصاویر در وب سایت شما وجود داشته باشد:

1- اسلایدرها پیام تبلیغاتی شما را خراب می کنند

طبق مطالعه ای که توسط Jakob Nielson برای گروه خود انجام گرفت، استفاده از اسلایدر پیام تبلیغاتی شما را خراب می کند چون مردم به آن به شکل تبلیغات نگاه می کنند.

2- اسلایدرها رابط کاربری را بهبود نمی بخشند

در همین مطالعه، Nielson آشکار ساخت که اسلایدرها می توانند سبب رخداد پدیده ای به نام کوری بنر شوند. کوری بنر یعنی کاربران اطلاعاتی که در اسلایدها قرار داده اید را نه می بینند و نه درک می کنند. در نتیجه، سردرگمی بیشتر باعث می شود که کاربران از سایت شما بیرون بروند.

3- روی سرعت لود صفحه شما اثر می گذارند

چون در اسلایدر از تصاویر با کیفیت زیاد استفاده می شود، برخی از طراحان وب بیان می کنند که این کار شدیدا روی سرعت لود سایت شما اثر منفی می گذارند.

4- اسلایدر تصاویر موبایل ریسپانسیو بودن سایت را تحت تأثیر قرار می دهد

نقد دیگری که به اسلایدرها وارد شده این است که روی دستگاه های موبایل به خوبی نمایش داده نمی شود و واکنشگرا بودن سایت را خراب می کند.

به همین دلیل این سری از منتقدان عقیده دارند که اسلایدر تصویر در وب سایت اثر منفی روی عملکرد سئو سایت دارد. استفاده از اسلایدر رابط کاربری را خراب می کند، سرعت لود صفحه وب سایت را کاهش داده و واکنشگرا بودن سایت را نیز از بین می برد و بنابراین رتبه سایت شما را در گوگل تنزل می دهد.

مزایای داشتن اسلایدر تصاویر در وب سایت

با حفظ احترام به نظر منتقدینی که مخالف استفاده از اسلایدر در وب سایت ها هستند ما نظرات متفاوتی داریم و معتقد هستیم که صفحه اصلی وب سایت حتما باید اسلایدر داشته باشد.
4 دلیل که چرا باید وب سایت شما اسلایدر تصاویر داشته باشد:

1- اسلایدر می تواند پیام تبلیغاتی شما را به شکلی سازمان یافته و آماده شده انتقال دهد

همانطور که می دانیم یک تصویر گویاتر از هزار کلمه است چون انتقال مفهوم با تصویر بسیار واضح تر از متن است و طبق مطالعات صورت گرفته، تنها 10% افرادی که می خوانند و اطلاعات را می شنوند می توانند تا 3 روز بعد هم به خاطر بسپارند.

در مقابل، بیش از 65% از کسانی که تصاویر مرتبط با اطلاعات داده شده را مشاهده می کنند حتی بیشتر از 3 روز در خاطرشان باقی می ماند.

2- اسلایدر تصاویر می توانند جذابیت بصری وب سایت شما را بهبود ببخشند

مطالعه ای که توسط دانشگاه استنفورد صورت گرفته در آن بیش از 2500 نفر شرکت داشتند و طبق آن مشخص شد که 46.1% افراد عنوان کردند که اسلایدر طراحی وب سایت، شاخص بسیار مهم اعتبار آن است.

اسلایدر تصاویر حاوی تصاویر بسیار زیبا و با کیفیت بالاست که قطعا نظر بینندگان را به سمت خود جلب خواهد کرد و آنها را مجبور خواهد کرد که زمان بیشتری در سایت باقی بمانند و طبیعتا نیز صفحات دیگر وب سایت را هم ببینند.

3- اسلایدر تصاویر می توانند قابلیت و کاربرد سایت را بهبود ببخشند

از اسلایدر تصویر وب سایت خود توقع دارید که چه دستاوردی برای شما رقم بزند؟ قصد دارید که اطلاعاتی در مورد کسب و کار شما منتقل کند؟ قصد دارید به کمک آن نمونه کارهایی از محصولات و خدمات خود را نشان دهید؟

قصد دارید با نشان دادن رضایت مشتریان و ارائه خدمات عالی به آنها، اعتبار وب سایت خود را بهبود ببخشید؟ صرف نظر از اینکه هدف شما از درج اسلایدر تصاویر در وب سایت چیست، هر کاری که بخواهید انجام می دهد چون همه موارد و عوامل مختلف در یکجا هستند و بازدید کننده مجبور نیست به بخش های مختلف سایت مراجعه کند.

4- اسلایدر تصاویر رابط کاربری را بهتر می کند

در نکات قبلی بیان کردیم بازدید کننده ای که روی اسلایدر کلیک می کند در همان جا نگه داشته می شود و هر اطلاعاتی که نیاز دارد در همین اسلایدر است. ضمنا اسلایدر باعث می شود که فرایند سرچ برای بازدید کننده سایت بسیار راحتتر باشد.

بازدید کننده هم با مشاهده اسلایدر بیشتر مشغول می شود و محتوای کمک خواهد کرد که آیا بازدید سایر بخش های سایت مفید خواهد بود یا خیر.

حتی چون در برخی موارد می توان اسلایدر را به صورت دستی در سایت قرار داد تا عملکرد اتوماتیک نداشته باشد، بازدید کنندگان می توانند بهتر از وقت خود برای دیدن اسلایدر تصاویر استفاده کنند و رابط کاربری باز هم از این طریق بهبود پیدا می کند.

البته مزیت پنجمی هم وجود دارد که چون از مهم مهمتر است قصد داشتیم که آخرین مورد به آن اشاره کنیم:

اسلایدر تصاویر در صفحه اصلی سایت، نرخ تبدیل را به شدت افزایش می دهد.

همه کارهایی که برای افزایش مشتری و جذب خریدار انجام می دهید تا نرخ تبدیل را بالاتر ببرید، هدف اصلی نیست؟
کسب و کارهای مختلف روی کمپین های بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری می کنند تا ترافیک ورودی وب سایت خود را افزایش دهند. وقتی ترافیک ورودی سایت خود را افزایش دادید الان باید کاری کنید که میزان فروش بالاتر رود که با داشتن اسلایدر تصاویر که به خوبی طراحی شده و در مورد آن فکر و برنامه ریزی صورت گرفته این کار را برای شما انجام می دهد.
مطالعه ای که توسط Brian Massey انجام شد، مشخص کرد داشتن اسلایدری که تصاویر بهینه شده روی صفحه اصلی سایت داشته باشد، نرخ تبدیل وب سایت شما را افزایش خواهد داد که این میزان افزایش معادل 61% است و دقیقا مخالف عقیده مخالفان استفاده از اسلایدر متحرک و موافق استفاده از اسلایدرهای ثابت می باشد.

چطور با اسلایدر تصاویر به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنیم؟

در این مطلب به خوبی عنوان کردیم و ثابت شده که یک تصویر از هزاران کلمه بهتر است و تصاویر هم جلب توجه بیشتر و بهتری دارند و هم نسبت به متن به شکل بهتری پیام تبلیغاتی شما را منتقل می کنند. مثل اینکه در وب سایت یک هتل به جای قرارگیری عکس اتاق، توضیح بسیار کامل، هنرمندانه و عالی از آن قرار گرفته باشد، قطعا که دیدن تصویر اتاق بهتر است!
در ادامه به شکل خلاصه وار به شما توضیح می دهیم که چطور به کمک اسلایدر تصاویر قابلیت دیده شدن، کارآمدی و رتبه گرفتن وب سایت خود را بهبود ببخشید:

1- هدف از بکارگیری اسلایدر را مشخص کنید

ما در بخش مزایای داشتن اسلایدر توضیح دادیم و باز تأکید می کنیم که بدون هدف، پیام تبلیغاتی شما اصلا منتقل نخواهد شد. بازاریاب های دیجیتالی همیشه فرایند انتقال پیام را با مشخص کردن هدف آن شروع می کنند. چه پیامی می خواهید به مخاطب خود برسانید؟ فقط یک پیام داشته باشید و اگر روی چندین پیام و هدف تمرکز کنید، فقط مخاطب را گیج خواهد کرد.
برای اینکه مشتریان شما دچار سردرگمی و کوری برند نشوند، ابتدا هدف اسلایدر تصویر خود را مشخص کنید. مثلا کسانی که خرده فروشی آنلاین دارند می توانند از اسلایدر برای نشان دادن محصولات بسیار محبوب یا پرفروش خود استفاده کنند.

2- از تصاویر مرتبط استفاده کنید

پس از مشخص کردن هدف، باید تصویر مرتبط با پیام بازاریابی خود پیدا کنید. استفاده از تصاویری که فانتزی یا هنری باشند و خیلی هم زیبا به نظر می رسند هیچ اشکالی ندارد به شرطی که اساسا نمادی از پیام شما باشد با این کار بازدیدکنندگان مجبور نیستند برای شناخت حیطه کاری شما حدس بزنند.

3- از تصاویر با کیفیت استفاده کنید اما…

طراحان وب توصیه به استفاده از تصاویر با رزولوشن بالا دارند تا زیبایی بیشتری داشته باشد اما سرعت لود صفحه سایت را پایین می آورد چون فایل حجیم تر و بزرگتر بوده و دانلود کردن آن سخت تر است پس، از این تصاویر برای اسلایدر تصاویر وب سایت استفاده کنید اما سایز تصاویر کوچکتر باشد تا سرعت لود سایت بالاتر رود.

4- حالت نمایش تصاویر را از حالت اسلایدی به حالت محو شدگی تغییر دهید

یکی از نقدهایی که طراحان وب به استفاده از اسلایدر تصاویر دارند این است که با پرت کردن حواس بازدید کننده، رابط کاربری را از بین می برد، اما براساس مطالعات صورت گرفته حالت عوض شدن اسلایدها هم بسیار مهم است و توصیه ما به استفاده از حالت محو شدن است تا تجربه دیداری بهتری داشته باشید.

5- حالت دستی را برای اسلاید تصویر انتخاب کنید

ما به مزایای اسلایدر دستی اشاره کردیم و باز هم می گوییم که اینکار رابط کاربری را بهبود بخشیده و به کاربر کنترل بیشتری روی وقت و دیدن تصاویری می دهد که برای آن ارزش خاصی قائل است.

6- تصاویر خود را با بتا تست آزمایش کنید

در اسلایدر، تصویری که بیشترین میزان مشارکت و تعامل را ایجاد می کند باید در اولین اسلاید قرار گیرد. بنابراین برای اینکه بفهمید کدام یک از تصاویر شما بیشترین و بهترین فیدبک را ایجاد کرده یا بهترین نتیجه ایده آل شما را رقم زده است از تصاویر مناسب استفاده کنید.

جمع بندی مطالب

اساسا لوگو نمادی است که به بهترین شکل برند شما را معرفی می کند، با این حال، در برخی موارد، معنای لوگو شاید برای مشتریان مقداری زمان ببرد تا به درک درستی نسبت به آن برسند.
اسلایدر تصاویر به شکلی بسیار مؤثر پیام بازاریابی و تبلیغاتی شما را منتقل می کند و اگر به درستی طراحی شود، به شما در رسیدن به اهداف و مقصود خود در کسب و کار خواهید رسید و برخلاف لوگو، انعطاف پذیری بیشتری دارد.
همچنین عوض کردن لوگو چندان ساده هم نیست و علاوه بر صرف زمان زیاد، باید مطمئن باشید که ارزش پیشنهادی برندینگ شما را کاهش نخواهد داد اما اسلایدر تصاویر قابل تغییر بوده و هر از گاهی می توانید اهداف خود را تغییر دهید، مثلا اگر کسب و کار شما در مورد یک رستوران است، اسلایدر تصویر می تواند منوی اصلی شما باشد.
ضمنا به خاطر بسپارید که کسب و کارهای موفق پس از گذشت زمانی مشخص که اسم و رسم خاصی پیدا کردند و به شهرت رسیدند، نظرات مثبت و رضایت مشتریان خود را به عنوان اسلایدر تصویر قرار می دهند.

منظور از اسلایدر تصاویر چیست؟

اگر در گوگل عبارت اسلایدر تصاویر را سرچ کنید، اکثر وب سایت هایی که در نتایج اولیه به شما نشان داده خواهد شد که چرا نباید آن را در وب سایت خود داشته باشید اما قصد داریم در این مطلب دقیقا برعکس آن را عنوان کنیم چون داشتن چنین بخشی دقیقا برای شما حکم برگ برنده را در طراحی سایت دارد.
برخلاف کسانی که در این مورد نظر منفی دارند، اسلایدر تصاویر رابط کاربری (UX) را بهبود می بخشد و به شما در دسترسی به اهداف بازاریابی دیجیتال کمک کرده و رتبه وب سایت شما را بهبود خواهد بخشید و حتی مهمترین تصویر وب سایت شماست و از لوگو هم مهمتر است و بیشتر دیده می شود.
طبق تعریف اسلایدر تصاویر، یکسری از تصاویری است که در هدر وب سایت به ترتیب نمایش داده می شود و گاهی اوقات به آن اسلاید شو یا اسلاید تصاویر هم می گویند. معمولا در صفحه اصلی وب سایت قرار می گیرد و در بازه های زمانی مشخص، تصاویر مختلفی به شما نشان داده می شود.
شاید تابحال با این اسم آشنایی نداشته اید اما با وب سایت هایی برخورد کرده اید که از این قابلیت استفاده کرده اند، مثلا وب سایت یک هتل که در آن اسلایدر، تصویر مکان های مختلف آن را به نمایش می گذارد و در هر چند ثانیه تصاویر عوض می شوند که قطعا تحسین شما را بر خواهند انگیخت.
البته اسلاید شوهایی هم هستند که به صورت دستی می توان کنترل کرد. مزیت این نوع از اسلایدر تصاویر این است که می توانید طبق زمانی که دارید به مشاهده تصاویر بپردازید و حتی تصویری که دوست ندارید را رد کرده و وقت بیشتری به تصاویر و موضوعاتی که بیشتر می پسندید اختصاص دهید.

انتقادهای مختلف در مورد اسلایدر تصاویر چیست؟

نظرات مختلفی بین افراد حرفه ای در زمینه طراحی وب وجود دارد که باید اسلایدر تصویر در وب سایت وجود داشته باشد یا خیر.
4 دلیلی که طراحان وب عنوان می کنند که چرا نباید اسلایدر تصاویر در وب سایت شما وجود داشته باشد:

1- اسلایدرها پیام تبلیغاتی شما را خراب می کنند

طبق مطالعه ای که توسط Jakob Nielson برای گروه خود انجام گرفت، استفاده از اسلایدر پیام تبلیغاتی شما را خراب می کند چون مردم به آن به شکل تبلیغات نگاه می کنند.

2- اسلایدرها رابط کاربری را بهبود نمی بخشند

در همین مطالعه، Nielson آشکار ساخت که اسلایدرها می توانند سبب رخداد پدیده ای به نام کوری بنر شوند. کوری بنر یعنی کاربران اطلاعاتی که در اسلایدها قرار داده اید را نه می بینند و نه درک می کنند. در نتیجه، سردرگمی بیشتر باعث می شود که کاربران از سایت شما بیرون بروند.

3- روی سرعت لود صفحه شما اثر می گذارند

چون در اسلایدر از تصاویر با کیفیت زیاد استفاده می شود، برخی از طراحان وب بیان می کنند که این کار شدیدا روی سرعت لود سایت شما اثر منفی می گذارند.

4- اسلایدر تصاویر موبایل ریسپانسیو بودن سایت را تحت تأثیر قرار می دهد

نقد دیگری که به اسلایدرها وارد شده این است که روی دستگاه های موبایل به خوبی نمایش داده نمی شود و واکنشگرا بودن سایت را خراب می کند.

به همین دلیل این سری از منتقدان عقیده دارند که اسلایدر تصویر در وب سایت اثر منفی روی عملکرد سئو سایت دارد. استفاده از اسلایدر رابط کاربری را خراب می کند، سرعت لود صفحه وب سایت را کاهش داده و واکنشگرا بودن سایت را نیز از بین می برد و بنابراین رتبه سایت شما را در گوگل تنزل می دهد.

مزایای داشتن اسلایدر تصاویر در وب سایت

با حفظ احترام به نظر منتقدینی که مخالف استفاده از اسلایدر در وب سایت ها هستند ما نظرات متفاوتی داریم و معتقد هستیم که صفحه اصلی وب سایت حتما باید اسلایدر داشته باشد.
4 دلیل که چرا باید وب سایت شما اسلایدر تصاویر داشته باشد:

1- اسلایدر می تواند پیام تبلیغاتی شما را به شکلی سازمان یافته و آماده شده انتقال دهد

همانطور که می دانیم یک تصویر گویاتر از هزار کلمه است چون انتقال مفهوم با تصویر بسیار واضح تر از متن است و طبق مطالعات صورت گرفته، تنها 10% افرادی که می خوانند و اطلاعات را می شنوند می توانند تا 3 روز بعد هم به خاطر بسپارند.

در مقابل، بیش از 65% از کسانی که تصاویر مرتبط با اطلاعات داده شده را مشاهده می کنند حتی بیشتر از 3 روز در خاطرشان باقی می ماند.

2- اسلایدر تصاویر می توانند جذابیت بصری وب سایت شما را بهبود ببخشند

مطالعه ای که توسط دانشگاه استنفورد صورت گرفته در آن بیش از 2500 نفر شرکت داشتند و طبق آن مشخص شد که 46.1% افراد عنوان کردند که اسلایدر طراحی وب سایت، شاخص بسیار مهم اعتبار آن است.

اسلایدر تصاویر حاوی تصاویر بسیار زیبا و با کیفیت بالاست که قطعا نظر بینندگان را به سمت خود جلب خواهد کرد و آنها را مجبور خواهد کرد که زمان بیشتری در سایت باقی بمانند و طبیعتا نیز صفحات دیگر وب سایت را هم ببینند.

3- اسلایدر تصاویر می توانند قابلیت و کاربرد سایت را بهبود ببخشند

از اسلایدر تصویر وب سایت خود توقع دارید که چه دستاوردی برای شما رقم بزند؟ قصد دارید که اطلاعاتی در مورد کسب و کار شما منتقل کند؟ قصد دارید به کمک آن نمونه کارهایی از محصولات و خدمات خود را نشان دهید؟

قصد دارید با نشان دادن رضایت مشتریان و ارائه خدمات عالی به آنها، اعتبار وب سایت خود را بهبود ببخشید؟ صرف نظر از اینکه هدف شما از درج اسلایدر تصاویر در وب سایت چیست، هر کاری که بخواهید انجام می دهد چون همه موارد و عوامل مختلف در یکجا هستند و بازدید کننده مجبور نیست به بخش های مختلف سایت مراجعه کند.

4- اسلایدر تصاویر رابط کاربری را بهتر می کند

در نکات قبلی بیان کردیم بازدید کننده ای که روی اسلایدر کلیک می کند در همان جا نگه داشته می شود و هر اطلاعاتی که نیاز دارد در همین اسلایدر است. ضمنا اسلایدر باعث می شود که فرایند سرچ برای بازدید کننده سایت بسیار راحتتر باشد.

بازدید کننده هم با مشاهده اسلایدر بیشتر مشغول می شود و محتوای کمک خواهد کرد که آیا بازدید سایر بخش های سایت مفید خواهد بود یا خیر.

حتی چون در برخی موارد می توان اسلایدر را به صورت دستی در سایت قرار داد تا عملکرد اتوماتیک نداشته باشد، بازدید کنندگان می توانند بهتر از وقت خود برای دیدن اسلایدر تصاویر استفاده کنند و رابط کاربری باز هم از این طریق بهبود پیدا می کند.

البته مزیت پنجمی هم وجود دارد که چون از مهم مهمتر است قصد داشتیم که آخرین مورد به آن اشاره کنیم:

اسلایدر تصاویر در صفحه اصلی سایت، نرخ تبدیل را به شدت افزایش می دهد.

همه کارهایی که برای افزایش مشتری و جذب خریدار انجام می دهید تا نرخ تبدیل را بالاتر ببرید، هدف اصلی نیست؟
کسب و کارهای مختلف روی کمپین های بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری می کنند تا ترافیک ورودی وب سایت خود را افزایش دهند. وقتی ترافیک ورودی سایت خود را افزایش دادید الان باید کاری کنید که میزان فروش بالاتر رود که با داشتن اسلایدر تصاویر که به خوبی طراحی شده و در مورد آن فکر و برنامه ریزی صورت گرفته این کار را برای شما انجام می دهد.
مطالعه ای که توسط Brian Massey انجام شد، مشخص کرد داشتن اسلایدری که تصاویر بهینه شده روی صفحه اصلی سایت داشته باشد، نرخ تبدیل وب سایت شما را افزایش خواهد داد که این میزان افزایش معادل 61% است و دقیقا مخالف عقیده مخالفان استفاده از اسلایدر متحرک و موافق استفاده از اسلایدرهای ثابت می باشد.

چطور با اسلایدر تصاویر به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنیم؟

در این مطلب به خوبی عنوان کردیم و ثابت شده که یک تصویر از هزاران کلمه بهتر است و تصاویر هم جلب توجه بیشتر و بهتری دارند و هم نسبت به متن به شکل بهتری پیام تبلیغاتی شما را منتقل می کنند. مثل اینکه در وب سایت یک هتل به جای قرارگیری عکس اتاق، توضیح بسیار کامل، هنرمندانه و عالی از آن قرار گرفته باشد، قطعا که دیدن تصویر اتاق بهتر است!
در ادامه به شکل خلاصه وار به شما توضیح می دهیم که چطور به کمک اسلایدر تصاویر قابلیت دیده شدن، کارآمدی و رتبه گرفتن وب سایت خود را بهبود ببخشید:

1- هدف از بکارگیری اسلایدر را مشخص کنید

ما در بخش مزایای داشتن اسلایدر توضیح دادیم و باز تأکید می کنیم که بدون هدف، پیام تبلیغاتی شما اصلا منتقل نخواهد شد. بازاریاب های دیجیتالی همیشه فرایند انتقال پیام را با مشخص کردن هدف آن شروع می کنند. چه پیامی می خواهید به مخاطب خود برسانید؟ فقط یک پیام داشته باشید و اگر روی چندین پیام و هدف تمرکز کنید، فقط مخاطب را گیج خواهد کرد.
برای اینکه مشتریان شما دچار سردرگمی و کوری برند نشوند، ابتدا هدف اسلایدر تصویر خود را مشخص کنید. مثلا کسانی که خرده فروشی آنلاین دارند می توانند از اسلایدر برای نشان دادن محصولات بسیار محبوب یا پرفروش خود استفاده کنند.

2- از تصاویر مرتبط استفاده کنید

پس از مشخص کردن هدف، باید تصویر مرتبط با پیام بازاریابی خود پیدا کنید. استفاده از تصاویری که فانتزی یا هنری باشند و خیلی هم زیبا به نظر می رسند هیچ اشکالی ندارد به شرطی که اساسا نمادی از پیام شما باشد با این کار بازدیدکنندگان مجبور نیستند برای شناخت حیطه کاری شما حدس بزنند.

3- از تصاویر با کیفیت استفاده کنید اما…

طراحان وب توصیه به استفاده از تصاویر با رزولوشن بالا دارند تا زیبایی بیشتری داشته باشد اما سرعت لود صفحه سایت را پایین می آورد چون فایل حجیم تر و بزرگتر بوده و دانلود کردن آن سخت تر است پس، از این تصاویر برای اسلایدر تصاویر وب سایت استفاده کنید اما سایز تصاویر کوچکتر باشد تا سرعت لود سایت بالاتر رود.

4- حالت نمایش تصاویر را از حالت اسلایدی به حالت محو شدگی تغییر دهید

یکی از نقدهایی که طراحان وب به استفاده از اسلایدر تصاویر دارند این است که با پرت کردن حواس بازدید کننده، رابط کاربری را از بین می برد، اما براساس مطالعات صورت گرفته حالت عوض شدن اسلایدها هم بسیار مهم است و توصیه ما به استفاده از حالت محو شدن است تا تجربه دیداری بهتری داشته باشید.

5- حالت دستی را برای اسلاید تصویر انتخاب کنید

ما به مزایای اسلایدر دستی اشاره کردیم و باز هم می گوییم که اینکار رابط کاربری را بهبود بخشیده و به کاربر کنترل بیشتری روی وقت و دیدن تصاویری می دهد که برای آن ارزش خاصی قائل است.

6- تصاویر خود را با بتا تست آزمایش کنید

در اسلایدر، تصویری که بیشترین میزان مشارکت و تعامل را ایجاد می کند باید در اولین اسلاید قرار گیرد. بنابراین برای اینکه بفهمید کدام یک از تصاویر شما بیشترین و بهترین فیدبک را ایجاد کرده یا بهترین نتیجه ایده آل شما را رقم زده است از تصاویر مناسب استفاده کنید.

جمع بندی مطالب

اساسا لوگو نمادی است که به بهترین شکل برند شما را معرفی می کند، با این حال، در برخی موارد، معنای لوگو شاید برای مشتریان مقداری زمان ببرد تا به درک درستی نسبت به آن برسند.
اسلایدر تصاویر به شکلی بسیار مؤثر پیام بازاریابی و تبلیغاتی شما را منتقل می کند و اگر به درستی طراحی شود، به شما در رسیدن به اهداف و مقصود خود در کسب و کار خواهید رسید و برخلاف لوگو، انعطاف پذیری بیشتری دارد.
همچنین عوض کردن لوگو چندان ساده هم نیست و علاوه بر صرف زمان زیاد، باید مطمئن باشید که ارزش پیشنهادی برندینگ شما را کاهش نخواهد داد اما اسلایدر تصاویر قابل تغییر بوده و هر از گاهی می توانید اهداف خود را تغییر دهید، مثلا اگر کسب و کار شما در مورد یک رستوران است، اسلایدر تصویر می تواند منوی اصلی شما باشد.
ضمنا به خاطر بسپارید که کسب و کارهای موفق پس از گذشت زمانی مشخص که اسم و رسم خاصی پیدا کردند و به شهرت رسیدند، نظرات مثبت و رضایت مشتریان خود را به عنوان اسلایدر تصویر قرار می دهند.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ بعدی
دلایل مهم سودآور نبودن طراحی سایت
نوشتهٔ پیشین
شبکه توزیع محتوا یا CDN چیست و آیا به آن نیاز دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

12 + 14 =

فرم مشاوره رایگان

جهت اطلاعات بیشتر از هزینه طراحی سایت، سئو سایت و … لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

  • این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فهرست
واتس اپ شرکت رایان
ارسال از طریق WhatsApp