10 کسب و کار آنلاین که می توانید همین حالا از منزل شروع کنید!

معرفی 10 مورد از بهترین کسب و کار آنلاین

مشابه تمام افراد سرتاسر دنیا، احتمالا در حالیکه در خانه قرنطینه شده اید تا خود را از کروناویروس ایمن نگه دارید، این مقاله را می خوانید. اینکه بتوانید وقت بیشتری را با خانواده بگذرانید عالی است اما از کسب و کار آنلاین و راه اندازی و طراحی سایت فروشگاهی نباید غافل شد چرا که توقف فعالیت کسب و کارها در طی دوران قرنطینه برای سلامت مالی شما خوب نیست.
حتی اگر دوران قرنطینه هم تمام شود، احتمال اینکه دوباره اعمال شود هست. تا زمانی که درمان یا واکسنی پیدا شود، قرنطینه دوره ای شاید وضعیت کنونی جدید دنیا باشد.
این حالت سبب می شود که در جریان درآمد مالی شما وقفه هایی ایجاد شود.
در حال حاضر نیازی نیست شرایط کنونی جدید باشد و فقط بخاطر اینکه قرنطینه هستید به معنای این نیست که توانایی درآمدزایی ندارید.
اگر همیشه آرزوی استارت کسب و کاری داشتید که در عین حال از پنجره اتاق به بیرون نگاه می کنید، الان زمان آن فرا رسیده که این آرزو را به واقعیت تبدیل کنید.
در ادامه لیستی از 10 کسب و آنلاین را معرفی می کنیم که می توانید همین حالا از منزل خود استارت بزنید.

1- تجارت الکترونیک/ خرده فروشی آنلاین

تجارت الکترونیک صنعتی رو به رشد است.

از درآمد 1.3 تریلیون دلاری صنعت، تجارت الکترونیک درآمد 4.2 تریلیون دلار آمریکا رقم زده است و انتظار می رود که تا سال 2023 این رقم به 6.5 تریلیون دلار افزایش پیدا کند.

در این مطلب در مورد آمار و ارقام جهانی صحبت می کنیم.

در آمریکا، تجارت الکترونیک از انواع کسب و کار آنلاین، هم اکنون 11.2% کل خرده فروشی ها را تشکیل می دهد که این میزان در 6 سال پیش 4.2% بود.

هر مقدار که مردم برای مدیریت نیازهای کاری و زندگی خود بیشتر وابسته به تکنولوژی موبایلی شوند، کسب و آنلاین تجارت الکترونیک هم رونق پیدا خواهد کرد.

قطعا، برای اینکه یک کسب و کار تجارت الکترونیک شروع کنید، خیلی دیر نشده است.

البته که باید محصولات یا خدماتی برای فروش داشته باشید. بیشترین محصولاتی که به صورت آنلاین خریداری شده شامل پوشاک، ساعت های هوشمند، جواهرات، تجهیزات ورزشی و وسایلی برای حیوان خانگی شماست.

شما نیاز به تأمین کنندگان یا فروشندگان خواهید داشت. گزینه بعدی این است که وارد تحویل مستقیم کالا از تولید کننده به خرده فروش شوید که در آن محصولاتی را از تولید کننده یا سازنده خریداری کرده و کمیسیون دریافت می کنید. شرکت سازنده مسئولیت مراقبت از حمل بار را بر عهده خواهد داشت.

قطعا، برای کسب و کار اینترنتی تجارت الکترونیک نیاز به وب سایت خواهید داشت تا محصولات فروشی خود را نشان دهید. اگر الان قصد دارید تا در مورد وب سایت تجارت الکترونیک و فروشگاه اینترنتی بیشتر یاد بگیرید با ما تماس حاصل کنید.

اجازه دهید ابتدا برنامه ریزی برای جلسه آنلاین ترتیب داده تا فرایند داشتن وب سایت کسب و کار آنلاین را به شما توضیح دهیم.

2- آموزش آنلاین

چطور گیتار بزنید؟

چطور فرانسوی صحبت کنید؟

چطور بازی ویدیویی خود را بسازید؟

افراد دائما به شکل آنلاین به دنبال درس هایی در مورد نحوه یادگیری مهارت های جدید یا نحوه بهتر عمل کردن در سرگرمی و سلیقه های خود هستند.

در صورتی که فردی حرفه ای یا مورد تأیید برای آموزش مهارت خاصی هستید، چرا از علاقه خود کسب درآمد نمی کنید و درس آنلاین در مورد آن نمی سازید؟

با راه اندازی کسب و کار آنلاین، رشته و درس های خود را در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، آپارات، یوتیوب، پینترست و اینستاگرام گسترش دهید. نمونه ای از موضوعاتی که می توانید آموزش دهید را عرضه کرده یا دروس رایگان در طی مدت زمانی محدود پیشنهاد دهید که با این کار افراد ایده ای از موضوعیت درس های شما پیدا می کنند.

به عنوان مثال، در یوتیوب، موسیقی دانان دروس رایگان ارائه می کنند. اگر به دنبال آموزش جامع­ تر هستید، روی لینک کلیک کرده و برای دوره های خصوصی در وب سایت ثبت نام کنید.

3- خدمات مشاوره ای

همانطور که می دانید دوران قرنطینه بسیاری از کسب و کارها تحت تأثیر قرار داده است. سازمان ملل متحد یا UN تخمین می زند که چندین ماه قرنطینه می تواند ضربه 1 تا 2 تریلیون دلاری به اقتصاد جهانی وارد کند.

صاحبان مشاغل، مدیر عاملین و مدیران ارشد به دنبال راهی مثل کسب و کار آنلاین هستند تا فعالیت خود را از سر گرفته و هنگامی که دوران قرنطینه تمام شد، وارد مسیر سودآوری شوند. با این حال، تا زمانی که واکسن یا درمانی پیدا نشده باشد، بخش کسب و کار در خطر قرنطینه دوره ای قرار خواهد داشت.

اگر سابقه چندین دهه فعالیت تجاری موفق دارید، شاید زمان آن فرا رسیده که از تجربه کاری خود استفاده کرده و با راه اندازی یک کسب و کار آنلاین مثل کسب و کار مشاوره ای آنلاین به این صنایع کمک کنید تا به حالت اولیه برگردند.

شما باید برای کسب و کار آنلاین و یا کسب و کار اینترنتی خود، وب سایتی راه اندازی کنید که BVP یا ارزش پیشنهادی برند قدرتمند و قانع کننده ای در صفحه اصلی داشته باشد. BVP شما باید به نحوی باشد که در عرض 6 ثانیه توجه بازدید کننده را به خود جلب کند.

اظهار نظر مثبت از مشتریانی که از تجربه شما استفاده کردند داشته باشید. شما می توانید این اظهار نظرات را در صفحه اصلی یا صفحه خدمات نشان دهید.

سرانجام اینکه، ماهانه بین 8 تا 12 بار برای بهبود میزان دیده شدن خود پست بگذارید. در حقیقت در مورد کسب و کار آنلاین گفته می شود که قبل از حضور جدی و رسمی در فضای آنلاین، شما باید 4 تا 6 مقاله چاپ شده داشته باشید.

سپس به طور بسیار جدی، کسب و کار آنلاین وب سایت مشاوره ای خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید. به شبکه مخاطبین خود دسترسی پیدا کرده و بگذارید که از کسب و کار مشاوره ای شما مطلع شوند که به آنها کمک می­ کنید به حالت اول خود برگردند.

4- بازاریابی مشارکتی یا سیستم های همکاری در فروش

روش دیگر راه اندازی کسب و کار آنلاین به شکل تجارت الکترونیک این است که محصولات کسب و کارهای دیگر را در وب سایت خود تبلیغ کنید و بفروشید. به این کار بازاریابی مشارکتی می گویند و اگر در این کار حرفه ای هستید، می توانید انتظار داشته باشید که هزاران دلار، هر ماه خواهید داشت که از طریق ایمیل اطلاع رسانی می گردد.

در عین حال می توانید به سایر انواع کسب و کار آنلاین در زمینه موسیقی دسترسی داشته و از آنها بپرسید که می­توانید محصولات آنها– تمیز کننده­ های سیم، سیم ساز، مضراب – را در وب سایت خود بفروشید یا خیر. شما می توانید در وبلاگ به محصولات اشاره کنید مثلا چطور بهترین سیم ها را برای گیتار خود انتخاب کنید یا، فلت پیک یا فینگر استایل (نواختن با مضراب یا نواختن با انگشت) – کدام مورد مناسب شماست؟

بسیاری از مدل های کسب و کار آنلاین به شکل بازاریاب های وابسته یا مشارکتی کار خود را شروع می کنند چون برای اینکه بتوانند محصولات و خدمات خودشان را بفروشند زمان می برد. در عین حال، به وب نوشتن ادامه می دهند تا شهرت خود را بهبود بخشیده و فالوورهای بیشتری جذب کنند. بازاریابی وابسته یا مشارکتی یا همکاری در فروش به آنها فرصتی می­ دهد تا ضمن اینکه محصولات هم تولید می شوند درآمدزایی کنند. نمونه سیستم های همکاری در فروش در ایران ،دیجی کالا می باشد.

5- سایت عضویتی

سایت عضویتی وب سایتی است که به مشترکین – اعضای خود – دسترسی به محتوای خاص، ابزارهای آموزشی و دیگر مطالب و امکانات ارزشمند در ازای پرداخت ماهانه مبلغی مشخص را می دهد.

در صورتی که آموزش آنلاین یا خدمات مشاوره ای کسب و کار ارائه می کنید، ویژگی فوق العاده ای است که می توانید در وب سایت خود قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر مشاور کسب و کار هستید، حق عضویت می­تواند شامل مشاوره نفر به نفر هر هفته یک بار در کل ماه باشد. اگر هم آموزش آنلاین دارید می توانید همین امتیاز و خدمات را عرضه کنید.

در صورتی که خدمات خوبی عرضه می کنید که نتایجی برای مشتریان شما در پی دارد، سایت عضویتی می­تواند تا چندین ماه به صورت دوره ای برای کسب و کار آنلاین شما درآمد ایجاد کند.

6- بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)

در حالت قرنطینه، افراد در منازل با یکدیگر همکاری می کنند به حالتی که رفت و آمد روزانه با رفتن به آشپزخانه از اتاق خواب جایگزین شده است. بسیاری از افراد هم برای دور کردن کسالت از خود به شبکه های اینستاگرام،نتفیلیکس، فیسبوک یا یوتیوب متوسل می شوند.

هر چیزی که تصمیم بگیرید تا وقت خود را تلف کنید، متوجه حضور غیر قابل انکار بازاریابی دیجیتال خواهید شد.

محتوای آنلاین همه جا هست.

اگر در آن زمان متوجه نشدید، خوشبختانه دوره قرنطینه باعث شده که ارزش بازاریابی دیجیتال را درک کنید.

مشتریان هر زمان آنلاین باشند محتوا و تبلیغات بازاریابی شما را خواهند دید که تخمین زده می شود 6 ساعت در روز باشد!

راه اندازی وب سایت دیجیتال مارکتینگ به عنوان کسب و کار آنلاین برای کسانی که در این زمینه تجربه داشته باشند عالی است. گواهینامه داشتن در این زمینه مزیت بزرگی است اما ضروری نیست. مقوله مهم این است که در یکی از فرایندهای زیر دانش کافی داشته باشید:

 • بازاریابی موتور جستجو یا SEM
 • بهینه سازی موتور جستجو یا SEO
 • نگارش محتوا
 • بازاریابی شبکه اجتماعی
 • بازاریابی ایمیلی
 • لینک سازی
 • تبلیغات پرداخت به ازای کلیک یا PPC

به عنوان یک بازاریاب دیجیتالی، لازم نیست همه کاری انجام دهید. تیمی از افراد دورکار را جمع کنید که چنین مهارت هایی دارند.

7- خدمات فریلنسری

مشابه با بازاریابی دیجیتالی، اگر مهارت خاصی دارید که واقعا در آن ماهر هستید، با ارائه خدمات فریلنسری کسب درآمد داشته باشید.

تمام کاری که باید انجام بدهید ساخت یک پروفایل آنلاین روی وب سایت فریلنسری است. UpWork، Freelancer، Fiverr، People Per Hour و Toptal از جمله محبوب ترین وب سایت های فریلنسری مورد استفاده است.

وقتی پروفایل آنلاین خود را درست کردید، می توانید روی پروژه هایی که توسط مشتریان پست می شوند قیمت گذاری کنید.

به عنوان یک فریلنسر تازه کار، شاید مقداری زمان نیاز داشته باشید تا بتوانید اول مشتری خود را جذب کنید. به این کار به شکل بازی اعداد نگاه کنید اما محافظه کارانه عمل کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید 1 مشتری ثبت نام کنید، فرض کنید که نرخ موفقیت شما 2% باشد. بنابراین، برای ثبت نام یک مشتری باید در ماه برای 50 پروژه قیمت گذاری انجام دهید یا:

1 مشتری/0.02 نرخ موفقیت = قیمت گذاری روی 50 پروژه در ماه یا قیمت گذاری روی 2 پروژه در روز

قیمت گذاری روی پروژه ها راحت نیست. آگهی شغلی را به دقت بخوانید و فقط روی پروژه هایی قیمت گذاری کنید که مطمئن هستید صلاحیت دارید.

8- خدمات آموزش خصوصی

طبق گزارش منتشر شده توسط مرکز کنترل بیماری ها یا CDC، حدود 23% جمعیت ایالات متحده آمریکا ورزش منظم انجام می دهند. وقتی قرنطینه برداشته شود انتظار داریم مردم بیشتری به ورزش منظم بپردازند.

بدون وجود درمان یا واکسن، دکترها و دانشمندان پیشنهاد کرده اند که سیستم ایمنی قوی به شما شانس بیشتری برای مبارزه با کرونا ویروس خواهد داد. ورزش یکی از مؤثرترین شیوه ها تقویت سیستم ایمنی شماست.

حتی در صورت بازگشایی باشگاه ها و مراکز تناسب اندام، افراد به ایجاد تجمعات محتاط خواهند بود به نحوی که فاصله گذاری اجتماعی محتمل نیست. بنابراین، تجهیزات باشگاه ورزشی حامل انواع مختلفی از باکتری هاست.

اگر مربی خصوصی معتبری هستید یا کسی که منحصرا در یک فعالیت یا ورزش مهارت دارید، شاید بهتر باشد که به فکر راه اندازی کسب و کار آنلاین به شکل تمرین خصوصی باشید.

مقداری زمان خواهد برد تا محتوای ویدیویی با کیفیتی برای وب سایت آموزش شخصی خود تولید کنید و کسب و کار آنلاین معتبری راه اندازی کنید. در همین حین، چرا به فکر گرفتن ویدیوهای از تمرینات خانگی دوران قرنطینه خود نگیرید و آن را در شبکه های اجتماعی پست کنید؟

اجازه دهید که فالوورهای شما بدانند که می توانید به مشاوره آنلاین تناسب اندام بپردازید و برنامه های ورزشی خصوصی برای آنها بسازید.

9- محصولات خانگی

آیا شما یک آشپز ماهر هستید؟ مردم از توانایی شما در پختن کیک و کلوچه های خوشمزه اطلاع دارند؟ آیا می توانید جواهرات زیبا و ظریف بسازید یا تی شرت های منحصر بفرد و چشمگیر طراحی کنید؟ پس به فکر کسب و کار آنلاین باشید.

اکنون زمان آن فرا رسیده تا با کسب و کار آنلاین استعدادهای خود را کاملا کشف کنید!

شما یک بازار محدود دارید – جامعه ای که در آن قرنطینه هستید. در برخی نواحی، نمی توانید از شهر خود به بیرون بروید. افراد فقط می توانند در ساعات مشخصی خانه را ترک کنند تا مایحتاج خود را تأمین نمایند.

اینکه هر از گاهی رفتارهای خاصی داشته باشید به آنها کمک خواهد کرد تا احساس عادی بودن داشته باشند.

خدمات تحویل کالای خود را در شبکه های اجتماعی پست کنید تا کسب و کار آنلاین شما شناخته شود. اینستاگرام، پینترست، توئیتر و فیسبوک شبکه های رسانه اجتماعی عالی به منظور استفاده برای محصولات صنایع مادر هستند.

اگر امکانش هست، نمونه های محصولات را خانه به خانه توزیع کنید. حتما فراموش نکنید که شماره تماس و ساعات تحویل کالاها را مشخص کنید و همراه نمونه ها تحویل دهید.

چه کسی از آینده خبر دارد؟ شاید بعد از دوران قرنطینه، شغل جانبی شما به منبع درآمد خوبی تبدیل شد.

10- طراحی گرافیک

اگر توانایی در طراحی و استعداد خوبی در برنامه های نرم افزاری مثل Adobe Illustrator، Photoshop، Inkscape و Affinity Designer دارید، کسب و کار آنلاین راه بیاندارید و در آن خدمات طراحی گرافیک عرضه کنید.

هر روز، کارآفرینان روی ایده های جدید کسب و کار، برنامه ریزی می کنند. این مدل های کسب و کار آنلاین نیاز به لوگویی برای اهداف برندسازی و تصاویری برای وب سایت ها و حضور در شبکه های اجتماعی دارند.

وب سایتی ایجاد کنید که صفحه نمونه کار یا نمایش کار داشته باشد تا طراحی های شما را بهتر نشان دهد. خدمات خود را از طریق شبکه های اجتماعی تبلیغ کرده و مستقیما به مخاطبین کسب و کار دسترسی پیدا کنید.

همچنین می توانید روی پروژه ها در پلتفرم های آنلاین فریلنسری قیمت گذاری کنید که منحصرا به طراحان گرافیک خدمات رسانی می کنند مثل Fiverr، 99 Designs، UpWork، Freelancer.com و Behance.

جمع بندی

ما معتقدیم که شما باید فقط در مورد مسائلی نگران باشید که می توانید کنترل کنید. شما نمی توانید کرونا ویروس یا شروع سایر حوادث پیش بینی نشده را کنترل کنید. با این حال، حداقل می توانید، سلامت مالی خود را کنترل کنید.

قرنطینه هیچ چیزی هم که به ما نیاموخته باشد، به ما ارزش چیزهایی که داریم مثل خانواده، سلامتی و شغل هایمان را فهماند. خوشبختانه، درک قدر چیزهایی که داریم به این شیوه جدید به شما کمک خواهد کرد که بفهمیم هیچ چیزی غیر قابل تغییر نیست. زندگی و کار دو جزء جدایی ناپذیر هستند به نحوی که هر چیزی که روی یکی از آنها اثر بگذارد روی دیگری هم اثر می گذارد.

برای محافظت از زندگی، باید مطمئن باشیم که شغل ما یا وسایل امرار معاش ما تحت حفاظت هستند. در صورتی که کارمند هستید، منبع درآمدی شما با توقف کار تحت تأثیر قرار خواهد گرفت اما با راه اندازی کسب و کار آنلاین چنین چیزی رخ نخواهد داد.

با راه اندازی کسب و کار آنلاین خانگی خود، مسیر درآمدی دیگری ایجاد می کند که می تواند برای شما درآمدزایی کند.

با اینکه واکسنی برای محافظت از شما در برابر کرونا ویروس تا الان کشف نشده است، کسب و کار آنلاین از دارایی شما در برابر دوره های آتی قرنطینه محافظت خواهد کرد.

اگر ایده های دیگری هم در مورد کسب و کار آنلاین و یا کسب و کار اینترنتی دارید که می توان همین الان راه اندازی کرد لطفا در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

معرفی 10 مورد از بهترین کسب و کار آنلاین

مشابه تمام افراد سرتاسر دنیا، احتمالا در حالیکه در خانه قرنطینه شده اید تا خود را از کروناویروس ایمن نگه دارید، این مقاله را می خوانید. اینکه بتوانید وقت بیشتری را با خانواده بگذرانید عالی است اما از کسب و کار آنلاین و راه اندازی و طراحی سایت فروشگاهی نباید غافل شد چرا که توقف فعالیت کسب و کارها در طی دوران قرنطینه برای سلامت مالی شما خوب نیست.
حتی اگر دوران قرنطینه هم تمام شود، احتمال اینکه دوباره اعمال شود هست. تا زمانی که درمان یا واکسنی پیدا شود، قرنطینه دوره ای شاید وضعیت کنونی جدید دنیا باشد.
این حالت سبب می شود که در جریان درآمد مالی شما وقفه هایی ایجاد شود.
در حال حاضر نیازی نیست شرایط کنونی جدید باشد و فقط بخاطر اینکه قرنطینه هستید به معنای این نیست که توانایی درآمدزایی ندارید.
اگر همیشه آرزوی استارت کسب و کاری داشتید که در عین حال از پنجره اتاق به بیرون نگاه می کنید، الان زمان آن فرا رسیده که این آرزو را به واقعیت تبدیل کنید.
در ادامه لیستی از 10 کسب و آنلاین را معرفی می کنیم که می توانید همین حالا از منزل خود استارت بزنید.

1- تجارت الکترونیک/ خرده فروشی آنلاین

تجارت الکترونیک صنعتی رو به رشد است.

از درآمد 1.3 تریلیون دلاری صنعت، تجارت الکترونیک درآمد 4.2 تریلیون دلار آمریکا رقم زده است و انتظار می رود که تا سال 2023 این رقم به 6.5 تریلیون دلار افزایش پیدا کند.

در این مطلب در مورد آمار و ارقام جهانی صحبت می کنیم.

در آمریکا، تجارت الکترونیک از انواع کسب و کار آنلاین، هم اکنون 11.2% کل خرده فروشی ها را تشکیل می دهد که این میزان در 6 سال پیش 4.2% بود.

هر مقدار که مردم برای مدیریت نیازهای کاری و زندگی خود بیشتر وابسته به تکنولوژی موبایلی شوند، کسب و آنلاین تجارت الکترونیک هم رونق پیدا خواهد کرد.

قطعا، برای اینکه یک کسب و کار تجارت الکترونیک شروع کنید، خیلی دیر نشده است.

البته که باید محصولات یا خدماتی برای فروش داشته باشید. بیشترین محصولاتی که به صورت آنلاین خریداری شده شامل پوشاک، ساعت های هوشمند، جواهرات، تجهیزات ورزشی و وسایلی برای حیوان خانگی شماست.

شما نیاز به تأمین کنندگان یا فروشندگان خواهید داشت. گزینه بعدی این است که وارد تحویل مستقیم کالا از تولید کننده به خرده فروش شوید که در آن محصولاتی را از تولید کننده یا سازنده خریداری کرده و کمیسیون دریافت می کنید. شرکت سازنده مسئولیت مراقبت از حمل بار را بر عهده خواهد داشت.

قطعا، برای کسب و کار اینترنتی تجارت الکترونیک نیاز به وب سایت خواهید داشت تا محصولات فروشی خود را نشان دهید. اگر الان قصد دارید تا در مورد وب سایت تجارت الکترونیک و فروشگاه اینترنتی بیشتر یاد بگیرید با ما تماس حاصل کنید.

اجازه دهید ابتدا برنامه ریزی برای جلسه آنلاین ترتیب داده تا فرایند داشتن وب سایت کسب و کار آنلاین را به شما توضیح دهیم.

2- آموزش آنلاین

چطور گیتار بزنید؟

چطور فرانسوی صحبت کنید؟

چطور بازی ویدیویی خود را بسازید؟

افراد دائما به شکل آنلاین به دنبال درس هایی در مورد نحوه یادگیری مهارت های جدید یا نحوه بهتر عمل کردن در سرگرمی و سلیقه های خود هستند.

در صورتی که فردی حرفه ای یا مورد تأیید برای آموزش مهارت خاصی هستید، چرا از علاقه خود کسب درآمد نمی کنید و درس آنلاین در مورد آن نمی سازید؟

با راه اندازی کسب و کار آنلاین، رشته و درس های خود را در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، آپارات، یوتیوب، پینترست و اینستاگرام گسترش دهید. نمونه ای از موضوعاتی که می توانید آموزش دهید را عرضه کرده یا دروس رایگان در طی مدت زمانی محدود پیشنهاد دهید که با این کار افراد ایده ای از موضوعیت درس های شما پیدا می کنند.

به عنوان مثال، در یوتیوب، موسیقی دانان دروس رایگان ارائه می کنند. اگر به دنبال آموزش جامع­ تر هستید، روی لینک کلیک کرده و برای دوره های خصوصی در وب سایت ثبت نام کنید.

3- خدمات مشاوره ای

همانطور که می دانید دوران قرنطینه بسیاری از کسب و کارها تحت تأثیر قرار داده است. سازمان ملل متحد یا UN تخمین می زند که چندین ماه قرنطینه می تواند ضربه 1 تا 2 تریلیون دلاری به اقتصاد جهانی وارد کند.

صاحبان مشاغل، مدیر عاملین و مدیران ارشد به دنبال راهی مثل کسب و کار آنلاین هستند تا فعالیت خود را از سر گرفته و هنگامی که دوران قرنطینه تمام شد، وارد مسیر سودآوری شوند. با این حال، تا زمانی که واکسن یا درمانی پیدا نشده باشد، بخش کسب و کار در خطر قرنطینه دوره ای قرار خواهد داشت.

اگر سابقه چندین دهه فعالیت تجاری موفق دارید، شاید زمان آن فرا رسیده که از تجربه کاری خود استفاده کرده و با راه اندازی یک کسب و کار آنلاین مثل کسب و کار مشاوره ای آنلاین به این صنایع کمک کنید تا به حالت اولیه برگردند.

شما باید برای کسب و کار آنلاین و یا کسب و کار اینترنتی خود، وب سایتی راه اندازی کنید که BVP یا ارزش پیشنهادی برند قدرتمند و قانع کننده ای در صفحه اصلی داشته باشد. BVP شما باید به نحوی باشد که در عرض 6 ثانیه توجه بازدید کننده را به خود جلب کند.

اظهار نظر مثبت از مشتریانی که از تجربه شما استفاده کردند داشته باشید. شما می توانید این اظهار نظرات را در صفحه اصلی یا صفحه خدمات نشان دهید.

سرانجام اینکه، ماهانه بین 8 تا 12 بار برای بهبود میزان دیده شدن خود پست بگذارید. در حقیقت در مورد کسب و کار آنلاین گفته می شود که قبل از حضور جدی و رسمی در فضای آنلاین، شما باید 4 تا 6 مقاله چاپ شده داشته باشید.

سپس به طور بسیار جدی، کسب و کار آنلاین وب سایت مشاوره ای خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید. به شبکه مخاطبین خود دسترسی پیدا کرده و بگذارید که از کسب و کار مشاوره ای شما مطلع شوند که به آنها کمک می­ کنید به حالت اول خود برگردند.

4- بازاریابی مشارکتی یا سیستم های همکاری در فروش

روش دیگر راه اندازی کسب و کار آنلاین به شکل تجارت الکترونیک این است که محصولات کسب و کارهای دیگر را در وب سایت خود تبلیغ کنید و بفروشید. به این کار بازاریابی مشارکتی می گویند و اگر در این کار حرفه ای هستید، می توانید انتظار داشته باشید که هزاران دلار، هر ماه خواهید داشت که از طریق ایمیل اطلاع رسانی می گردد.

در عین حال می توانید به سایر انواع کسب و کار آنلاین در زمینه موسیقی دسترسی داشته و از آنها بپرسید که می­توانید محصولات آنها– تمیز کننده­ های سیم، سیم ساز، مضراب – را در وب سایت خود بفروشید یا خیر. شما می توانید در وبلاگ به محصولات اشاره کنید مثلا چطور بهترین سیم ها را برای گیتار خود انتخاب کنید یا، فلت پیک یا فینگر استایل (نواختن با مضراب یا نواختن با انگشت) – کدام مورد مناسب شماست؟

بسیاری از مدل های کسب و کار آنلاین به شکل بازاریاب های وابسته یا مشارکتی کار خود را شروع می کنند چون برای اینکه بتوانند محصولات و خدمات خودشان را بفروشند زمان می برد. در عین حال، به وب نوشتن ادامه می دهند تا شهرت خود را بهبود بخشیده و فالوورهای بیشتری جذب کنند. بازاریابی وابسته یا مشارکتی یا همکاری در فروش به آنها فرصتی می­ دهد تا ضمن اینکه محصولات هم تولید می شوند درآمدزایی کنند. نمونه سیستم های همکاری در فروش در ایران ،دیجی کالا می باشد.

5- سایت عضویتی

سایت عضویتی وب سایتی است که به مشترکین – اعضای خود – دسترسی به محتوای خاص، ابزارهای آموزشی و دیگر مطالب و امکانات ارزشمند در ازای پرداخت ماهانه مبلغی مشخص را می دهد.

در صورتی که آموزش آنلاین یا خدمات مشاوره ای کسب و کار ارائه می کنید، ویژگی فوق العاده ای است که می توانید در وب سایت خود قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر مشاور کسب و کار هستید، حق عضویت می­تواند شامل مشاوره نفر به نفر هر هفته یک بار در کل ماه باشد. اگر هم آموزش آنلاین دارید می توانید همین امتیاز و خدمات را عرضه کنید.

در صورتی که خدمات خوبی عرضه می کنید که نتایجی برای مشتریان شما در پی دارد، سایت عضویتی می­تواند تا چندین ماه به صورت دوره ای برای کسب و کار آنلاین شما درآمد ایجاد کند.

6- بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)

در حالت قرنطینه، افراد در منازل با یکدیگر همکاری می کنند به حالتی که رفت و آمد روزانه با رفتن به آشپزخانه از اتاق خواب جایگزین شده است. بسیاری از افراد هم برای دور کردن کسالت از خود به شبکه های اینستاگرام،نتفیلیکس، فیسبوک یا یوتیوب متوسل می شوند.

هر چیزی که تصمیم بگیرید تا وقت خود را تلف کنید، متوجه حضور غیر قابل انکار بازاریابی دیجیتال خواهید شد.

محتوای آنلاین همه جا هست.

اگر در آن زمان متوجه نشدید، خوشبختانه دوره قرنطینه باعث شده که ارزش بازاریابی دیجیتال را درک کنید.

مشتریان هر زمان آنلاین باشند محتوا و تبلیغات بازاریابی شما را خواهند دید که تخمین زده می شود 6 ساعت در روز باشد!

راه اندازی وب سایت دیجیتال مارکتینگ به عنوان کسب و کار آنلاین برای کسانی که در این زمینه تجربه داشته باشند عالی است. گواهینامه داشتن در این زمینه مزیت بزرگی است اما ضروری نیست. مقوله مهم این است که در یکی از فرایندهای زیر دانش کافی داشته باشید:

 • بازاریابی موتور جستجو یا SEM
 • بهینه سازی موتور جستجو یا SEO
 • نگارش محتوا
 • بازاریابی شبکه اجتماعی
 • بازاریابی ایمیلی
 • لینک سازی
 • تبلیغات پرداخت به ازای کلیک یا PPC

به عنوان یک بازاریاب دیجیتالی، لازم نیست همه کاری انجام دهید. تیمی از افراد دورکار را جمع کنید که چنین مهارت هایی دارند.

7- خدمات فریلنسری

مشابه با بازاریابی دیجیتالی، اگر مهارت خاصی دارید که واقعا در آن ماهر هستید، با ارائه خدمات فریلنسری کسب درآمد داشته باشید.

تمام کاری که باید انجام بدهید ساخت یک پروفایل آنلاین روی وب سایت فریلنسری است. UpWork، Freelancer، Fiverr، People Per Hour و Toptal از جمله محبوب ترین وب سایت های فریلنسری مورد استفاده است.

وقتی پروفایل آنلاین خود را درست کردید، می توانید روی پروژه هایی که توسط مشتریان پست می شوند قیمت گذاری کنید.

به عنوان یک فریلنسر تازه کار، شاید مقداری زمان نیاز داشته باشید تا بتوانید اول مشتری خود را جذب کنید. به این کار به شکل بازی اعداد نگاه کنید اما محافظه کارانه عمل کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید 1 مشتری ثبت نام کنید، فرض کنید که نرخ موفقیت شما 2% باشد. بنابراین، برای ثبت نام یک مشتری باید در ماه برای 50 پروژه قیمت گذاری انجام دهید یا:

1 مشتری/0.02 نرخ موفقیت = قیمت گذاری روی 50 پروژه در ماه یا قیمت گذاری روی 2 پروژه در روز

قیمت گذاری روی پروژه ها راحت نیست. آگهی شغلی را به دقت بخوانید و فقط روی پروژه هایی قیمت گذاری کنید که مطمئن هستید صلاحیت دارید.

8- خدمات آموزش خصوصی

طبق گزارش منتشر شده توسط مرکز کنترل بیماری ها یا CDC، حدود 23% جمعیت ایالات متحده آمریکا ورزش منظم انجام می دهند. وقتی قرنطینه برداشته شود انتظار داریم مردم بیشتری به ورزش منظم بپردازند.

بدون وجود درمان یا واکسن، دکترها و دانشمندان پیشنهاد کرده اند که سیستم ایمنی قوی به شما شانس بیشتری برای مبارزه با کرونا ویروس خواهد داد. ورزش یکی از مؤثرترین شیوه ها تقویت سیستم ایمنی شماست.

حتی در صورت بازگشایی باشگاه ها و مراکز تناسب اندام، افراد به ایجاد تجمعات محتاط خواهند بود به نحوی که فاصله گذاری اجتماعی محتمل نیست. بنابراین، تجهیزات باشگاه ورزشی حامل انواع مختلفی از باکتری هاست.

اگر مربی خصوصی معتبری هستید یا کسی که منحصرا در یک فعالیت یا ورزش مهارت دارید، شاید بهتر باشد که به فکر راه اندازی کسب و کار آنلاین به شکل تمرین خصوصی باشید.

مقداری زمان خواهد برد تا محتوای ویدیویی با کیفیتی برای وب سایت آموزش شخصی خود تولید کنید و کسب و کار آنلاین معتبری راه اندازی کنید. در همین حین، چرا به فکر گرفتن ویدیوهای از تمرینات خانگی دوران قرنطینه خود نگیرید و آن را در شبکه های اجتماعی پست کنید؟

اجازه دهید که فالوورهای شما بدانند که می توانید به مشاوره آنلاین تناسب اندام بپردازید و برنامه های ورزشی خصوصی برای آنها بسازید.

9- محصولات خانگی

آیا شما یک آشپز ماهر هستید؟ مردم از توانایی شما در پختن کیک و کلوچه های خوشمزه اطلاع دارند؟ آیا می توانید جواهرات زیبا و ظریف بسازید یا تی شرت های منحصر بفرد و چشمگیر طراحی کنید؟ پس به فکر کسب و کار آنلاین باشید.

اکنون زمان آن فرا رسیده تا با کسب و کار آنلاین استعدادهای خود را کاملا کشف کنید!

شما یک بازار محدود دارید – جامعه ای که در آن قرنطینه هستید. در برخی نواحی، نمی توانید از شهر خود به بیرون بروید. افراد فقط می توانند در ساعات مشخصی خانه را ترک کنند تا مایحتاج خود را تأمین نمایند.

اینکه هر از گاهی رفتارهای خاصی داشته باشید به آنها کمک خواهد کرد تا احساس عادی بودن داشته باشند.

خدمات تحویل کالای خود را در شبکه های اجتماعی پست کنید تا کسب و کار آنلاین شما شناخته شود. اینستاگرام، پینترست، توئیتر و فیسبوک شبکه های رسانه اجتماعی عالی به منظور استفاده برای محصولات صنایع مادر هستند.

اگر امکانش هست، نمونه های محصولات را خانه به خانه توزیع کنید. حتما فراموش نکنید که شماره تماس و ساعات تحویل کالاها را مشخص کنید و همراه نمونه ها تحویل دهید.

چه کسی از آینده خبر دارد؟ شاید بعد از دوران قرنطینه، شغل جانبی شما به منبع درآمد خوبی تبدیل شد.

10- طراحی گرافیک

اگر توانایی در طراحی و استعداد خوبی در برنامه های نرم افزاری مثل Adobe Illustrator، Photoshop، Inkscape و Affinity Designer دارید، کسب و کار آنلاین راه بیاندارید و در آن خدمات طراحی گرافیک عرضه کنید.

هر روز، کارآفرینان روی ایده های جدید کسب و کار، برنامه ریزی می کنند. این مدل های کسب و کار آنلاین نیاز به لوگویی برای اهداف برندسازی و تصاویری برای وب سایت ها و حضور در شبکه های اجتماعی دارند.

وب سایتی ایجاد کنید که صفحه نمونه کار یا نمایش کار داشته باشد تا طراحی های شما را بهتر نشان دهد. خدمات خود را از طریق شبکه های اجتماعی تبلیغ کرده و مستقیما به مخاطبین کسب و کار دسترسی پیدا کنید.

همچنین می توانید روی پروژه ها در پلتفرم های آنلاین فریلنسری قیمت گذاری کنید که منحصرا به طراحان گرافیک خدمات رسانی می کنند مثل Fiverr، 99 Designs، UpWork، Freelancer.com و Behance.

جمع بندی

ما معتقدیم که شما باید فقط در مورد مسائلی نگران باشید که می توانید کنترل کنید. شما نمی توانید کرونا ویروس یا شروع سایر حوادث پیش بینی نشده را کنترل کنید. با این حال، حداقل می توانید، سلامت مالی خود را کنترل کنید.

قرنطینه هیچ چیزی هم که به ما نیاموخته باشد، به ما ارزش چیزهایی که داریم مثل خانواده، سلامتی و شغل هایمان را فهماند. خوشبختانه، درک قدر چیزهایی که داریم به این شیوه جدید به شما کمک خواهد کرد که بفهمیم هیچ چیزی غیر قابل تغییر نیست. زندگی و کار دو جزء جدایی ناپذیر هستند به نحوی که هر چیزی که روی یکی از آنها اثر بگذارد روی دیگری هم اثر می گذارد.

برای محافظت از زندگی، باید مطمئن باشیم که شغل ما یا وسایل امرار معاش ما تحت حفاظت هستند. در صورتی که کارمند هستید، منبع درآمدی شما با توقف کار تحت تأثیر قرار خواهد گرفت اما با راه اندازی کسب و کار آنلاین چنین چیزی رخ نخواهد داد.

با راه اندازی کسب و کار آنلاین خانگی خود، مسیر درآمدی دیگری ایجاد می کند که می تواند برای شما درآمدزایی کند.

با اینکه واکسنی برای محافظت از شما در برابر کرونا ویروس تا الان کشف نشده است، کسب و کار آنلاین از دارایی شما در برابر دوره های آتی قرنطینه محافظت خواهد کرد.

اگر ایده های دیگری هم در مورد کسب و کار آنلاین و یا کسب و کار اینترنتی دارید که می توان همین الان راه اندازی کرد لطفا در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ بعدی
اهمیت صفحه درباره ما
نوشتهٔ پیشین
چگونه کسب و کارمان را در دوران کروناویروس رشد دهیم؟ (بخش سوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سه × چهار =

فرم مشاوره رایگان

جهت اطلاعات بیشتر از هزینه طراحی سایت، سئو سایت و … لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

 • این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فهرست
واتس اپ شرکت رایان
ارسال از طریق WhatsApp